Jak i czym dojechać z Gdańska do Sopotu?

Jak i czym dojechać z Gdańska do Sopotu?

Jeśli jesteś w Gdańsku na tegoroczne wakacje, warto rozważyć wizytę w Sopocie. Położone między Gdynią a Gdańskiem, to urocze miasto słynie głównie z najdłuższego molo w Europie i Opery Leśnej. W obliczu epidemii wielu turystów wybiera w tym roku Trójmiasto jako cel swojego urlopu. Łatwo więc sobie wyobrazić, jakie korki mogą być na drodze z Gdańska do Sopotu. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, dowiedz się, jak dostać się z Gdańska do Sopotu bez własnego pojazdu. Sopot i Gdańsk to tylko około 12 km, w zależności od punktu wyjazdu. Planując wyjazd do Sopotu, coraz więcej turystów często porzuca środki transportu pomimo przedłużającej się pandemii. Oprócz możliwych korków i kosztów paliwa, częstym problemem jest znalezienie miejsca parkingowego. Na szczęście rozwiązań jest wiele.

Dojzad Uberem?

Przyjechaliśmy do Gdańska. Co robić w mieście, gdy nie masz samochodu i chcesz zobaczyć chociaż kilka zabytków? Jednym z rozwiązań jest Uber. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie znasz miasta i trudno Ci ocenić, czy dotrzesz tam komunikacją miejską i jak długo to zajmie. Jeśli nie odwiedzasz Trzech Miast często, możesz nie być w stanie dowiedzieć się, jak dostać się z Gdańska do Sopotu. Aplikacja ma jedną dużą zaletę – pozwala oszacować koszt podróży przed złożeniem zamówienia. Skorzystaj z naszych narzędzi, zanim zaplanujesz swój dzień w Gdańsku. Dowiedz się z wyprzedzeniem, ile zapłacisz, gdy przyjedziesz na przejażdżkę z Uberem.

Jak dojechać z gdańska do Sopotu autobusem?

Komunikacja miejska – pociągi SKM, tramwaje i autobusy w Gdańsku (operujące również w Sopocie) oraz autobusy i trolejbusy w Gdyni (operujące również w Sopocie) mają osobne bilety. Bilety zazwyczaj można kupić w automatach biletowych na pokładzie. Dostępne są zarówno bilety czasowe, jak i w jedną stronę. Pamiętaj o weryfikacji biletu po wejściu na pokład! Są też pociągi nocne i autobusy SKM.

Jak dojechać  z gdańska do Sopotu pociągiem?

Jeśli planujesz podróż pociągiem z Gdańska Głównego do Sopotu, jesteś we właściwym miejscu. Gdańsk Główny – Sopot obsługuje około 144 pociągów dziennie. Czas przejazdu na tej 11-kilometrowej trasie wynosi zwykle 15minut, ale jeśli dotrzesz na czas, dostaniesz się tam tylko 10m przyspieszenia. podróż. Skorzystaj z narzędzia do planowania podróży na górze strony, aby znaleźć tanie bilety kolejowe – jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem, podpowiemy Ci, ile możesz zaoszczędzić na pokładzie Gdańsk Główny – Sopot.

Pierwszy pociąg ze stacji Gdańsk Główny do stacji Sopot odjeżdża o 00:05. Godziny i trasy mogą się różnić w weekendy i święta. Ostatni pociąg z Gdańska Głównego do Sopotu odjeżdża o 23:21. Pociągi odjeżdżające wcześnie rano lub późno w nocy mogą być pociągami sypialnymi, a godziny odjazdu i rodzaje podróży mogą się różnić w weekendy i święta.

dojazd z Gdańska do Sopotu

Co zobaczyć  w Trójmieście?

Atrakcje Sopotu

Sopot to jedno z najbardziej urokliwych miast w Polsce i jedno z najczęściej odwiedzanych nadbałtyckich miejsc wakacyjnych. W dzień iw nocy, latem i zimą przyciąga turystów różnorodnymi atrakcjami, pięknem architektonicznym i otwartością mieszkańców. Sopot od początku był ulubionym miejscem wypoczynku towarzyskich elit, inspirował poetów i malarzy, inspirował sportowców, przyciągał przedsiębiorców i wzbudzał podziw zagranicznych gości.

  • Molo w Sopocie to symbol miasta i najdłuższe molo na Bałtyku. Trasa liczy pół kilometra i jest obowiązkowym punktem każdej wizyty. Chodzenie to nie tylko zabawa, ale także zdrowie – im dalej od ziemi, tym wyższe stężenie jodu. Zabytki Sopotu są dla wielu turystów punktem numer jeden na mapie.
  • Krzywy Domek otwarty w 2004 roku. Oryginalny projekt nie pozostał niezauważony. Został oceniony jako pierwszy na liście najdziwniejszych budynków świata przez portal Happy Village.Sopot to niezwykle zróżnicowane miasto. Przykładem jest zakrzywiony dom. Budynek znajduje się u zbiegu ulic Monte Cassino i Hafnera. Projekt stworzyli gdańscy architekci Małgorzata, Szczepan Szotyńscy i Leszek Zaleski. Tworząc ten projekt inspirowali się grafikami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga.
    Choć kształt obiektu jest nietypowy, wnętrze krzywego domku jest… dość proste. Mieści się w nim placówki komercyjne, takie jak kawiarnie, restauracje i siłownie.
  • Plaża Sopot to największa atrakcja uzdrowiska, 4 km plaża ciągnie się od południowej części miasta do północnej granicy. Czujni ratownicy pilnują plaży niemal na całej jej długości. Odwiedzający mają dostęp do różnorodnych wypożyczalni sprzętu wodnego i plażowego. Na plaży znajdują się również obiekty spacerowe za wydmami. Złoty piasek, czystość i różnorodne atrakcje sprawiają, że sopockie plaże są najpiękniejsze w Polsce.

Atrakcje Gdańska

Wydarzenia, których świadkiem był Gdańsk, wpłynęły nie tylko na historię naszego kraju, ale także na dzieje świata. Miasto uważane jest za symboliczne miejsce, w którym wybuchła II wojna światowa i gdzie powstała Solidarność. Liczne zabytki, ciekawa historia i dogodne położenie nad Bałtykiem sprawiają, że nie tylko gdańszczanie uważają je za najpiękniejsze i najciekawsze miasto w Polsce. Mówiąc o Gdańsku, zawsze dodaję, że warto tam być na kilka dni, bo weekendy mogą nie wystarczyć. Co zobaczyć i zwiedzić w Gdańsku? Zapraszam do obejrzenia krótkiego przewodnika po najciekawszych zabytkach.

  • Wieża Więzienna i Katownia znajdują się za Bramą Wyżynną. Punktem kulminacyjnym Gdańska do XIX wieku było więzienie i miejska katownia. W budynku przetrzymywano niebezpiecznych więźniów i poddawano skomplikowanym torturom. Więzienie Gdańsk znane jest jako jedno z najsurowszych więzień w Europie. Od 2006 do 2021 roku w wieży więziennej i izbie tortur mieści się Muzeum Bursztynu.
  • Kolejną atrakcją Gdańska jest piękne zoo w Gdańsku Oliwie. Znajduje się przy ulicy Karwieńskiej 3 i jest warta odwiedzenia, szczególnie z dziećmi do Gdańska. Założone w latach 50. XX wieku zoo początkowo wystawiało zwierzęta ofiarowane przez mieszkańców, głównie marynarzy, którzy przywieźli je z długich rejsów. Wtedy były to głównie małpy i papugi. Dziś znajdziesz tu około 200 gatunków zwierząt, w tym małe zwierzęta, które można zobaczyć z bliska jako zwierzęta domowe w specjalnym małym zoo.
  • Jarmark Dominikański to coroczny wielki festiwal w Gdańsku, wcześniej kojarzony bardziej z Zakonem Dominikańskim, a dziś bardziej z Jarmarkem. złóg. Mikołaja na Placu Dominikańskim, uważany za najstarszy murowany kościół w Gdańsku, zawsze należał do zakonu dominikanów, sprowadzonych tu z Krakowa przez polskiego św. Jacka Odrowąża i sprowadzonych przez księcia Świętopełka osiadłego.
Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?
Podróże za grosze: Jak tanio podróżować nie nadszarpując portfela

Dodaj komentarz