11 miejsc w Trójmieście idealnych na spacer

11 miejsc w Trójmieście idealnych na spacer

Sezon wakacyjny jest w pełni, a więc ludzie spędzają więcej czasu na aktywnym wypoczynku. Coraz szersze grono osób podczas letnich dni porzuca zakurzone siłownie czy kluby fitness i korzysta z uroków natury. Jest to niewątpliwie zdrowszy wybór – świeże powietrze i przyjemnie grzejące słońce pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli w niedalekiej przyszłości planujesz urlop lub pobyt w Trójmieście, zapoznaj się z ciekawymi miejscami, gdzie możesz udać się na spacer. Znajdziesz tu zarówno klasyczne propozycje, których nie można pominąć będąc w tej okolicy, jak i bardziej kameralne przestrzenie.

1. Westerplatte 

Tego miejsca nie trzeba przedstawiać nikomu – każdy Polak o nim słyszał. Jeśli jednak należysz do grona osób, które nie miały okazji osobiście odwiedzić historycznego pomnika i jego okolicy, jak najszybciej nadrób zaległości. To tutaj odbyła się pierwsza bitwa II wojny światowej, gdzie polscy żołnierze dzielnie bronili się przed niemiecką agresją. Nieopodal pomnika można odnaleźć ruiny, do których wstęp jest możliwy jedynie na własną odpowiedzialność. Na całym terenie Westerplatte nie brakuje tabliczek informacyjnych i upamiętniających to wielkie wydarzenie z dziejów Polski.

2. Molo w Sopocie

Kolejne miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć. Z molo roztacza się piękny widok na morze i okoliczną plażę. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Trójmieście, warto więc zadbać o to, aby udać się tam w nieco spokojniejszych godzinach. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na mniejszą liczbę turystów krążących po pomoście. Szczególnie warte polecenia są wschody i zachody słońca obserwowane z okolicy sopockiego molo. Wtedy pojawia się szansa na uchwycenie najpiękniejszych chwil z bliskimi na tle kolorowego nieba.

3. Plaża Babie Doły w Gdyni

Ta propozycja jest jedną z najbardziej oddalonych od centrum plaż Trójmiasta, natomiast jej piękno jest warte każdej minuty poświęconej na dojazd. Jasny piasek, bezkresne niebo, wodne ruiny i okoliczne wzniesienia porośnięte roślinnością to tylko niektóre z zachwycających szczegółów tego miejsca. Niezależnie od pory roku, ta plaża zawsze prezentuje się wyjątkowo – to trzeba po prostu zobaczyć. Spacer wzdłuż brzegu morza to jeden z najlepszych pomysłów na spacer o każdej porze dnia.

4. Kąpielisko Morskie Gdańsk Sobieszewo

Pozostając w temacie plaż – oto propozycja dla tych, którzy preferują okolicę Gdańska. Piękna, czysta woda, piaszczysty brzeg i brak wzniesień to cechy charakterystyczne dla tego miejsca. Zdecydowanie można tutaj odpocząć – mimo popularności, nie ma tutaj tłumów. Jest to plaża idealna zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi. Mile widziane są również zwierzaki. Miejsce to jest odwiedzane nie tylko w sezonie – można spotkać tu spacerowiczów we wszystkie pory roku.

5. Gdański Ogród Zoologiczny

Ogród Zoologiczny jest świetnym miejscem na spacery z dziećmi – trzeba mieć jednak na uwadze, że aby można było z niego skorzystać, obowiązuje zakup biletów. Wizyta w zoo to przepis na wspaniale spędzony czas, nie tylko dla najmłodszych. Można tu zobaczyć egzotyczne zwierzęta takie jak np. słonie, żyrafy, wielbłądy czy pingwiny. Nie zabraknie również alpak, żółwi i fok. Ogród ma pod opieką szczególnie dużo gatunków ptaków – co będzie dodatkowym atutem dla miłośników awifauny. Oprócz wielogodzinnego spaceru i podziwiania zwierząt można także skorzystać z restauracji czy okolicznego parku linowego.

6. Krzywy Domek w Sopocie

Krzywy Domek stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce. Wszystko to zasługa jego niecodziennej konstrukcji, która obserwowana z zewnątrz robi ogromne wrażenie. Jest to raczej przystanek, na którym warto się zatrzymać, niż miejsce do spacerowania. W środku można napić się aromatycznej kawy, a po zebraniu sił na dalszy spacer, ruszyć w drogę sopockimi uliczkami.

gdzie na spacer Trójmiasto

7. Klif Orłowski w Gdyni

Jeśli dysponujesz dużą ilością energii lub czasu, godna polecenia jest okolica klifu Orłowskiego. Brzeg morza i niecodzienna natura w postaci wysokiego i długiego klifu są doskonałym miejscem na spacer. Plaża wygląda na egzotyczną, a widok rozpościerający się na bezkresne morze i bujną roślinność klifu zapiera dech w piersiach. Jest to miejsce dość turystyczne – przygotuj się na większą liczbę ludzi lub wybierz nietypowe godziny, aby móc cieszyć się czasem na łonie natury bez gromady turystów.

8. Park Oliwski im. Adama Mickiewicza w Gdańsku

Jeśli jesteś w Trójmieście – musisz odwiedzić ten park. Wstęp jest bezpłatny, a spacer pośród pałacu, stawów i pięknych ogrodów jest świetnym doświadczeniem. Starannie wypielęgnowane trawy, żywopłoty i kwiaty tworzą niepowtarzalny klimat. Można również spacerować po ogrodzie botanicznym w stylu japońskim, odwiedzić palmiarnię i aleję lipową. Bardzo duża przestrzeń parku zadowoli nawet tych najbardziej wymagających pod względem krajobrazów i atrakcji. Natura wychodzi tutaj na główny plan – jeśli więc potrzebujesz odpoczynku wśród zieleni, to najlepsze miejsce na spacer.

9. Psia Plaża w Gdyni

Szukając miejsca na spacer ze swoim czworonożnym przyjacielem, nie możesz przejść obojętnie obok Psiej Plaży. Jest to miejsce, w którym spotykają się właściciele okolicznych psiaków. Zyskują one wspaniałych kompanów do zabawy w wodzie, a ich właściciele mają niepowtarzalną okazję poznać kogoś nowego o podobnej miłości do tych zwierzaków. Nieopodal można również znaleźć wybieg, więc jeśli twój pupil znudzi się aportowaniem do wody i z powrotem, zapewnij mu dodatkową atrakcję w postaci pokonywania przeszkód.

10. Rezerwat przyrody Ptasi Raj w Gdańsku

Propozycja, która spodoba się miłośnikom zwierząt – rezerwat przyrody, w którym obserwuje się wędrowne gatunki ptaków, które na co dzień są niewidoczne dla oczu laika, szczególnie w środku miast. Zachęcamy do zabrania na spacer aparatu fotograficznego w celu uwiecznienia najpiękniejszych okazów. Można wybrać się na przechadzkę po plaży, wzdłuż rzeki, a także wśród lasu. Na terenie rezerwatu znajdują się punkty widokowe, z których obserwacja jest jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

11. Polanka Redłowska i okolice w Gdyni

Ostatnim już w tym zestawieniu miejscem na spacer jest polana zlokalizowana nieopodal morza. Jest to teren spacerowy o dużej powierzchni, z którego można kierować się w głąb rezerwatu Kępa Redłowska lub spacerować w stronę brzegu. Wszechobecna natura, wytyczone szlaki oraz widok na morze przesłoniony drzewami i roślinnością umilą każdy spacer. Szczególnie poleca się to miejsce w przypadku potrzeby wyciszenia się. Polana jest nieco oddalona od głównych atrakcji Gdyni, więc mimo jej popularności można liczyć na odrobinę spokoju podczas przechadzki.

Wynajem dźwigów dla firm budowlanych – czy się opłaca? 
Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?

Dodaj komentarz