Gdzie spędzić urlop na Mazurach?

Gdzie spędzić urlop na Mazurach?

Gdzie spędzić urlop na Mazurach?

Polska to piękny kraj, w którym można spędzić każde wakacje. Można wybrać się w góry, nad morze oraz nad jeziora. Wakacje na Mazurach, czyli w Krainie Wielkich Jezior mogą zachwycać. Każdy kto choć raz spędzi tu urlop będzie chciał wracać za każdym razem. Mazury to ogromny obszar, jest tu wiele miast, które warto zwiedzić i jezior, które trzeba zobaczyć. Oto krótki przewodnik po najpiękniejszych miejscach i okolicznościach przyrody.

Mazury – gdzie jechać?

Mazury to ogromny obszar pełen jezior w północno-wschodniej części Polski, a dokładnie w województwie Warmińsko-Mazurskim. Najpopularniejszymi miastami jest Pisz, Węgorzewo i Mikołajki, warto także przyjechać do Ełku oraz Mrągowa, słynącego z festiwalu muzycznego. Kurorty na mazurach zachwycają, a atrakcje turystyczne zapierają dech w piersiach. Każdy kto pragnie odpocząć nad wodą znajdzie tu raj na ziemi.

Mikołajki, to najpopularniejsze miasto na mazurach

Jest to miejscowość położona między dwoma pięknymi jeziorami: Tałty i Mikołajskim, dlatego jest tak chętnie wybierana przez miłośników wodnych atrakcji oraz odpoczynku nad wodą. Znajduje się tu Przystań Żeglugi Mazurskiej, gdzie można wybrać się na wspaniały rejs żaglówką. Dla miłośników plażowania zostały przygotowane plaże z kąpieliskami wodnymi i szerokimi pomostami, na których można zażywać kąpieli słonecznych. Każdy kto uwielbia aktywny tryb wakacyjny może zwiedzić tu słynny Kościół pw. Świętej Trójcy, a także młyn z początku XX wieku. Jest tu wiele zabytkowych kamienic i domów, które warto zobaczyć.

Znajduje się tu bogata baza hotelowa, dlatego niezależnie od budżetu każdy może znaleźć tu hotel lub pensjonat dla siebie. Jest tu wiele atrakcji dla dzieci takich jak parki rozrywki lub park dzikich zwierząt.

Iława, miejsce na wypoczynek

Jest to miejscowość typowo wypoczynkowa zlokalizowana w Zielonych Płucach Polski. Jest to baza sportowców, którzy trenują tu różne dyscypliny ze względu na doskonałe warunki do uprawiania sportu. Iława jest położona nad najdłuższym jeziorem w Polsce o nazwie Jeziorak, który łączy się z kanałem Elbląskim. To powoduje, że z Iławy można dopłynąć aż do Bałtyku. Odbywa się tu także najsłynniejszy Festiwal Jazzowy.

Mrągowo, bardzo popularne miejsce na Mazurach

Mrągowo leży pomiędzy aż czterema jeziorami:

  • Juno
  • Czos
  • Kot
  • Czarne

Jest to świetne miejsce, jeśli planujemy wypoczynek nad wodą. Znajduje się tu doskonale zorganizowane zaplecze turystyczne, czyli m.in. piękne plaże i pomosty do skoków do wody. Można tu odpocząć leżąc na plaży lub zwiedzając piękną okolicę. Będąc w Mrągowie warto zobaczyć Ratusz oraz Wieżę Bismarca, a po zwiedzaniu można dobrze zjeść w wielu restauracjach i knajpkach. To tu jest organizowany słynny Festiwal Muzyki Country, który przyciąga tysiące fanów z całego kraju. Urlop w Mrągowie można spędzić aktywnie lub leżąc na jednej z piaszczystych plaż.

gdzie spędzić urlop na Mazurach

Stolica Mazur – Ełk

Miasto Ełk jest doskonałym miejscem na urlop. Podczas pobytu można korzystać z atrakcji jakie oferuje miasto, lecz także może być to baza wypadowa do najbliższych ciekawych miejscowości. Jest to największe miasto na Mazurach. Można znaleźć tu bogate zaplecze kulturalno-rozrywkowe, a także dobrze zjeść w różnych restauracjach i knajpkach. Znajduje się tu wspaniała plaża miejska, którą docenią osoby lubiące wakacje nad wodą.

Można tu korzystać z piaszczystej części, którą uwielbiają dzieci oraz kąpielisk wodnych, tak ważnych podczas upalnych dni. Niedaleko plaży warto spacerować po bulwarach, które zachwycą każdego turystę. Będąc w mieście koniecznie trzeba zobaczyć Ełcką Kolej Wąskotorową i wybrać się w podróż kolejką, ponieważ jest to jedna z nielicznych kolei, która obsługuje pasażerów. Znajdują się tu także boiska do siatkówki i piłki nożnej dla tych, którzy uwielbiają sport. Aktywni turyści mogą zobaczyć tu wiele ciekawych budowli sakralnych oraz niezwykłą wieżę ciśnień.

Węgorzewo i jezioro Mamry

Do Węgorzewa warto przyjechać ze względu na bliskość pięknego jeziora, które jest drugim co do wielkości zbiornikiem wodnym w Polsce. Jezioro Mamry jest szlakiem żeglugowym do Mikołajek i Giżycka. W mieście znajduje się przepiękne molo oraz plaża wraz z kąpieliskiem. Turyści uwielbiają to miejsce ze względu na czystą wodę i piękna przyrodę. Jest także co zwiedzać, bo Zamek Krzyżacki przyciąga tłumy. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek i spędzenie urlopu na łonie natury z bliskością infrastruktury miasta.

Ostróda, jedno z największych miast na Mazurach

Dzięki swej dużej powierzchni jest w stanie pomieścić wielu turystów, właśnie dlatego to tutaj są organizowane ogromne festiwale muzyczne, a nawet festiwal cyrkowy. W Ostródzie trzeba zobaczyć piękny zrewitalizowany park oraz pełne uroku molo. Plażowcze znajdą tu wiele plaż, szczególnie tą w pobliżu Orlika. Na każdej można znaleźć piasek i pomosty, dzięki czemu wypoczynek na pewno będzie udany. Można tu spędzić wakacje na każdą kieszeń, ponieważ bogata oferta pól namiotowych oraz baza hotelowa jest tu ogromna. Podczas pobytu warto odwiedzić także okoliczne miejscowości, by całkowicie poznać ten region. Piękne hotele i okoliczności przyrody ściągają tu turystów z całego kraju oraz z zagranicy. Zastanawiając się: Mazury – gdzie jechać? Warto wybrać to piękne duże miasto.

Giżycko, miasto leżące między trzema jeziorami

Niewątpliwie jest to jedno z piękniejszych miejsc na urlop. Jeziora Kisajno, Takty i Niegocin z trzech stron graniczą z miastem. Jest tu aż 12 portów, z których miłośnicy żeglarstwa swobodnie mogą korzystać. Piaszczyste plaże przyciągają turystów, którzy uwielbiają spokojny wypoczynek nad wodą. W sezonie letnim odbywają się tu koncerty, można zjeść rybkę i zrelaksować się nad wodą. Z Giżycka można wybrać w rejs aż do Mikołajek lub Węgorzewa, a to za sprawą Portu Żeglugi Mazurskiej, który daje takie możliwości. Osoby, które uwielbiają zwiedzać koniecznie muszą zobaczyć gwieździstą twierdzę Boyen oraz Zamek Krzyżacki, w którym obecnie znajduje się hotel. W Giżycku znajduje się jedyny w Polsce obrotowy most, który jest wielką atrakcją turystyczną. Giżycko to miejscowość, do której warto się wybrać niezależnie od posiadanego budżetu. Można zaplanować tu wakacje na każdą kieszeń.

Mazury to mnóstwo urokliwych miejsc do których warto się wybrać. Każdy urlop można spędzić w innej miejscowości i za każdym razem zachwycać się ich urokiem. Piaszczyste plaże i doskonała infrastruktura wodna zapewnią wspaniały aktywny wypoczynek wśród turystów. Długie leżenie na plaży lub rejsy po jeziorach to najlepszy wybór spędzania wolnego czasu.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?
Podróże za grosze: Jak tanio podróżować nie nadszarpując portfela

Dodaj komentarz