Co warto zobaczyć w Świnoujściu – największe atrakcje popularnego kurortu

Co warto zobaczyć w Świnoujściu – największe atrakcje popularnego kurortu

Świnoujście to jedna z najczęściej wybieranych przez turystów nadmorskich miejscowości. Miasto to oferuje wiele atrakcji i ciekawych sposobów na spędzenie urlopu dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i osób poszukujących spokojnych wakacji. Oto najlepsze pomysły na to, co warto zobaczyć w Świnoujściu.

Plaża w Świnoujściu

Najczęstszym powodem, dla którego odwiedza się polskie morze, jest wypoczynek na plaży i możliwość morskich kąpieli. Plaża w Świnoujściu od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najpiękniejszych plaż w Polsce i jest wysoko oceniana zarówno przez turystów z kraju, jak i z zagranicy. Wyróżnia się ona wyjątkową czystością i sporą szerokością na tle innych polskich plaż, dlatego odpoczynek w tym miejscu to sama przyjemność.

Latarnia morska

W Świnoujściu znajduje się najwyższa latarnia na całym polskim wybrzeżu, a ponadto najwyższa na świecie latarnia wykonana z cegły. Zbudowano ją w XIX wieku, a wysokość jej wieży wynosi prawie 68 metrów. Latarnia jest otwarta dla zwiedzających – aby wspiąć się na jej szczyt trzeba pokonać ponad 300 stopni, za co w nagrodę można podziwiać piękną panoramę miasta z tarasu widokowego. 

Stawa Młyny

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świnoujścia – biały budynek w kształcie wiatraka – to w rzeczywistości znak nawigacyjny przeznaczony dla przepływających w pobliżu statków. Umiejscowiony jest na końcu Falochronu Zachodniego i stanowi cel licznych spacerów oraz popularne tło do zdjęć wśród turystów. 

Park Zdrojowy w Świnoujściu

Świnoujście to miasto posiadające status uzdrowiska, które od lat może się pochwalić dużą ofertą sanatoriów, turnusów leczniczych i prozdrowotnych zabiegów. Park Zdrojowy to idealne miejsce na spacer i aktywność na świeżym powietrzu. W parku, poza rodzimymi gatunkami flory, można spotkać także liczną roślinność sprowadzoną z terenów Morza Śródziemnego. Zadbane i czyste alejki oraz bogata infrastruktura, taka jak fontanny czy place zabaw, czyni Park Zdrojowy odpowiednim miejscem na odpoczynek dla osób w każdym wieku.

Co warto zobaczyć w Świnoujściu – muzea i zabytki

W przerwach od plażowania i kąpieli w morzu warto wybrać się na zwiedzanie świnoujskich muzeów i zabytkowych budynków. Miasto oferuje kilka ciekawych atrakcji w tym zakresie.

Muzea w Świnoujściu

Osoby zainteresowane historią i militariami mogą odwiedzić muzea koncentrujące się na tej tematyce. Do najpopularniejszych muzeów w Świnoujściu należą:

  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego
  • Podziemne Miasto na Wyspie Wolin
  • Forty artyleryjskie.

Zabytkowe kościoły w Świnoujściu

Świnoujście to miasto z bogatą historią sięgającą średniowiecza, dlatego można tam znaleźć zabytki o naprawdę długich korzeniach. Należą do nich między innymi zabytkowe kościoły, które zainteresują z pewnością nie tylko fanów historii i architektury sakralnej, takie jak:

  • Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza – XIX-wieczny kościół w stylu neogotyckim
  • Kościół na wyspie Karsibór – wybudowany w XV wieku kościół w stylu gotyckim.

Świnoujście to piękne i zadbane nadmorskie miasto, które ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Osoby zastanawiające się co warto zobaczyć w Świnoujściu z całą pewnością znajdą dla siebie wiele interesujących propozycji i będą się cieszyć udanym urlopem nad morzem.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?
Podróże za grosze: Jak tanio podróżować nie nadszarpując portfela

Dodaj komentarz