Atrakcje Gdańska dla dzieci

Atrakcje Gdańska dla dzieci

Stolica województwa pomorskiego jest takim miastem, w którym jest bardzo dużo atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Co warto zobaczyć w Gdańsku z dziećmi?

Atrakcje Gdańska dla najmłodszych 

Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że w Gdańsku zlokalizowanych jest bardzo dużo atrakcji dla najmłodszych. Jest to związane z tym, iż wiele osób decyduje się na skorzystanie z możliwości zwiedzania stolicy województwa pomorskiego. Na uwagę dla dzieci zasługują:

– Centrum Hevelianum połączone z możliwością wejścia na bezplatny punkt widokowy, jakim jest Góra Gradowa. 

– gdańskie ZOO. Na dokładne obejrzenie wszystkich zwierząt przeplatane odpoczynkiem idealnie będzie zaplanować sobie co najmniej kilka godzin,

– zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z pomnikiem pana mórz i oceanów – Neptunem.

Najważniejsze już od samego początku jest zadbanie o to, by wcześniej zastanowić się, które gdańskie adresy okażą się najciekawsze dla danych maluchów, które będą miały je odwiedzić.

Co warto zobaczyć w Gdańsku z dziećmi?

Miasto to ma tak dużo miejsc wartych uwagi, że nie będzie problemu z tym, żeby udało się zobaczyć takie, które okażą się satysfakcjonujące dla danej osoby. Wśród takich propozycji wyróżnić można:

– Muzeum DeJa Vu. Jest ono interesującym miejscem z tego względu, że odbywają się tam różne eksperymenty, które na samym początku wydają się niemożliwe do zrealizowania. To także doskonała okazja do tego, by poszerzyć swoją wiedzę. 

– Centrum Kultury Morskiej na pierwszym piętrze zachwyca różnymi interaktywnymi eksponatami. To świetna okazja do tego, by móc dowiedzieć się coś ciekawego.

– Twierdza Wisłoujście przeznaczona jest dla starszych dzieci, które dzięki ciekawemu oprowadzeniu chcą dowiedzieć się tego, z czym konkretnie było związane to miejsce.

Miejsca warte uwagi dla najmłodszych w stolicy województwa pomorskiego

W centrum miasta dodatkowo znajdują się interesujące atrakcje dla najmłodszych, na które warto zwrócić uwagę. Są to:

– Piwnica Romańska. Miejsce związane z zabytkowymi wnętrzami, ale najbardziej zachwycająca w tym miejscu jest przede wszystkim gra świateł.

– Narodowe Muzeum Morskie oraz zwiedzanie Statku Sołdek. To świetna okazja do tego, by móc jeszcze więcej dowiedzieć się na temat tego, jak wygląda wnętrze statku oraz morskie eksponaty.

– spacer ulicą Długą. Jest ona bardzo znana w całym mieście. Znajduje się na niej bardzo dużo straganów, na których można zaopatrzyć się w różne pamiątki związane z tym miastem.

Gdańsk jako miasto jest bardzo przystosowany do pobytów rodzin z dziećmi. Nie brakuje dużej liczby placów zabaw, czy karuzeli, które są udostępniane dla zwiedzających przez większą część roku i cieszą się ich dużym zainteresowaniem przez długi okres. 

Wynajem dźwigów dla firm budowlanych – czy się opłaca? 
Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?

Dodaj komentarz