Co można zobaczyć w Gdańsku?

Co można zobaczyć w Gdańsku?

 Gdańsk to urokliwe miasto, w którym znajduje się wiele zabytków, nowoczesna infrastruktura oraz malownicze plaże i molo. Każda z dzielnic miasta ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny urok, a dzięki doskonale rozwiniętej komunikacji miejskiej przemieszczanie się jest łatwe i szybkie. Nic więc dziwnego że miasto to jest chętnie odwiedzane przez rzesze turystów.

 Atrakcje turystyczne Gdańska

 Miasto Gdańsk wielu turystom kojarzy się przede wszystkim z Ulicą Długą, która łączy się z Długim Targiem. Cechą charakterystyczną obu ulic są liczne restauracje, bary, kawiarnie, lodziarnie, sklepy z pamiątkami oraz malownicze, wieloletnie budynki. Będąc na Ulicy Długiej nie można przejść obojętnie obok Fontanny Neptuna. W pobliżu usytuowany jest również Ratusz Miasta. Ogromną popularnością cieszy się także Złota Brama i płynąca nieopodal rzeka Motława, na której organizowane są wycieczki dla turystów i rejsy na Westerplatte. Na Ulicy Długiej można spędzić wiele godzin, podziwiając budowle i spacerując spokojnym deptakiem. Warto odwiedzić też Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Muzeum Bursztynu.  

 Plaże w Gdańsku

 Gdańsk słynie także z malowniczych plaż oraz mola w Brzeźnie, które z całą pewnością warto zobaczyć będąc w tym mieście. Molo kilka lat temu przeszło rozbudowę i stanowi jedną z głównych atrakcji Gdańska. Jest ono doskonałym miejscem dla pamiątkowej sesji zdjęciowej. W godzinach wieczornych na molo gromadzi się wiele osób aby podziwiać zachód słońca nad samym morzem. Do mola można dojść spacerując słynnym parkiem Ronalda Reagana. 

 Galerie handlowe i parki rozrywki

 W Gdańsku znaleźć można również doskonale wyposażone galerie handlowe, kina znanych sieci oraz parki rozrywki dla całej rodziny. Ogromną popularnością cieszy się Loopy’s World, czyli Rodzinne Centrum Rozrywki. W obiekcie znajdują się różna atrakcje dla dzieci w każdym wieku oraz ich rodziców bądź opiekunów. Obiekt ten  znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej. 

  Miasto posiada również okazałe zoo, które mieści się w Oliwie. Znaleźć tam można gatunki różnych zwierząt, małe zoo, papugarnię, park linowy oraz budki gastronomiczne. Zoo Oliwa jest czynne przez cały rok, a bilety można nabyć poprzez stronę internetową obiektu. 

 Punkty gastronomiczne na mapie Gdańska 

 Będąc w Gdańsku warto zapoznać się z ofertą znanych i polecanych restauracji i skosztować popisowych dań. Wśród najpopularniejszych obiektów znaleźć można między innymi pierogarnię Mandu, restaurację Pod Łososiem, Familia bistro oraz obiekty sieci Billy’s American Restaurant, które serwują typowo amerykańskie dania przygotowywane z wyselekcjonowanych składników. 

 Gdańsk to miasto, które warto regularnie odwiedzać. Regularny rozwój zwiększa komfort życia mieszkańców, a turystom dostarcza nowych wrażeń. 

Wynajem dźwigów dla firm budowlanych – czy się opłaca? 
Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?

Dodaj komentarz