Sopot co warto zobaczyć?

Sopot co warto zobaczyć?

Sopot jest jednym z najlepszych i najbardziej przepięknych miast, które położone są nad morzem. Miejsce to odwiedzane jest zarówno przez polskich jak i zagranicznych turystów. Miasto to znane jest od 1961 roku z festiwalu leśnego, a także słynnego sopockiego mola. Poza polskimi plażami znajdziemy tutaj kilkanaście miejsc, które warto odwiedzić, zobaczyć.

To właśnie o nich znajdziesz informacje czytając ten artykuł.

Mini Zoo

Zoo noszące nazwę zwierzaki nad potopem znajduje się pod Sopotem w miejscowości Żukczyna. Jest to miejsce, w którym można nie tylko zapoznać się z różnymi gatunkami zwierząt, ale także miejscowi pracownicy dają nam możliwość pogłaskania i nakarmienia ich. Warto więc na taki wypad zabrać całą rodzinę. Dodatkowo w zoo istnieje możliwość organizacji okolicznościowych imprez takich jak np. festyn, biesiada, urodziny, ognisko. W okresie letnim wieczorami nie tylko my możemy zorganizować ognisko, lecz bardzo często robią to za nas właściciele tego miejsca dając nam również możliwość zakupu kiełbasek wraz z chlebem, które sami sobie usmażymy. 

Molo i okolice 

Jest to rodzaj najdłuższego deptaku mieszczącego się wzdłuż Morza Bałtyckiego. Do niedawna nosi on nazwę na cześć imienia Jana Pawła II. Część spacerowa ma długość, która wynosi 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Większość osób odwiedzających Gdańsk, czy Sopot zapytana z, czym te miasta im się kojarzą odpowiedzą, że głównie z molo. 

Plaża

Wyjazd nad morze to nie tylko piękne zabytki i atrakcje znajdujące się w pobliskich miastach, lecz także takie ważne aspekty jak:

  • Przepiękne plaże z dużą ilością piasku oraz wczasowiczów, którzy korzystają  z idealnych warunków pogodowych. Szczególnie w miesiącach czerwiec – wrzesień kiedy tego słońca jest bardzo dużo.
  • Fakt, że w tych miesiącach rano i późnym wieczorem wędkarze mogą udać się na połów takich ryb jak: śledź, jesiotr zachodni, szprot, czy łosoś. 
  • Możliwość udania się na przyjemną kąpiel do morza. Jednak trzeba liczyć się z niskimi temperaturami wody, które towarzyszą naszemu polskiemu morzu.    

Monte Cassino 

Wielu z nas po udanym dniu chciałoby odpocząć pijąc kawę, piwo, czy jedząc kolacje. Większość miast ma rynki. Rynek jest to nic innego jak centralna część miasta, czyli centrum. Dodatkowo do tego typu miejsc prawdzi kilka ścierzek, uliczech na, których znajduje się duża ilość restauracji, a także sklepów. W Sopocie takie miejsce zwane jest Monte Cassino. Czyli tak zwany pasarz na, którym po obu stronach znajduje się duża ilość restauracji oraz sklepów. Paby w okresie letnim oraz zimowym (studenckim) są przepełnione, a ulica w słoneczne, przepiękne dni pełna występujących animatorów.

Krzywy dom

Przez ostatnie lata popularoność zysku także krzywy dom nie tylko z faktu, że w części budynku znajduje się centrum handlowe. Ludzie chętnie odwiedzają to miejsce główne przez jego wykonanie, gdyż inspiracją tej budowli byly rysunki autorstwa Jana Marcina Szancera oraz Perla Dahlberga. Warto zaznaczyć, że w krzywym domu znajdują się również odziały RMF FM i RMF Maxxx.

Przystań rybacka 

Z mola z powodzeniem można udać się do miejsca w, którym znajdują się łódki rybackie. Jest nią przystań. Jak to nad morzem nie może zabraknąć tutaj restauracji serwujących świerze ryby. Takie lokale znajdują się właśnie przy przystani rybackiej.

co warto zobaczyć w Sopocie

Fontanna

Świetną sprawą jest również usytuowana naprzeciw zakładu fontanna z wodą solankową, w 4,5% bromkową i jodkową. Pompowana jest ze źródła św.

Park wodny 

Jest to miejsce szczególnie warte uwagi w momencie, gdy warunki panujące na zewnątrz nas nie rozpieszczają, czyli mamy doczynienia z deszczem oraz burzami. Praktycznie każdy park wodny bogaty jest w mniejszą lub większą ilość atrakcji. Znajdą tam swoje miejsce młodsze jak i starsze osoby Głębokość basenów dostosowana jest do danej grupy wiekowej i opisana za pomocą specjanych tabilczek. Dodatkowo znajdują się także atrakcje przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób mających kartę pływacką, gdyż amator mógł by się utopić lub np. złamać nogę, rękę.

Zakład Balneologiczny

W mieście znajdzie się także coś dla miłośników historii i starodawnych zabytków. Powinni oni udać się do Zakładu Balneologicznego, który znajduje się nedaleko molo. Obiekt od 1982 jest rodzajem chronionego zabytku w Sopocie. Obecnie budynek ten został unowocześniony oznacza to, że po za standardową opcją zwiedzania znajdziemy tutaj także dodatkowe atrakcje. Jedną z nich są zdrowe kąpiele solankowe, kroterapie, kinezyterapie, hydroterapie, a także inhalacje.

Opera leśnia

Nie możesz ominąć miejsca, którym jest Opera leśna. Powinien być to obowiązkowy punkt Twojej wycieczki do Sopotu. Budynek ten znajduje się w  tej lokalizacji od 1909 roku. Obiekt ma powierzchnie wynoszącą około 4 ha co robi wielkie wrażenie na turytach, którzt przybyli do tego miejsca. Dodatkowo nie zachwyca on tylko i wyłącznie swoją wielkością, ale również niesamowitą akustyką.

Trójmiejski park krajobrazowy

Znajdzie się także miejsce dla miłośników przyrody, którzy poczują się jak by byli w raju. Jego powierzchhnia wynosi niespełnia 2000 ha. Przeważają tutaj głównie gospodarcze lasy, które są pod opieką Gdańskiego Nadleśnictwa. Wyjątkiem są tylko i wyłącznie rezerwaty przyrody. Na terenie parku znajdują się rzadkie dawno zasiane rośliny takie jak np: manna gajowa, poryblin kolczasy, czy także podrzeń żerowiec. Jest to obecnie w sumie ponad 60 różnych gatunków roślin, które mieszczą się w tym parku. Dodatkowo idąc oznaczonymi przez tabliczki trasami możemy spotkać dużą ilość zwierząt takich jak: żubry, dziki, sarny, jelenie szlachetne, łosie, zająca szarego, wiewiórki, borsuki, lisy.

Nikt nie powiedział, że z Sopotu nie możemy wyjechać udając się do ciekawych miejsc, które znajdują się w innych miastach, czy wsiach.

Park Oliwski w Gdańsku

Park ten położony jest 4 kilometry od Sopotu. Jednak przed odwiedzeniem tego miejsca warto udać się do katedry oliwy na recital organowy. Do parku z łatwością dostaniemy się z  dziedzińca Archikatedry. Jest to przyjemny park spaceru. Na miejscu warto zajrzeć do palmiarni, ogrodu botanicznego, ogrodu Japońskiego i Groty Szeptów. Główne wejście znajduje się od ulicy Opata Jacka Rybińskiego.

Molo w Gdyni i Orłowie

Podróżując w kierunku Gdyni 6 kilometrów od Sopotu dojedziemy do przepięknego i romantycznego miejsca,którym jest molo, a także znajdujące się obok plaże. Całość mieści się niedaleko klifu w Orłowie. 6 kilometrów od Sopotu w kierunku Gdyni. Można tutaj miło spędzić czas z małymi dziećmi, które po spacerze zajmą się zabawą, jaką jest robienie babek z piasku.

Wynajem dźwigów dla firm budowlanych – czy się opłaca? 
Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?

Dodaj komentarz