Ferretti yachts 860 – prywatna wyspa z silnikami

Ferretti yachts 860 – prywatna wyspa z silnikami

Wprowadzenie na rynek pierwszego jachtu Ferretti Yachts 860 przynosi światu żeglarskiemu flybridge charakteryzujący się najnowocześniejszymi rozwiązaniami projektowymi ukazanymi w eleganckim stylu “Made in Italy”. Osiem miesięcy po prezentacji projektu, w którym szczególny nacisk położono na komfort, dobre samopoczucie i doskonałe osiągi, pierwsza jednostka trafiła dziś na wodę i zostanie przekazana właścicielowi na swój dziewiczy rejs po Morzu Śródziemnym.

Ferretti Yachts 860 został zbudowany dla włoskiego właściciela, który uwielbia jego współczesny design oraz wszechstronne wnętrza i zewnętrza, a wszystko to połączone z doskonałym doświadczeniem rejsowym. Wybrana wersja Classic Mood przekłada się na ciepłe, ciemne kolory z odważnymi kontrastami, które podkreślają imponujący rozmiar, ale lekkość jachtu, charakteryzującego się maksymalną ciągłością między zewnętrzem a wnętrzem, na co wskazuje otwierane okno na prawej burcie.

Doskonała stylistyka – Ferretti Yachts 860 

Ewolucja stylistyczna i skupienie się na detalach architektonicznych destyluje wizję projektową marki do cech wystroju, takich jak inspirowane Art Deco krzywe i duże spiralne schody łączące główny pokład z dolnym, w kierunku środka ciężkości układu wnętrza. Celem jest stworzenie nowej harmonii, która stworzy idealną, wyrafinowaną atmosferę na pokładzie, zgodnie ze współczesną koncepcją marki “Just like Home”, która jest obecnie synonimem komfortu, włoskości, ponadczasowego wzornictwa i rzemiosła.

Wynik współpracy pomiędzy Strategicznym Komitetem Produktu kierowanym przez Pana Piero Ferrari i Działem Inżynierii Grupy Ferretti, Ferretti Yachts 860 jest trzecim jachtem opracowanym przez architekta Filippo Salvetti (projekt zewnętrzny) i Ideaeitalia (wnętrza). Po swoim dziewiczym rejsie po Morzu Śródziemnym, jacht będzie jedną z gwiazd Ferretti Group Private Preview w Monte Carlo i zadebiutuje na świecie podczas Cannes Boat Show we wrześniu 2022 roku.

Komponując melodię, w której nuty poszczególnych instrumentów są pięknie orkiestrowane, Ferretti Yachts przygotowuje się do powołania do życia nowej symfonii: Ferretti Yachts 860. Jacht typu flybridge stworzony przez stocznię z Cattolica charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami projektowymi i technologicznymi, gdzie elementy stylistyczne i architektoniczne współgrają ze sobą w harmonii aż po najdrobniejszy szczegół.

Ten wyjątkowy jacht o przyciągającym uwagę designie wyróżnia się komfortem, silnym naciskiem na dobre samopoczucie, znakomitymi osiągami, optymalizacją przestrzeni i wieloma możliwościami dostosowania ustawień, a wszystko to z elegancją stylu Made in Italy. W wyniku współpracy pomiędzy Komitetem Strategii Produktu kierowanym przez Pana Piero Ferrari i Działem Inżynierii Grupy Ferretti, Ferretti Yachts 860 jest trzecim jachtem opracowanym przez architekta Filippo Salvetti (projekt zewnętrzny) i Ideaitalia (wnętrza).

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny jachtu charakteryzuje się wieloma innowacjami, które poprawiają standardy rynkowe w jego segmencie. Należą do nich: wprowadzenie okien od podłogi do sufitu i szklanych płyt, które podkreślają smukłą, mocną sylwetkę i charakteryzują jej kontury; okna w kadłubie i nadbudówce, które mają ten sam rodzinny charakter, co najnowsze modele marki.

Projekt wnętrza jest jeszcze bardziej radykalny i uderzający, zdominowany przez harmonijne, płynne linie, które są podkreślone przez kilka charakterystycznych akcentów. Wyróżniają się spiralne schody na głównym pokładzie, które prowadzą na dolny pokład i wokół których rozwija się cały układ, wolnostojące meble oraz czyste geometryczne krzywe inspirowane Art Deco, tworząc idealną syntezę wyrafinowanego, a zarazem niedopowiedzianego designu.

Ferretti yachts 860

Wszechstronność wnętrz przekłada się na projekt, który pozostawia właścicielowi wiele możliwości zaprojektowania własnego doświadczenia na pokładzie. Również tutaj poczucie płynnej ciągłości pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem jest wspierane przez otwierane okna w obu stronach kadłuba. Ta mieszanka stylów i trendów jest obecnie cechą charakterystyczną nowych jachtów Ferretti Yachts, czerpiącą z koncepcji “Just Like Home”: komfort, włoskość, ponadczasowy design i rzemiosło. Na uwagę zasługuje również ewolucja cech stylistycznych, zdominowana przez bogate detale architektoniczne, które charakteryzują wiele elementów konstrukcyjnych i wnętrzarskich na pokładzie. Klasyczne szafki przeplatają się ze świeżą, współczesną estetyką.

Ferretti Yachts 860 będzie dostępny w nastrojach Classic i Contemporary: pierwszy charakteryzujący się ciemniejszymi, cieplejszymi kolorami i uderzającymi kontrastami, drugi z jaśniejszymi, chłodniejszymi kolorami, charakteryzującymi się odcieniami ton w ton aż do całkowitej bieli.

Pokład

Na dolnym pokładzie znajdują się cztery kabiny: główna na śródokręciu, kabina VIP na dziobie oraz dwie podwójne: jedna z podwójnym łóżkiem, druga z podwójnym, obie z łazienkami.
Kuchnia jest wielofunkcyjna, zgodnie z wymaganiami rynku, z półpodwyższoną stacją sterową z przodu, wyraźnie oddzieloną od strefy dla gości, a przepływ pasażerów jest zorganizowany specjalnie w celu zwiększenia poziomu prywatności właściciela i jego gości, z kambuzem i obszarem usługowym oddzielonym od salonu drzwiami przesuwnymi i stacją sterową zapewniającą bezpośredni dostęp do kwater dla załogi, która zawiera dwie podwójne kabiny z prywatnymi łazienkami.

Na pokładzie, najbardziej lubiane cechy marki zostały zinterpretowane na nowo w zmienionej formie. Rezultatem jest maksymalna ciągłość pomiędzy wnętrzem i otoczeniem zewnętrznym, z zewnętrznymi przestrzeniami do spotkań i relaksu, które odzwierciedlają wykończenie i wyposażenie wnętrza, rozszerzając obszary spotkań towarzyskich i prywatności na pokładzie.

Kokpit to przestronna przestrzeń z przeszklonym parapetem na rufie, wyposażona w dwie zwrócone ku sobie sofy i duży centralny stół. Do strefy plażowej można wejść z obu stron jachtu i zapewnia ona dostęp do garażu, który może pomieścić dwie zabawki wodne, tender o długości 3,95 m oraz dwuosobowy skuter wodny, co stanowi cenną zaletę w tym segmencie rynku.

Innymi atrakcjami są możliwość konfiguracji flybridge z wolnostojącymi meblami obok dużego wielofunkcyjnego baru, jadalnia dla ośmiu osób oraz opcjonalne jacuzzi na pokładzie rufowym. Absolutny komfort gwarantuje hard top dostępny w trzech różnych konfiguracjach: z szybą stałą, z szybą otwieraną lub z listwami zaciemniającymi.

Na przednim pokładzie znajduje się przestrzeń, którą można przekształcić z jadalni w przestronny taras słoneczny.

Silniki

Ferretti Yachts 860 będzie wyposażony w dwa silniki MAN V12 o mocy 2000 mph, co daje mu prędkość przelotową 27 węzłów i prędkość maksymalną 32 węzły (dane wstępne). Dostępna jest również wersja z dwoma silnikami MAN V12 o mocy 1.800 mhp, zapewniająca prędkość przelotową 24 węzły i prędkość maksymalną 28 węzłów (dane wstępne). Stabilizator Seakeeper lub system płetw hydraulicznych Zero Speed mogą być zainstalowane na życzenie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami nawigacyjnymi i cumowniczymi.

Wynajem dźwigów dla firm budowlanych – czy się opłaca? 
Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?

Dodaj komentarz