Najnowsze trendy w stylizacji paznokci

Najnowsze trendy w stylizacji paznokci

Zadbane, wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Miękka, gładka skora i zdrowe, błyszczące paznokcie to absolutny must-have niezależnie od pory roku czy okazji. Jednak podobnie jak w modzie, trendy w stylizacji paznokci zmieniają się z sezonu na sezon. Wszystkim paniom lubiącym kosmetyczne nowinki podpowiadamy, co będzie na topie tej zimy.

Kwadrat czy migdałek?

Niezależnie od tego, czy udajemy się na manicure hybrydowy do profesjonalnego salonu, czy też decydujemy się na samodzielne pomalowanie paznokci lakierem w domu, należy zacząć od nadania płytce preferowanego kształtu. Paznokcie absolutnie nie muszą być długie – paniom wykonującym prace domowe czy niektóre obowiązki zawodowe takie pazurki będą wręcz przeszkadzać. Należy jednak zadbać, by wszystkie paznokcie były tej samej długości. Najczęściej wybierane przez kobiety są paznokcie w kształcie migdałków. Wydłużona, zaokrąglona na końcu płytka sprawia, że palce wyglądają na smuklejsze, a dłoń prezentuje się niezwykle elegancko. Alternatywą są paznokcie spiłowane w formę kwadratu. Tego typu manicure przyciąga wzrok, jednak polecany jest głównie paniom, które mogą pochwalić się długimi, szczupłymi palcami.

Nowoczesny wariant klasyki

Niemal każda z nas pamięta czasy, kiedy triumfy święcił manicure francuski. Neutralne paznokcie z wyraźnie zaznaczonym, białym czubkiem gościły wszędzie, od wybiegów po ulice metropolii i miasteczek. Następnie trend na jakiś czas ucichł, by teraz powrócić ze zdwojoną siłą. Nowoczesny wariant frenchu wyróżnia się tym, że końcówki paznokci są teraz we wszystkich kolorach tęczy. Paniom lubiącym odważne stylizacje polecić można czubki czarne, które wyglądać będą niezwykle elegancko. W klimat zimowych imprez doskonale wpasują się też końcówki pomalowane lakierem z drobinkami brokatu. Warto przy tym zaznaczyć, że tego typu manicure jest niezwykle łatwy do wykonania. Wystarczy parę starannych pociągnięć pędzelkiem, by uzyskać pożądany efekt.

Róż i błękit

Z mody nie wychodzą też odważne, neonowe barwy. W tym sezonie warto postawić na przykuwające uwagę paznokcie w kolorze niebieskim. Od słodkiego, pastelowego błękitu po głębokie odcienie granatu, kolor ten chętnie wybierany jest przez panie na całym świecie. Można też zabawić się tym trendem i zdecydować się na paznokcie, z których każdy będzie się różnił od siebie kolorem o jeden ton. Daje to oryginalny, ale zarazem wysmakowany rezultat. Przebojem jest również cukierkowy róż, który powoli zaczyna wypierać chętniej wybierane dotąd lakiery w kolorze nude. Paniom lubiącym klasykę polecić można z kolei głębokie odcienie czerwieni i brązu, które doskonale prezentować będą się zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?
Podróże za grosze: Jak tanio podróżować nie nadszarpując portfela

Dodaj komentarz