Gdzie warto wybrać się na spacer w Gdańsku?

Gdzie warto wybrać się na spacer w Gdańsku?

Gdzie warto wybrać się na spacer w Gdańsku?

Zbliża się jesień i choć wiele osób nie lubi tej pory roku to spacery na łonie natury przy ładnej pogodzie mogą być wspaniałym przeżyciem. W Gdańsku nie brakuje wyjątkowych miejsc, które warto jest zwiedzić pieszo.

Park Oliwski

Park ten jest niewątpliwie reprezentacyjnym parkiem Gdańska. Znajdują się tu pięknie przystrzyżone krzewy i regularne nasadzenia kwiatów w postaci kolorowych, wzorzystych dywanów. Park Oliwski zajmuje powierzchnię 11,3 ha, dzięki czemu można odbywać długie spacery po jego pięknej okolicy. Zbliża się jesienny czas, jeden z najpiękniejszych okresów w parku. Przekonać można się jak niesamowity jest ten park w złotych, wyjątkowych barwach. Niedawno do parku dodana została palmiarnia, która została ponownie otwarta. Warto przyjść tam i cieszyć się tropikalnym urokiem. Zabrać ze sobą można koc i wygodne buty i zwiedzać najpiękniejszy park w Gdańsku.

Park Oruński

Ten park jest również bardzo wyjątkowy, pomimo że jest znacznie mniejszy od Parku Oliwskiego. Można powiedzieć, że jest nieco mniej przystrzyżony i przez to bardziej dziki. Stanowi świetne miejsce do karmienia kaczek i odpoczynku na ławeczkach i trawie. W sezonie odbywa się tutaj wiele wydarzeń, a na miejscu znajduje się jeden z największych placów zabaw w Gdańsku. Plac podzielony jest na trzy strefy, z czego dwie przeznaczone dla najmłodszych, a ostatnia dla osób starszych. W cieplejszych miesiącach dostępna jest kawiarnia. To wszystko to sprawia, że można tam komfortowo spędzić cały dzień.

Fosa Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta

Świetnym pomysłem na spacer jest twierdza i fosa oddzielająca Stare Przedmieście i Dolne Miasto od Olszynki. Mało popularnym miejsce wśród gdańszczan, ale naprawdę piękne. Obecnie na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu można znaleźć stare kamienice, opuszczone budynki przemysłowe, a nawet charakterystyczne dla architektury socjalistycznej bloki mieszkalne. Części budynku przetrwały pożogę w 1945 roku, a wiele obiektów wpisane jest do ewidencji i rejestru zabytków.

Spacer brzegiem morza

Szczególnie polecić można odcinek nadmorski, który biegnie od plaży w Brzeźnie do Jelitkowa. Trasa ta jest odpowiednia nie tylko dla tych, którzy chcą dojechać tutaj za pośrednictwem transportu publicznego, ale także dla tych, którzy boją się chodzić samotnie nocą, bowiem ten odcinek jest dokładnie oświetlony. Natomiast tym, którzy przy wyborze miejsca spacerów cenią sobie spokój, warto przejść się plażą na Stogach lub Górki Zachodnie, które mniej zatłoczone, zwłaszcza jesienią. Spacer po plaży jest znakomitym wyborem dla zakochanych par, ale równie dobrze można cieszyć się ze spacerowania po plaży w samotności, gdzie szum morza jest idealnym towarzyszem.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?
Podróże za grosze: Jak tanio podróżować nie nadszarpując portfela

Dodaj komentarz