Co zabrać na plażę? – kompleksowy poradnik

Co zabrać na plażę? – kompleksowy poradnik

Przemyślane przygotowanie torby plażowej jest niesamowicie istotne. Dzięki temu można zapewnić sobie komfort oraz efektywnie zaplanować cały dzień. Warto więc zastanowić się, co konkretnie powinno się zabrać. Nie pojawi się wtedy konieczność powrotu do pokoju albo zakupów w okolicznych sklepach.

Niezbędnik każdego plażowicza

Jeżeli mowa o tym, co zabrać na plażę, to w pierwszej kolejności należy spakować ręcznik plażowy. Nawet jeżeli wykupuje się albo zabiera ze sobą leżak, to powinno się położyć na nim miękki materiał, dzięki czemu da się wypocząć w bardziej komfortowych warunkach. Ponadto trzeba się czymś wytrzeć po pływaniu w słonej, morskiej wodzie. Najlepiej wybierać egzemplarze wykonane z bawełny, ponieważ są przyjemne w dotyku i dobrze chłoną wodę.

Kolejną istotną rzeczą są oczywiście kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Jeżeli to pierwszy dzień opalania, najlepiej zdecydować się na SPF 50, po czym każdego kolejnego popołudnia powoli schodzić do niższej ochrony. Taka taktyka pozwoli uniknąć oparzenia się, a nawet uszkodzeń skóry. Najlepsze są kosmetyki wodoodporne, polecane zwłaszcza dla miłośników pływania. Nie będzie wtedy konieczności smarowania się balsamem po każdym wyjściu z wody. To również świetne rozwiązanie w przypadku dzieci, które nie rozumieją idei ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

Warto również zadbać o odpowiednie zapakowanie pieniędzy oraz dokumentów. Znacznie zmniejszy to prawdopodobieństwo kradzieży. Można w tym celu zakupić specjalną saszetkę lub torbę, która posiada ukryte kieszenie, jakie trudno znaleźć. Niektórzy decydują się na jeszcze bardziej przemyślane rozwiązania i chowają najważniejsze rzeczy w opakowaniach po podpaskach lub zawijają w pieluchy. Nie jest to jednak sposób dla każdego.

Co zabrać do jedzenia na plażę?

Woda co prawda nie jest jedzeniem, ale należy ją koniecznie spakować. Na plaży trzeba bardzo uważać, aby się nie odwodnić, zwłaszcza przy dużych upałach i podczas intensywnego pływania. Minimum to 1,5 litra na osobę. Butelki są ciężkie, dlatego można zdecydować się na zakupy w lokalnym sklepiku. Pewnie będą tam nieco droższe, ale za to nie pojawi się konieczność transportowania dużego bagażu. To niezwykle istotne zwłaszcza dla osób, które mieszkają w lokum położonym daleko od plaży.

Jeżeli mowa konkretnie o jedzeniu, doskonale sprawdzą się kanapki. Nie wymagają długiego przygotowywania i są łatwe w transporcie. Można je również przygotować na wiele różnych sposobów, dzięki czemu każdy skomponuje idealną dla siebie przekąskę. Niektórzy zabierają też owoce, aczkolwiek trzeba być przygotowanym na to, iż przyciągają one owady, a zwłaszcza osy. Najlepiej sprawdzą się banany, ponieważ można je szybko zjeść i nie cieknie z nich sok, tak jak chociażby w przypadku nektarynek lub winogron.

Wynajem dźwigów dla firm budowlanych – czy się opłaca? 
Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urokliwe zakątki
Jakie są różnice pomiędzy hotelem, a hostelem?

Dodaj komentarz