Najciekawsze atrakcje Sopotu – gdzie wybrać się w 2023 roku?

Najciekawsze atrakcje Sopotu – gdzie wybrać się w 2023 roku?

Wybierając się na wakacje czy krótki wypad, warto wcześniej przygotować sobie listę miejsc, które warto odwiedzić. Dzięki temu nasze dni będą znacznie ciekawsze. Dodatkowo zaoszczędzimy cenny czas podczas wczasów, który przeznaczylibyśmy na szukanie wartych zobaczenia miejsc. Co więcej, mamy możliwość wcześniejszego zaplanowania dni, a także dostosowania rozrywki do pogody. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje Sopotu!

Jakie ciekawe atrakcje czekają nas w Sopocie?

Wybierając się do Sopotu, oczywiście musimy odwiedzić plażę, na której możemy się nie tylko opalać, lecz także spacerować. Brzegiem morza, możemy udać się do Gdańska lub Gdyni. Co więcej, tuż przy wejściu na plaże, możemy zjeść posiłek w restauracji, z widokiem na morskie fale, a także wypić kawę w znanej kawiarni Starbucks.

Molo w Sopocie

W chłodniejszych porach roku wstęp na molo jest darmowy, jednakże gdy przywita nas więcej słońca, jesteśmy zobowiązani do kupienia biletu. Z racji tego, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawanych punktów w Sopocie, turyści chętnie odwiedzają tę lokalizację, co więcej nie straszne im kupowanie biletu. Co ciekawe, jest to najdłuższe molo w Europie, dlatego warto wybrać się na spacer właśnie w to miejsce. Z tego punktu możemy podziwiać z oddali Gdynie lub Gdańsk, co więcej, to świetny punkt widokowy do obserwowania Sopotu. W oddali dostrzec możemy pokaźny Grand hotel czy plażowiczów.

Grand hotel

Luksusowy hotel, który zachwyca nie tylko gości, którzy zostają na noc, lecz także turystów, którzy podziwiają go z zewnątrz. Miejsce to cieszy się niemalże stuletnią tradycją, a do tego jest doskonale wyposażone. Goście liczyć mogą na prywatną plażę, siłownie z widokiem na morze, a także spa.

Monciak, czyli bulwar im. Bohaterów Monte Cassino

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic w całym Trójmieście. Znajdziemy tu wiele restauracji, kawiarni czy sklepów. Dodatkowo ciekawą atrakcją jest Krzywy Domek, który bez wątpienia przyciąga uwagę turystów. Obiekt ten stanowi część centrum handlowego, co ciekawe zajął pierwsze miejsce na liście 50 najdziwniejszych budowli świata, która została opublikowana przez Portal Village of Joy.

Łysa Góra

To nic innego jak najwyższe wzniesienie w Sopocie. Znajdziemy tu nawet wyciąg narciarski. Czemu miejsce jest warte odwiedzenia? To jedyny stok w Polsce, z którego podziwiać możemy morskie fale!

Muzeum Sopotu

Miejsce, w którym poznać możemy całą historię miasta. Warto dodać, że ciekawy jest już sam budynek, w którym znajduje się muzeum, gdyż jest to zabytkowa willa kupca i przedsiębiorcy Ernsta Claaszena, czyli jednego z  bogatych arystokratów.

Hipodrom Sopot

Tor wyścigów konnych, który znajduje się niedaleko Ergo Areny. Oprócz wyścigów konnych, odbywają się tam również różnego rodzaju zawody.

Państwowa Galeria Sztuki

Miejsce idealne dla osób, uwielbiających takie klimaty, bądź tych, których spotka deszcz. Co ciekawe, wystawa stale się zmienia, dlatego miejsce to można odwiedzać kilkukrotnie.

Podsumowanie – najciekawsze atrakcje

Podsumowując, Sopot to nie tylko plaże, lecz także wiele ciekawych miejsc, w których możemy poczuć się bliżej natury, dobrze zjeść, a także podziwiać sztukę. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Szklarska Poręba — co zobaczyć, aby mieć piękne wspomnienia?
Apartament Białka Tatrzańska — luksusowe obiekty w sercu urokliwego Podhala
Elegancka Praktyczność: Damskie Torby Podróżne na Czasie

Dodaj komentarz