Niemcy żegnają się Gdańskiem. Nam najbardziej podobali się w strojach na rower

am
29.06.2012 09:59
Reprezentacja Niemiec promuje Gdańsk

Reprezentacja Niemiec promuje Gdańsk (facebook.com)

Niestety Euro 2012 dobiega do końca, a w Gdańsku już w ogóle nie czuć tej cudownej atmosfery, której byliśmy świadkami przez ostatnie tygodnie. Większość ekip wyjechała na mecze półfinałowe albo do domu.

Z Gdańskiem pożegnała się również reprezentacja Niemiec. Ale jak się pożegnała! Zachwalają Polaków na każdym kroku. Zachwyceni są również Gdańskiem.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku dodali album ze zdjęciami Dworu Oliwskiego, w którym mieszkali od 4 czerwca. Podpisali ten album w następujący sposób:

- Schön war die Zeit hier, Danke! Dziękuję bardzo
( To był wspaniały czas tutaj)
- Niemal przez cały czerwiec Gdańsk był naszą drugą ojczyzną. Co prawda trzy pierwsze mecze rozegraliśmy na Ukrainie, ale najważniejsze było dla nas spotkanie rozegrane tutaj, na PGE ARenie z Grecją. Kiedy pierwszy raz przyjeżdżaliśmy do Gdańska wokół hotelu było puste pole. Teraz zostawiamy po sobie fajne boisko [Niemcy sami je sobie wybudowali do treningu], które chcemy przekazać Gdańskowi w prezencie. Mamy nadzieję, że będzie służyło do szkolenia młodzieży - powiedział prezes Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej Wolfgang Niersbach podczas konferencji.
- Czuliśmy się u was świetnie. Zapamiętamy Polaków jako wspaniałych ludzi. Za każdym razem, kiedy spotykaliśmy ludzi na ulicach Gdańska, m.in. podczas spacerów czy wycieczek na rowerach, towarzyszyły nam miłe słowa i uśmiechy. Abyście wy też nas zapamiętali przekazujemy wam koszulkę z podpisami naszych wszystkich zawodników. Żegnamy się z Gdańskiem, ale liczymy, że nie jest to jednocześnie nasze pożegnanie z turniejem - dodał dyrektor niemieckiej kadry.

Niestety, mecz półfinałowy nie poszedł Niemcom najlepiej. Przegrali 2:1 po zaciętej walce z Włochami. No cóż... taki jest sport.

Nam najbardziej Niemcy podobali się w obcisłych strojach na rowerach w których zwiedzali Gdańsk.

ZOBACZ:

Hiszpańska prasa pisze o tym jak Sara Carbonero i Iker Casillas bawią się w Gdańsku

Łukasz Podolski spaceruje z żoną po Sopocie. Piękna, ale naburmuszona...

Hiszpańscy piłkarze ostrzygli się u gdańskiego fryzjera. Kogo wybrali?

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku