Przerażeni mieszkańcy. Wysyp agencji towarzyskich

am
06.03.2012 13:38

FOT . PRZEMEK JENDROSKA / AGENCJA GAZETA

Mieszkańcy Trójmiasta są przerażeni. Nielegalne agencje towarzyskie się mnożą. Gazety pękają od ogłoszeń pracy dla prostytutek.

Wygląda na to, że na EURO 2012 każdy chce zarobić. Jak donosi "Dziennik Bałtycki", nielegalnych agencji towarzyskich działających w blokach mieszkalnych w Trójmieście wciąż przybywa. Szczególny wzrost odnotowuje się właśnie teraz przed zbliżającym się EURO 2012.

Mieszkańcy Przymorza, Brzeźna, Moreny, Wielkiego Kacka walczą o to, aby ich domy nie zamieniły się w domy publiczne.

ZOBACZ: Kręci mnie nielegalna miłość

Z reguły są to domy lub kamiennice o wysokim standardzie i wyposażone w monitoring. Dotychczasowym klientom to nie przeszkadza, a po osiedlach "walają się" sprośne ulotki reklamowe. Okna niektórych mieszkań, w których znajdują się agencje, wychodzą na szkolne boiska.

Przerażeni mieszkańcy Trójmiasta zgłosili prośbę o pomoc do prezydenta Gdyni, policji, sanepidu, Straży Miejskiej, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy, pomorskiego kuratora oświaty, rzecznika praw dziecka i proboszcza.

ZOBACZ: Gdańsk zbudował najpiękniejszy budynek w Polsce?

Prostytucja w Polsce nie jest karalna, natomiast większość z tych agencji działa nielegalnie. Czy mieszkańcom uda się wygrać tę walkę?

ZOBACZ: Paweł Adamowicz zatańczy na EURO 2012?

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Komentarze (44)
Zaloguj się
 • j4s4

  Oceniono 23 razy 23

  ... zamiast szumieć po postu obłożyć tą "działalność" obowiązkową dziesięciną!

 • kapitanigloo

  Oceniono 33 razy 21

  jak euro się skończy to większość przybytków się zamknie, a ludzie zgłaszający się do proboszcza o pomoc pewnie nie wiedzą że ma on w takich instytucjach kartę lojalnościową więc jego pomoc może być daremna.

 • Gość: garneczek

  Oceniono 26 razy 20

  Podawać adresy a nie suche teorie...

 • Gość: gc

  Oceniono 14 razy 14

  gazecie nalezy pogratulowac znakomitej jakosci zdjec ... tylko zawodowi reporterzy gazet sa w stanie osiagnac taki poziom sztuki fotograficznej

 • tmp0003

  Oceniono 14 razy 14

  oPITować oVATować i oZUSowac, no chyba ze dzialalnosc w stodole na sianie prowadzona to wtedy zdecydowanie KRUS

 • Gość: hildebrant

  Oceniono 11 razy 9

  Okna wychodzą na boiska szkolne... Straszne. To są witryny, w których roznegliżowane panny będą siedzieć i się prężyć?
  Może profesorka/filozofka/etyczka się tym zajmie? To znaczy napisze, jakie to samce są niedobre i poczuje się szlachetna? Krytyczke i literaturoznawczyni dorzuci swoje trzy grosze. I koniecznie jeszcze jakaś polityczka. Koniecznie.
  A tak poważnie - należałoby prostytucję uznać za rodzaj działalności gospodarczej i przestać udawać, że nie istnieje. Todzież bredzić, że Najjaśniejsza Rzaczpospolita na nierządzie zarabiać nie będzie. Jakoś na pijaństwie zarabia i nie narzeka.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 23 razy 9

  skoro jest zapotrzebowanie to i działalność usługowa tego typu kwitnie, wspomagając polski PKB i ku chwale polskiego wzrostu gospodarczego! Ta działalność, jakże przecież potrzebna, rozkwita, gdyż nie jest opodatkowana.
  Przykład ten dobitnie pokazuje, że wysokie podatki dławią gospodarkę, gdyż inne, opodatkowane jej działy nie radzą sobie w Polsce tak dobrze jak agentury, kluby i jednoosobowa działalność gospodarcza.
  Ci politycy, którzy krzyczą o 'obronie miejsc pracy' jednocześnie tę pracę opodatkowując postępują jak strażak gaszący pożar benzyną i twierdzący, że walczy z ogniem.
  Burdele nie mają żadnych państwowych ani unijnych dotacji, nie wyciągają ręki do państwa po zapomogę, a mimo to świetnie się rozwijają. Hiszpańscy i rosyjscy kibice zostawią w polskich agenturkach miliony złotych, które poprzez konsumpcję napędzą polską gospodarkę i to jest zjawisko ze wszech miar pożądane.
  Polacy gotując zupę na gazie nabijają kabzę Gazpromowi, czyli Ruskim, a nasze agencje towarzyskie sprawiają, że te pieniądze do naszego kraju wracają. Same pozytywy, a dziewczyn do pracy w burdelach nikt siłą nie zmusza, one nie robią tego z głodu czy z nędzy, tylko chcą dobrze żyć, a nie siedzieć na kasie w Tesco za 1500zł/mc.

 • gronostaj8

  Oceniono 12 razy 8

  a co to za świętoje*liwe oburzenie? burdele zawsze były, są i będą.

  i chyba chodziło o "Przymorze" a nie "Pomorze"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX