Galeria 63

Facebook/Galeria 63

To tu za filiżankę kawy zapłacisz najwięcej. Nazywa się Kopi Luwak, pochodzi z południowo-wschodniej Azji i jest najdroższą kawą na świecie. Kilogram kosztuje nawet 1000 euro. Za filiżankę w Galerii 63 zapłacicie niezłą sumę - 80 złotych. Co wyjątkowego jest w tej kawie? No cóż, ciekawe jest jej pozyskiwanie. Kopi Luwak jest wytwarzana z ziaren kawy, które są wydobyte - uwaga - z odchodów zwierzęcia z rodziny łaszowatych, łaskuna muzanga.

Łaskun bardzo chętnie zjada owoce kawowca. Miąższ owoców zostaje strawiony, ale samo nasiono nie, lecz po nadtrawieniu przez enzymy trawienne i lekkim sfermentowaniu przez bakterie produkujące kwas mlekowy przechodzi przez przewód pokarmowy i jest wydalane. Zwierzę zjada tylko najlepsze owoce, a przez przejście przez przewód pokarmowy łaskuna ziarna kawy tracą gorzki smak i kawa z nich wytwarzana zyskuje nowy, niepowtarzalny aromat. Po oczyszczeniu i wyprażeniu kawę przetwarza się w typowy sposób.

Galeria 63

Centrum Haffnera

ul. Boh. Monte Cassino 63/2

81-767 Sopot

Komentarze (10)
Zaloguj się
 • rob-one

  Oceniono 1 raz 1

  trochę naiwnie jest uwierzyć, że te łaszowate zjadają najlepsze ziarna kawy,
  w dzisiejszych czasach łapie się łaskuny i po prostu karni kawą, następnie zbiera się ich gó... i wydłubuje ziarna kawy...a później można już się raczyć tymi cudownościami ;)

 • syn.ksiedza.proboszcza

  Oceniono 1 raz 1

  Piłem Luwak, ale biorąc pod uwagę "przedsiębiorczość" Indonezyjczyków, wątpię aby poświęcali swój cenny czas na przekopywanie kup liska, stawiam że sypią zwykłą, a reszta jest dobrym show dla białych frajerów z kasą.

 • zeus_gromowladny

  Oceniono 1 raz 1

  Osiem dych za kawę wysraną przez zwierzę... muszę to przemyśleć.

 • aazz91060

  Oceniono 2 razy 0

  Jak sie napijesz takiej kawy, to co? BATMAN ku,.rwa jestes?, dzieciom bedziesz opowiadal?. Co za debile.

 • jonwol

  0

  Niepowtarzalny smak i aromat. Jedzie goownem! Smacznego.

 • p_lar

  0

  p...dole, nie klikam.
  ide sobie zaparzyć dobrej kawy

 • g.r.a.f.z.e.r.o

  0

  hehe
  Na świecie sprzedaje się tyle "Kopi Luwak" że gdyby te łaszowete żywiły się WYŁĄCZNIE kawą to i tak ich gówna nie wystarczy :D

  Czyli podróby...

 • danz

  0

  Jasiu, goście przychodzą nie na kawę, ale by podupczyć twoją Krysię, też tak robiłem

 • sherlock222

  Oceniono 1 raz -1

  do aazz91060
  nie wiesniaku z wejherowa dla którego przezyciem jest przejechac 20letnim golfem przez próg na ulicy 80km/h to jest czadzik co??? smakoszu "piwa" za złotówke na ławce
  ty nawet niewiesz co to jest kawa obesrany buraku wracaj kopac rowy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX