Co zagraniczni turyści najchętniej zwiedzają na Pomorzu

mja
28.06.2011 09:45
A A A

Kamil Gozdan/AG

Do Gdyni przez lato zawijają statki pasażerskie z tysiącami turystów z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji, Anglii, Hiszpanii i Włoch. Co zagraniczni turyści najchętniej zwiedzają?
Zobacz zdjęcia (8)
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • Gość: bogdandtt

  0

  Przykro stwierdzić ale autor swoje informacje wyssał z palca. Jeśli chodzi o turytstykę morską owszem zawijaą tu cruisery, ale w tym roku o połowę miniej niż w ubiegłym i to mało znaczący armatorzy w tej branży. Wielcy jak Royal Caraibien czy Celebrity tu nie zaglądają. A co zwiedzają turyści - o tym decyduje jedynie "jakiś" rodzimy organizator turystyki a więc owszem starówka i malbork i nic poza tym.
  Zjawiska tego do tej pory nik nie badał i wszystko co się o tym pisze to są domniemania autorów niczym nie potwierdzone. W zasadze kwestia rozwoju tej niezmiernie interesującej fałęzi turystyki nikogo nie interesuje od "władz" naszych trójmiejskich miast, wojewódzkich po centrum włącznie. A mógłby to być bardzo dochodowy biznes dla regionu i nie tylko......Ale kogo to obchodzi ?? Niedługo kolejne wybory....

 • Gość: Joanna Grajter

  0

  Autor pisze, że niektóre statki pasazerskie stoją u nas nawet tydzień. Hmmmm. Ciekawe. W którym to porcie i któremu to armatorowi sie opłaci?Cruisery, bo o nich mowa z reguły w portach stoja jeden dzień, by noca przepłynąc do nastepnego portu. Czy to na Morzu Sródziemnym czy na Karaibach. Tak jest tez w Gdyni, do której od kwietnia do wrzesnia port przyjmuje niemal każdego dnia któregoś z wielkich pasazerów. Wpływaja z reguły ok. godz. 6.00 - 8.00 rano i odpływaja ok. 16.00 - 18.00. Fajnie by było, gdyby dziennikarze dokumentowali temat, a nie pisali z głowy, czyli... z niczego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX