Zaskakujące fakty o Liroy'u. Tego o nim nie wiecie

am
29.08.2012 14:31
A A A
Liroy

Liroy (facebook.com/ fot. Piotr Sikora)

Czym zajmuje się obecnie legenda rapu?
Zobacz zdjęcia (8)

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (23)

 • Gość: Leniu

  Oceniono 40 razy 38

  Nie klikam (w podstrony)! Nie ze mną te numery! Chcecie bym Was czytał. Okazujcie choć odrobinę szacunku! Żegnam!

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • mg_0

  Oceniono 23 razy 23

  Byłby z tego całkiem porządny artykuł. Gdyby nie klikanie, przyjemniej i krócej by się go czytało.. Enjoy, pozdro dla autora.

  Slajd 2: Liroy, czyli Piotr Marzec, urodził się 12 lipca w 1971 roku w Busku Zdroju, dzieciństwo spędził w Kielcach.
  I choć od 6 roku życia wiedział, że chce być raperem, to jego kariera zawodowa przebiegała różnie. Z zawodu jest budowlańcem, skończył zawodówkę budowlaną. Jako dzieciak zaczął rymować i był DJ'em w Radiu Kielce, podobno tańczył też break dance. Na swoim koncie ma również epizody filmowe i serialowe. Podobno przez pewien czas działał w branży porno. Na co dzień jest przede wszystkim raperem, ale również producentem muzycznym i jurorem w konkursach tanecznych
  Slajd 3: Na początku lat 90. w celu rozwinięcia kariery wraz z rodziną przeprowadził się do Gdyni, gdzie założył swoje studio i przygotowywał materiał muzyczny. W lipcu 1995 Liroy wystąpił na Marlboro Rock In Festival w Sopocie, poprzedzając koncert amerykańskiego rapera Ice T. W 2002 roku zapoczątkował cykl imprez o nazwie ORANGE PLANET w gdańskim klubie Parlament, które okazały się ogromnym sukcesem. Ponownie do Trójmiasta wrócił w 2005 roku. Zorganizował ze swoją partnerką Joanną Krochalską "Wielkie Trzęsienie Ziemi" w Sopocie, czyli konkurs Dancehall Queen, w którym wyłoniono mistrzynię jamajskiego tańca, który głównie opiera się na seksownym podrzucaniu pupą. W 2011 roku konkurs ten znowu wrócił do Sopotu. W 2010 roku Liroy wraz ze swoją partnerką przeprowadził się do Gdańska. Joanna Krochmalska pochodzi z Gdańska, gdzie ma również mieszkanie, dlatego decyzję podjęli dosyć szybko. W między czasie zorganizowali razem w Trójmieście kilka eventów.
  Slajd 4: Liroy nie tylko prowadzi własną wytwórnię płytową, ale także jest współwłaścicielem salonu tatuaży i firmy odzieżowej Def Life, założonej w 2007 roku. Dzięki swoim kontaktom w USA założył w Filadelfii klub Liroy's. Posiada, także markę biżuterii "Liroy Bling-Bling", którą reklamuje jego partnerka i Grażyna Wolszczak.
  Slajd 5: Liroy twierdzi, że bez rodziny nie może wytrzymać. I choć jego dzieciństwo nie było usłane różami, w wywiadach zawsze opowiada o ojcu alkoholiku, bitej przez niego matce, ucieczkach z domu i izbach dziecka, to postanowił, że jego rodzina będzie niego numerem jeden. Wprawdzie ma za sobą jeden rozwód, ale to nie zmieniło jego podejścia. Liroy jest obecnie w związku z Joanną Krochmalską, z którą ma córeczkę Michelle. Z poprzedniego małżeństwa ma jednego syna.
  W wywiadzie dla "Vivy" Liroy powiedział o Asi:
  "Nasza miłość zaczęła się od kumpelstwa, od przyjaźni?Ja się z Aśką świetnie bawię, czasami nawet lepiej niż z kumplami. To jest najlepsza przyjaciółka, jaką spotkałem w życiu."
  Ona również wypowiada się o związku z Liroyem w samych superlatywach.
  "Ale nawet kiedy się pokłócimy, zawsze stoimy za sobą murem. Jesteśmy wobec siebie bardzo lojalni. Nieraz przekonałam się, że mogę na Piotrku polegać w każdej sytuacji. A i ja zrobię dla niego wszystko. Myślałam, że jest zboczonym chamem. A on jest naprawdę kochany. Wiem, że zrobi dla mnie wszystko”

  Slajd 6: Liroy jest uzależniony od Internetu już od lat 90. W 95. roku w sieci pojawiła się jego pierwsza oficjalna strona. Od dawna sprzedaje swoją muzykę w sieci, wydał również materiał, który można było zakupić tylko i wyłącznie drogą internetową. Jego album "L Nińo" miał premierę na allegro i w tym serwisie był również sprzedawany. Teraz Piotrek swój nowy album "Przerwa" zamierza sprzedawać w formie aplikacji na telefon i tabet.

 • Gość: rrr

  Oceniono 19 razy 19

  nie klikam, bujajcie sie

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 17 razy 13

  Tylko proszę, nie mordujcie polszczyzny słowem "event"!!!!
  Jeden z najgorszych potworków językowych ostatnich lat. A wszystko przez to, że co po niektórzy uwielbiają się popisywać swoją znajomością lub "znajomością" angielskiego, za to nie lubią poświęcić chwili na zastanowienie się nad słowami.

 • mg_0

  Oceniono 13 razy 11

  Slajd 7: Liroy jest ostatnio mocno związany z polityką. Neguje działalność Donalda Tuska. W zeszłym roku nakręcił na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej teledysk do utworu "Kampania", który jest rodzajem manifestu politycznego. Liroy opowiada się za legalizacją marihuany i namawia do poparcia Janusza Palikota, który wystąpił również w tym teledysku razem z Joanną Krochmalską, córką Liroya- Michelle i Aleksandrą Kobielak. Krążyły również plotki, że Liroy miał założyć własną partię, ale jak widać, nie doszło do tego.
  Slajd 8: Liroy znany również jako L, Scyzoryk, Szaka-L. 041, Kingpin, Grand Papa Rapa, PM Cool Lee budzi wiele sprzecznych emocji. Dlatego też jedni go uwielbiają, inni nienawidzą. Jedni chcą z nim współpracować, inni go obrażają. On nigdy nie pozostaje dłużny.
  Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Ice T, Kayah, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Markowskim, Anią Dąbrowską, Katarzyną Skrzynecką, Moniką Brodką, Pawłem Kukizem i zespołem Piersi.
  Natomiast największy atak na jego osobę spotkał go ze strony poznańskiego zespołu Nagły Atak Spawacza, który wydał piosenkę "Anty-Liroy". Ten najostrzejszy i najbardziej obsceniczny tekst piosenki wywołał skandal. Liroy chciał pozwać Nagły Atak Spawacza do sądu. Robert Leszczyński, dziennikarz muzyczny, napisał w Gazecie Wyborczej, że jest to jawna hipokryzja, i że Liroy sam się pogrąża.
  - Tak postępuje Krzysztof Ibisz, a nie "Scyzoryk"! A na dodatek jawna hipokryzja - to on poświęcił cały utwór temu, że w Polsce nie ma wolności słowa, a teraz chce cenzurować jakieś teksty i, grożąc sądem, zamykać usta innym raperom?
  - To przecież Liroy z zastanawiającą swobodą wyzywał ludzi od najgorszych. Zarzucał też Spawaczom, że za dużo klną...
  Liroya zwalcza środowisko hip hip'owe, wiele osób nie chce z nim współpracować, bojkotuje go TVP, ale mimo wszystko jakoś sobie radzi.

 • dalton78

  Oceniono 6 razy 4

  "Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Ice T, Kayah, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Markowskim, Anią Dąbrowską, Katarzyną Skrzynecką, Moniką Brodką, Pawłem Kukizem i zespołem Piersi."

  Namonciaku słyszałeś takiego jaki Lionel Richie?

 • Gość: thomas

  Oceniono 4 razy 4

  nigdy go nie lubiłem, ale... zdjęcie z siekierą wymiata...

 • kukorax

  Oceniono 7 razy 3

  Po scyzoryku już nic nie zrobił, a to pewnie dlatego, że YaPa3 już go dłużej nie chciało znosić. Sami w sumie też nic więcej ciekawgo nie osiagnęli, przynajmniej mi się nie podobało. I tak wszyscy jechali na Cypress Hillu, a potem, jak chcieli coś sami zrobić, to się okazało, że nie umieją.

  Tamta płyta byla najlepszą polską płytą hiphopową - będę bronić tego zdania za cenę życia;)

  Liroy to palant, i zboczony cham, hipokryta i nieudacznik, Palikot to kłamca i złodziej czasu, a Nagły Atak Spawaczy to fajni goście, tylko przećpani i nie umieją rapować W OGÓLE.

  hehe

  Pokaż starsze odpowiedzi (3)

 • kapitantromba

  Oceniono 7 razy 3

  Niby taki rozchwytywany, a jakoś nic o nim nie słychać? Te niby jego bling-bling ktoś kupuje? A te spawacze to jeszcze żyją? I te wszystkie peje - fleje? wszyscy godni siebie. Buraki dorabiają się na głupocie polaczków wciskając im swój chłam. Kto sprzedaje swoje płyty w formie aplikacji? Żal...

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX