Czytelnicy wybrali najciekawszy lokal, który powstał w 2013 roku. Jesteśmy w szoku...

es
07.01.2014
Avocado

Avocado (Fot. es/Namonciaku / Avocado)

W ubiegłym roku powstało wiele lokali, skierowanych przede wszystkim do mieszkańców. Serwują w nich proste i smaczne jedzenie, w przystępnych cenach. Przedstawiamy wyniki głosowania na najlepszy lokal otwarty w 2013 roku.

Wspólnym mianownikiem większości lokali, które powstały w 2013 roku, jest prostota i minimalizm. Jedzenie to nie tylko klasyczne ziemniaki z mięsem i surówką, ale wiele ciekawych propozycji, bazujących na smakach kuchni śródziemnomorskiej, z dużą ilością świeżych ziół i warzyw. Przegląd najciekawszych lokali, które powstały w 2013 roku, dostępny jest TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy trzy lokale, które zdobyły największą liczbę głosów. Gratulujemy!

Moda na ekologiczne jedzenie

W naszym plebiscycie wzięło udział ponad 1850 osób, które głosowały na najlepszy lokal powstały w 2013 roku. Chociaż trudno w to uwierzyć, to pierwsze miejsce zajęło wegańskie bistro Avocado, które wybrało 461 osób, stanowi to 37 proc. wszystkich głosujących.

O tym, że ekologiczne jedzenie jest teraz modne, mogliśmy przekonać się podczas jego otwarcia, na które przyszły tłumy. Do tej pory, pomimo upływu czasu i z pozoru niekorzystnej lokalizacji, zainteresowanie lokalem nie ustaje. Przechodząc ul. Wajdeloty we Wrzeszczu często można zauważyć, że większość stolików jest zajętych. Okazuje się, że lokal odwiedzają również przez osoby, które na co dzień jedzą mięso. Jak nas przekonują, jedzenie wegańskie jest dla nich miłą odmianą oraz okazją do spróbowania czegoś nowego. Avocado znajduje się w Gdańsku, przy ul. Wajdeloty 25/1. Otwarty w godz. 11 - 20 (pon. sob.), 11-19 (niedz.)

Bistro AvocadoFot. es /Namonciaku / Bistro Avocado

Bistro na Żabiance i lokal amerykański

Kolejne miejsce w naszym plebiscycie zajął lokal Pobite Gary na gdańskiej Żabiance. Wybrało go 210 osób, czyli 17 proc. spośród wszystkich głosujących.

Nic dziwnego, że Pobite Gary cieszą się dużą popularnością. W rejonach Oliwy i Żabianki niełatwo o klimatyczny lokal z ciekawym menu. Pobite Gary wypełniły tę lukę, zrywając z konwencją typowej dla polskiego bistro karty. W tym lokalu jest wiele propozycji śniadań, obiadów, makaronów, sałatek i pizz. Klimat lokalu podkreśla wystrój będący nowoczesną wariacją na temat stylu prowansalskiego. Ściany i bar ozdabiają drewniane skrzynki, a w nich książki, zioła i butelki z oliwą. Pobite Gary znajdują się przy ul. Bitwy Oliwskiej 34, otwarte w godz. 7-22 (pon. - piąt.), 9-22 (sob.-niedz.).

Bistro Pobite Gary  Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Trzecie miejsce zajęła restauracja z amerykańskim jedzeniem. Na Śródmieście zagłosowały 164 osoby, czyli 13 proc. spośród wszystkich. Lokal znajduje się niedaleko Skweru Kościuszki, jest niewielki i minimalistycznie urządzony. Tego roku był miejscem, w którym "wypadało bywać", przyciągał tłumy spragnionych Fritz Coli i burgerów. W Śródmieściu do wyboru jest sześć burgerów, w tym dwa wegetariańskie i jeden z łososiem. Wśród klasyków uwagę zwraca meksykański, z kotletem wołowym (180 gramów), serem cheddar, nachosami, guacamole i chili con carne. Kosztują od 19 do 25 zł, podawane są z zestawach z frytkami, sosami i surówką. Tutaj zaskakuje sposób podawania burgerów. Zamiast tradycyjnych talerzy, w Śródmieściu serwują je w metalowych koszyczkach wyłożonych papierem. Śródmieście znajduje się w Gdyni, przy ul. Mściwoja 9, otwarte jest w godz. 9-01.

 ŚródmieścieFot. mat. Śródmieście

Z naszej sondy wynika również, że wiele osób nie odwiedziło żadnego z wymienionych lokali, taką odpowiedź wybrało 150 osób. Do najciekawszych miejsc, które powstały w 2013 roku, zaliczyliśmy również Mitte (9 proc. głosów), Tupot Mew (2 proc.), Lukę (4 proc.), Chwilę Moment (3 proc.), Pierwsze Piętro (3 proc.).

ZOBACZ:

W 2013 roku: wpadka Magdy Gessler, kucharze z Trójmiasta w programach kulinarnych

Idziemy na kawę: ma być kameralnie i w stylu retro. Którą kawiarnię w Trójmieście wybrać?

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

 

Komentarze (7)
Zaloguj się
 • przeboy

  Oceniono 55 razy 43

  Dla mnie szokiem jest "twórczość" Pani Zuzanny. Pomimo apeli o poprawę ze strony czytelników i wskazywania błędów nie robi nic, żeby jej teksty były lepsze. Rzutuje to na ocenę całego trójmiejskiego oddziału Gazety. Szczerze, nie jest Wam wstyd, że dopuszczacie do publikowania osobę o tak niskich kwalifikacjach? Czy naprawdę płacicie tak mało, że możecie współpracować jedynie z osobą, która nie potrafi napisać poprawnie zdania? Taka fajna tematyka jest tak bardzo przez nią marnowana... :-(

 • damanman

  Oceniono 2 razy 0

  Mimo wszystko pierwsze miejsce Avocado nie dziwi aż tak bardzo z racji dość żelaznego elektoratu. Nie wiem czy jest to jedyny tego rodzaju lokal w Gdańsku / Trójmieście / województwie, ale o konkurencję raczej martwić się nie muszą. Spora część wszystkożerców (np. ja) w większości miejsc z rankingu nawet nie była, a nawet jeśli, ich upodobania rozkładają się to na jednych, to na innych. Mało prawdopodobne natomiast żeby wszelki duch wegański (bądź jego umiarkowany przyjaciel, np. ja) nie zajrzał do być może jedynej knajpki skierowanej wprost w ich gusta. A jak już zajrzał to i został, bo smakiem Avocado też się broni. :) Zlokalizowana po drodze donikąd, ale ul. Wajdeloty i jej okolice (szczególnie skrzyżowanie z Aldoną) ma swój wieczorny urok, więc może to i dobrze. Tylko to wnętrze - Pobite Gary zjadają ich bez chleba. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Top Trójmiasto