W Sopocie można przejechać się na byku

st
12.10.2011 15:04
.

. (mat.prasowe)

Kolejne atrakcje na Monte Cassino.

Niedawno odbyło się oficjalne otwarcie lokalu Tapas de Rucola. Jest to małe, przytulne miejsce a'la restauracja, gdzie podawane są głównie przystawki, ale można zamówić również konkretne pozycje z karty. Właścicielem lokalu jest Kuba Maj. Tapas, czyli niewielkie przekąski serwowane zazwyczaj do napojów, wywodzą się z Andaluzji, ale obecnie popularne są na całym świecie. Doczekaliśmy się ich również w Sopocie.

Udało nam się porozmawiać z właścicielem oraz menagerem Tapas de Rucola.

Skąd pomysł na takie miejsce?

- Pomysł zrodził się z wieloletnich podróży i fascynacji jaką odgrywa jedzenie w naszym życiu. Formuła TAPAS w najlepszej formie oddaje radość z wspólnego przebywania ze znajomymi i przyjaciółmi , dzielenia się jedzeniem , cieszenia się muzyką i otaczającym nas klimatem. Chcieliśmy aby to miejsce było esencją kulinarnych doznań bez ''zbędnego zadęcia'' i zbytecznych formuł zachowań często towarzyszących restauracjom. Mamy nadzieję że formuła ''kuchni kontuarowej '' - będzie miłą alternatywą na spędzenie czasu.

Czy wzorujecie się na oryginalnych tapas?

- Oryginalnych, czyli hiszpańskich- tak. Natomiast dążymy do szerzej pojętej formuły tapas, w której poza kuchnią hiszpańską będziemy podawać przysmaki z całego świata. Będzie można zamówić również przysmaki, które znajdziemy w sopockiej Rucoli- w bardziej przystępnej cenie.

Czy planujecie jakieś imprezy, dni tematyczne?

- Tak, planujemy tygodniowy „rozkład jazdy”. Poniedziałek poświęcony będzie hobby. W Tapas spotykać się będą harley'owcy, koniarze, żeglarze, golfiści,itd. Następnie mamy podróżniczy wtorek. Każdy, kto wrócił z wakacji, podróży- może zaprosić do nas znajomych, wyświetlić zdjęcia i opowiedzieć o wszystkich przygodach. Środa zarezerwowana jest dla kibiców. Sport tego dnia będzie na pierwszym miejscu. Dla równowagi proponujemy kobiece czwartki „Babie lato”- wstęp tylko dla kobiet. W piątek i sobotę nastawiamy się na imprezę. Tydzień kończymy rodzinną niedzielą.

Czy planujecie promocje, specjalne oferty?

- Chcemy dostosować menu do pory dnia. Zaczynamy od lunch'u, tutaj zaproponujemy ofertę biznesową. Następnie w godzinach 15-18 mamy ofertę Happy Hour dla studentów. Od 18-22 serwować będziemy wieczorne menu. Mamy absolutnie fantastyczne ceny tapas, wszystkie za 9 zł., wino domowe za 7 zł. oraz piwo za 3,50 zł.

Tapas de Rucola będzie czynne 7 dni w tygodniu od 12 do 5 rano. Dla gości przewidzianych jest wiele atrakcji. Pierwszą z nich będzie przejażdżka na byku na Monte Cassino dla właściciela najwyższego rachunku. Lokal mieści się na ul. Bema ( róg Pułaskiego).

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Top Trójmiasto