Południk 18 wyróżnia się wyjątkową atmosferą i ciekawym wystrojem [TEST]

Zuzanna Płończak
12.05.2014
Śniadanie w Południku 18

Śniadanie w Południku 18 (Fot. ZP/Namonciaku)

Południk 18 to niewielka kawiarnia podróżnicza mieszcząca się w pobliżu stacji kolejowej ?Gdańsk Główny?. Sprawdziłam czy warto się tu wybrać na śniadanie.

Kiedy tylko przekroczyłam próg niewielkiej kawiarni, moją uwagę zwrócił wystój. Pełno tu map, globusów, lornetek i innych tego typu akcesoriów podróżniczych. Mimo wszystko, nie czułam się przytłoczona. Do wnętrza, pasowała także energetyczna afrykańska muzyka. Akceptuję nawet czerwone ściany wpisujące się w klimat lokalu. Niestety dużą wadą jest fakt, że za dnia wpada tu bardzo niewiele światła.

Południk 18Fot. ZP/Namonciaku

Zajęłam miejsce przy stoliku stojącym przy oknie - tylko tu miałam szansę na zrobienie wyraźnych zdjęć, a chwilę później podano mi kartę. Menu śniadaniowe nie jest szczególnie wymyślne - jego podstawę stanowi pieczywo z dodatkami. Jako że miałam ochotę na porządne śniadanie, wybrałam sałatkę grecką, tosty z szynką i serem oraz czarną kawę americano.

Uprzejmy Pan przyjął zamówienie i zaczął przygotowywać śniadanie. W międzyczasie do lokalu przyszło klika osób, które mężczyzna zaprosił do stolika. Jako że mężczyzna był w lokalu sam, pozostali goście musieli zaczekać aż przygotuje mój posiłek, co zajęło około kwadransa.

Śniadanie w Południku 18Fot. ZP/Namonciaku

Kiedy podano mi jedzenie, bardzo się ucieszyłam, że sałatka jest „prawdziwa” - nie było w niej sałaty, a świeże warzywa polano oliwą i posypano oregano. Kawa również była bardzo smaczna - mocna i gorzka z warstwą gęstej pianki. Najsłabiej wypadły tosty - w nieco watowatym pieczywie tostowym zamknięto niewielką ilość szynki i sera, choć całkiem nieźle sprawdziły się jako dodatek do sałatki.

Śniadanie w Południku 18Fot. ZP/Namonciaku

Nasza ocena

Ogółem, śniadanie w Południku 18 oceniam na 8 punktów z 10 możliwych do uzyskania. Za zestaw zapłaciłam 23 złote. Nie jest to mało, ale moje zamówienie było bardzo smaczne i mogłoby równie dobrze stanowić lunch. Atutem tego lokalu z pewnością jest wyjątkowa atmosfera i oryginalny wystrój. Mogę to miejsce z czystym sumieniem polecić i z pewnością wrócę tu na kawę.

Południk 18, ul. Garncarska 7, Gdańsk.

BYŁEŚ W POŁUDNIKU 18? PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU POD TEKSTEM!

 

ZOBACZ:

Klubowy wystrój i dziwne zwyczaje obsługi - tak jest w Coco [TEST]

Oryginalny wystrój i uprzejma obsługa to znaki rozpoznawcze Corner Cafe [TEST]

PYTANIE Jak oceniasz Południk 18 w skali od 1 do 5?

 1
 2
 3
 4
 5