W Bazarze Smaków nie obyło się bez pomyłek, ale obsługa potrafiła się zachować [TEST]

zp
05.03.2014
Bazar Smaków

Bazar Smaków (Fot. ZP/Namonciaku)

Bazar Smaków to nowa restauracja znajdująca się w pobliżu głównego kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, serwująca dania kuchni polskiej, włoskiej, chińskiej i indyjskiej. Sprawdziłam, czy warto przyjść tu na obiad.

Do Bazaru Smaków wybrałam się ze względu na ogromny wybór potraw pochodzących z czterech różnych kuchni. Miałam pewność, że zarówno ja, jak i mój kompan, znajdziemy dla siebie coś smacznego.

Po przekroczeniu progu restauracji zauważyłam, że połowa opisywanych przeze mnie dań we wcześniejszym artykule, zniknęła z menu. Trudno mi znaleźć powód dla takiej decyzji wiedząc, że restaurację otwarto zaledwie kilka dni temu, co raczej nie daje możliwości zbyt rzetelnej oceny czego należałoby się pozbyć.

Po przeczytaniu wypisanego nad barem menu, zgłosiliśmy się po plastikowe karty, z którymi podeszliśmy do stanowiska z jedzeniem orientalnym i azjatyckim. Mój kompan zdecydował się na kuchnię fusion - połączył smażony makaron z działu chińskiego z jagnięciną w ciemnym sosie z kuchni hinduskiej.

Jagnięcina z chińskim makaronem w Bazarze SmakówFot. ZP/Namonciaku

Ja wybrałam ten sam makaron, a do tego chilli pepper beef, choć wolałabym wieprzowinę z czosnkiem, która niestety zniknęła z karty. Poprosiłam także o porcję pieczywa naan, bo byłam ciekawa jak zostanie przygotowane. Obsługujący mnie kucharz uprzedził mnie, że będę musiała na nie poczekać 5 minut, więc zrezygnowałam, ponieważ mój kompan miał już nałożone danie, a naan miał być raczej przystawką, niż deserem.

Kiedy przed nałożeniem kucharz zwracał mi kartę, plastik wpadł do pojemnika z makaronem. Zaznaczyłam, że nie chciałabym otrzymać jedzenia, do którego wpadła karta przekazywana codziennie z rąk do rąk. Kucharz powiedział, że wymiana zajmie około 5 minut, więc ostatecznie poprosiłam także o naan, skoro już musiałam czekać. Mężczyzna powiedział, że przyniesie wszystko do stolika.

Po kilku minutach ujrzałam kucharza niosącego mój obiad. Stanął przede mną talerz z porcją makaronu dla trzech głodnych osób, a pod spodem znajdowało się mięso z sosem, czego ni jak nie dało się połączyć ze względu na ogromną ilość makaronu.

Wołowina z makaronem w Bazarze SmakówFot. ZP/Namonciaku

Kiedy spróbowałam mięsa, okazało się, że jest ono niedoprawione, a przede wszystkim zimne. Zeszłam na dół i poprosiłam o wymianę dania. - To jest niemożliwe - stwierdził kucharz, kiedy powiedziałam mu, że danie jest zimne. Na szczęście w pobliżu znajdowała się akurat osoba na kształt managera. Kobieta powiedziała, że moje danie zostanie wymienione i zaproponowała mi kompot w ramach rekompensaty. Pozwolono mi również zmienić zamówienie na jagnięcinę, której spróbowałam od mojego kompana, a dodatkowo kucharz podgrzał moją porcję osobno na patelni, a do tego zaproponował ryż zamiast makaronu, na co przystałam.

Jagnięcina z ryżem w Bazarze SmakówFot. ZP/Namonciaku

Decyzja o zmianie dania okazała się strzałem w dziesiątkę. Jagnięcina była bardzo krucha i aromatyczna, podobnie jak sos, w którym została podana. Jeśli chodzi o ryż, to jego smak był zupełnie mdły, mimo iż zawierał przyprawy i warzywa. Znacznie lepszym dodatkiem idealnie pasującym do dania okazał się pieczony za zamówienie placek naan. Skropione oliwą pieczywo było cienkie, delikatne i jeszcze gorące. Przy kolejnej wizycie z pewnością zrezygnujemy z innych dodatków. Smaczne mango lassi dobrze sprawdziło się jako napój do orientalnych dań.

Pieczywo Naan w Bazarze SmakówFot. ZP/Namonciaku

Jeśli chodzi o wystrój, trudno się czepiać. Jasne wnętrze wypełniają porządne drewniane stoły i wygodne krzesła. Dzięki podziałowi dużej powierzchni na części, po godzinach nie czuć tu klimatu pracowniczej stołówki. Tego wieczoru zajęliśmy miejsca w części, gdzie można obserwować pływalnię i było tam bardzo przyjemnie.

Bazar SmakówFot. ZP/Namonciaku

Nasza ocena

Wnętrze oceniam na 7 punktów. Choć wystrój trudno byłoby nazwać oryginalnym, jest tu czysto i jasno. Duże wrażenie robią obustronne przeszklenia - z jednej strony można obserwować wspomnianą pływalnię, a z drugiej ruchliwą ulicę Grunwaldzką. Miejsca siedzące są wygodne i funkcjonalne.

Jeśli chodzi o obsługę, mam mieszane uczucia. Kucharz nie powinien był zaprzeczać że jedzenie jest zimne, jeśli go nie próbował. Z drugiej strony, doceniam, że nie tylko zabrano moją porcję, ale pozwolono mi także zmienić danie i zaproponowano kompot gratis, więc w tej kategorii przyznaję 7 punktów.

Za smak potraw przyznaję 7 punktów. Jagnięcina była pyszna, podobnie jak naan. Niestety na przykładzie wołowiny przekonałam się, że tutejsze dania przyprawiane są tak, aby odpowiadały masowej klienteli, przed co tracą wyraz, podobnie jak dodatki.

Za dwie porcje jagnięciny, ryż, makaron, pieczywo naan i mango lassi zapłaciliśmy niecałe 50 złotych ponieważ skorzystaliśmy z 30% zniżki na dania obiadowe, którą można otrzymać do końca marca na hasło „tikka masala”. Bez rabatu zapłacilibyśmy około 63 złote, co też nie jest wysoką kwotą jak na posiłek z napojem, więc za relację jakości do ceny przyznaję 8 punktów.

Ogółem, Bazar Smaków oceniam na 7 punktów. Dzięki dużym rozmiarom lokalu, różnorodnemu menu i niewygórowanym cenom, jest to miejsce szczególnie nadające się na spotkania w większych grupach.

Bazar Smaków, ul. Grunwaldzka 411, Gdańsk.

BYŁEŚ W RESTAURACJI BAZAR SMAKÓW? PODZIEL SIĘ SWOIMI WRAŻENIAMI W KOMENTARZACH POD TEKSTEM!

 

ZOBACZ:

Palarnia kawy to dobre miejsce na smaczne śniadanie i porządną kawę [TEST]

W Retro pieprz podawany jest w papierowym opakowaniu... [TEST]

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • krisp78

  Oceniono 6 razy 6

  Straszne chamstwo się tu zjeżdża. Kasza niedogotowana.....

 • Janusz Biegański

  Oceniono 5 razy 3

  zupa zimna, drugie danie zimne, zamiast ziemniaków zapiekanych gotowane. ładny lokal ale jedzenie na dzień dzisiejszy fatalne

 • majcamajca12

  0

  Piękny wystrój, ciekawe miejsce, ciekawie pomyślane menu ale smakowo niedopracowane jeszcze.

 • Janusz Biegański

  Oceniono 2 razy 0

  jedzenie podane zimne pomylone zamówienie, ładny lokal ale jedzenie do poprawki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX