W Retro pieprz podawany jest w papierowym opakowaniu... [TEST]

zp
23.02.2014
Śniadanie w Retro

Śniadanie w Retro (Fot. ZP/Namonciaku)

Kawiarnia Retro cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i pracowników Głównego Miasta. Sprawdziłam, czy warto tu przyjść na śniadanie.

Retro to jedna z wielu kawiarni znajdujących się przy ulicy Piwnej, jednak tylko kilka z nich oferuje śniadania. Menu nie jest co prawda rozbudowane, ale można tu zjeść zarówno granolę z bakaliami i owocami, jak i kanapki na słodko lub na słono. Ja zdecydowałam się na tę z salami, serem brie, rukolą i pomidorkami cherry, a do tego klasyczną czarną kawę.

Ciepły napój przyniesiono mi po około pięciu minutach. Muszę przyznać, że jak na lokal szczycący się wyjątkowymi mieszankami i sposobami palenia, byłam zawiedziona. Kawa nie była zła, ale nie była też szczególnie dobra, po prostu przeciętna. W międzyczasie rozejrzałam się po lokalu. Wnętrze jest dosyć ciemne, ale nastrojowe. Zasłony z bordowego sukna przykrywają częściowo duże okna. Lokal wypełniony jest stylowymi meblami i antykami, takimi jak stary gramofon.

RetroFot. ZP/Namonciaku

Kilka minut później otrzymałam również śniadanie. Na talerzu leżały dwie kanapki, które były całkiem smaczne, ale przydałoby się np. trochę więcej rukoli, skoro już wymienia się ją w składzie bez dopisku „ilości śladowe”. Ponadto, kanapka była niewygodna w jedzeniu ponieważ pomidorki koktajlowe ułożono na obłej stronie, przez co pospadały, kiedy tylko wzięłam ją do ręki. Na wyróżnienie zasługuje natomiast pieczony na miejscu chleb pszenno-orkiszowy, który był bardzo świeży, delikatny i miał chrupiącą skórkę.

Śniadanie w RetroFot. ZP/Namonciaku

Po zjedzeniu pierwszej kromki, poprosiłam kelnerkę o sól i pieprz. Jakie było moje zdziwienie, gdy minutę później stanęła przede mną solniczka i... pieprz w papierowej torebce. Podawanie klientom koślawo rozdartej i wysłużonej papierowej torebki jest nie tylko nieestetyczne, ale także niehigieniczne. Założenie że każdy, kto próbował wygrzebać stąd odrobinę przyprawy, miał czyste ręce, jest wysoce optymistyczne.

Nasza ocena

Śniadanie w Retro oceniam na 6,5 punktu. Kawa była przeciętna, a kanapki też mnie nie zachwyciły. Na moją ocenę wpłynął również fakt, że za śniadanie zapłaciłam 18,5 złotego. Prawie 20 złotych jak na tak niewielką porcję śniadania na zimno to dużo.

Retro, ul. Piwna 5/6, Gdańsk.

BYŁEŚ W RETRO? PODZIEL SIĘ Z NAMI SWOJĄ OPINIĄ W KOMENTARZU!

 

ZOBACZ:

Tu zjesz pyszne ciasto i porządną kanapkę, ale kawa nie jest najlepsza [TEST]

Le Bonjour to kolejne miejsce, gdzie można dobrze zacząć dzień [TEST]

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • ups100

    Oceniono 5 razy 1

    Faktycznie....straszne!!! Pieprz w torebce - to się nie godzi..szczególnie dla "księżniczek"

  • Acia Queen

    0

    Jak się idzie i płaci taką kwotę za śniadanie to oczekuje się czegoś więcej niż na załączonym obrazku, Gdańsk ogólnie jest ubogi w dobrą kuchnię a przede wszystkim w dobrą obsługę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX