Znana prezenterka telewizyjna zagra w filmie Andrzeja Wajdy. I chyba nawet pasuje do roli...

mg
04.05.2012 11:48
Dorota Wellman ma zagrać Henrykę Krzywonos w filmie Andrzeja Wajdy

Dorota Wellman ma zagrać Henrykę Krzywonos w filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa" (KAPIF / Wojciech Olkuśnik AG)

Gwiazda TVN-u, Dorota Wellman zagra w filmie Wajdy "Wałęsa" . Wcieli się w rolę Henryki Krzywonos, tramwajarki, która 15 sierpnia 1980 w pobliżu Opery Bałtyckiej zatrzymała komunikację miejską w Gdańsku. Tym samym strajk rozprzestrzenił się na całe miasto.

Czy dziennikarka sprawdzi się jako aktorka? Z łatwością przychodzi jej prowadzenie programów śniadaniowych i gra w reklamach. Czy jednak sprosta roli u Andrzeja Wajdy?

Cyba jest taka szansa. Wellman ma za sobą filmową przeszłość. Współpracowała przy reżyserii filmów: "Stan wewnętrzny" (1983), "Do domu" (1987), "Szkoła kochanków, czyli Cosi Fan Tutte" (1987). Pełniła funkcję II reżysera przy tworzeniu filmów: "Schodami w górę, schodami w dół" (1988), "Ostatni dzwonek" (1989), "Stan strachu" (1989). Zagrała epizodyczne role w serialach: "39 i pół" (2008), "Niania" (2008), "Naznaczony" (2009).

Wellman to kolejne znane nazwisko w ekipie filmu „Wałęsa”. Kilka dni temu okazało się, ze rolę księdza gra Maciej Stuhr.

Informację o zaangażowaniu prezenterki telewizyjnej i dziennikarki nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Pierwszy napisał o tym tabloid "Fakt", potem powtórzyły to portale plotkarskie.

A przy okazji, widzicie podobieństwo?

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Adamowicz dał pół miliona złotych na film o Lechu Wałęsie. I drugie tyle wyżebrał

Grochowska i Wałęsa. Niesamowite podobieństwo! [ZDJĘCIA]

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (72)

 • Gość: anty

  Oceniono 14 razy 10

  bardzo współczuję pani Wellman. Ja gdybym miał zagrać rolę tej postaci chyba zabiłbym się własnym młotkiem.

 • ocalalyzwatahy

  Oceniono 9 razy 9

  Jaka telewizja taka prezenterka!!!!!! Krzywonos zatrzymała tramwaj i tym samym uniemożliwiła dotarcie strajkującym dołączenie do reszty załogi, a żonom strajkujacych dotarcie do pozostawionych w domu dzieci. Brawo! Powinna jeszcze kw..a nobla dostać!!!!!!!!!

 • royal_pl

  Oceniono 29 razy 9

  Propaganda gorsza niz w filmach sowieckich...

 • ale_thru

  Oceniono 10 razy 8

  Na stronie 25 biuletynu IPN 9/10 2010 jest napisane, że Krzywonos nie zaczęła strajku, tylko się przyłączyła.

 • smok_sielski

  Oceniono 12 razy 8

  A będzie coś o Pani Annie Walentynowicz? O Gwiazdach? Wyszkowskim? Pienkowskiej? Czy tylko politycznie poprawni? (Michnik, Kuroń, Geremek, Mazowiecki, itd)

 • Gość: ruben

  Oceniono 20 razy 8

  "15 sierpnia 1980 w pobliżu Opery Bałtyckiej zatrzymała komunikację miejską w Gdańsku. Tym samym strajk rozprzestrzenił się na całe miasto"

  po raz kolejny wybiórcza powtarza te kłamliwe bzdury

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • fletniapana

  Oceniono 9 razy 7

  To jest szokujące, że osoba która była łamistrajkiem (jako jedyna wyjechała z zajezdni 15.08.1980) i której tramwaj został zatrzymany bo wyłączono prąd, po 30 latach zostaje "bohaterem" i pokazuje się ją nam jako tę, która rozpoczęła strajk w WPK! Totalne jaja. Przecież ciągle żyją osoby, które kierowały strajkiem w WPK. Strajk polegał na tym, że nikt nie wyjeżdżał z zajezdni. Mimo obietnicy 2 tyś zł podwyżki (to było dużo). H. Krzywonos jednak wyjechała a dzisiaj, w III RP robią z niej bohatera. Przyjdzie jeszcze "czas rozliczeń i szczerości" (Jacek Kleyf).

 • kone.serek

  Oceniono 13 razy 7

  A Wellmann ma jakieś predyspozycje do tej roli poza trzema podbródkami??

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • olias

  Oceniono 7 razy 7

  wiecie co? przyszło mi do głowy że ten film ma wywrócić popleczników Krzywonos. Prawdziwym powodem kręcenia tak śmiesznego filmu jest chęć rozpirzenia PO. Tusek nie ma wyjścia - musi stać "tam gdzie krzywonos" Kiedy cała Polska będzie rżała ze śmiechu tuzy Po będą z powagą opowiadać o skromnej i niedocenionej bohaterce.

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX