Elbląg zmobilizowany: plakaty, maile, samochód z głośnikiem. A to wszystko dla niego...

mac
02.04.2012 20:33
Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski (Michał Grochalski/AG)

Cały Elbląg wysyła „esemesy” na swoją drużynę w programie  TVP2 „Bitwa na głosy”. Władze miasta robią wszystko, żeby tylko zespół Ryszarda Rynkowskiego wygrał show. I dają radę, piosenkarz wygrał już trzy odcinki z rzędu.

ZOBACZ: Rynkowski zdeklasował rywali

Bitwa na głosy” to wielkie muzyczne show Telewizji Polskiej. Poprzednia, pierwsza edycja, odniosła sukces - finałowy odcinek oglądało ok. cztery miliony widzów. W rozpoczętej niedawno drugiej edycji wystartowało osiem zespołów z różnych miast Polski, których liderami są wywodzący się z nich artyści. Ryszard Rynkowski, z urodzenia elblążanin i honorowy obywatel tego miasta, wraz ze swoim 16-osobowym zespołem młodych ludzi, od początku święci sukcesy. Z programu na program dostają najwięcej głosów telewidzów i są najbliżej wygrania „Bitwy”.

ZOBACZ: Rynkowski rusza się jak Jagger

Jak to się dzieje, że ekipa ze 125-tysięcznego Elbląga, dostaje więcej głosów telewidzów, niż drużyny z Warszawy, Poznania czy Łodzi? Wydaje się, że dla obecnego prezydenta miasta Grzegorza Nowaczyka (PO) wygranie show stało się niezwykle prestiżową sprawą. Do wysyłania „esemesów” namawia na swoim Facebooku. Ale nie tylko tam. Miasto zarzucone jest plakatami zachęcającymi do głosowania na elbląską „Brygadę RR” - jak potocznie nazywa się tu drużynę Rynkowskiego.

- Plakaty rozwiesiliśmy w całym mieście - w szkołach, pubach, restauracjach, w wielu różnych instytucjach - wymienia Katarzyna Borowska, z wydziału promocji elbląskiego urzędu. - Na plakatach jest informacja o naszej drużynie, a także o tym, pod jaki numer i kiedy trzeba wysłać sms z cyfrą 5. Oprócz tego stworzyliśmy fan page naszej drużyny na Facebooku i NK. Co tydzień przed programem wysyłamy maile z przypomnieniem o programie do wszystkich urzędników oraz do szkół i bibliotek. Nawet podczas meczów Olimpii Elbląg spiker przypomina o wysłaniu „esemesów” na naszą drużynę. I chyba dzięki temu odnosi ona takie sukcesy. Wiadomo, że Warszawa czy Łódź to większe miasta, ale u nas ludzie są chyba bardziej zmobilizowani.

Wkrótce po ulicach Elbląga ma jeździć jeszcze samochód z głośnikiem, z którego będzie dobiegał nagrany głos Ryszarda Rynkowskiego, który jeszcze dodatkowo mobilizował będzie mieszkańców miasta.

- Jestem honorowym obywatelem Elbląga, oprócz tego działam w organizacji, która wspomaga młode talenty. Poczułem się więc w obowiązku wystąpić w tym programie, a jednocześnie pokazać tych uzdolnionych młodych ludzi i trochę rozreklamować to miasto, bo na pewno na to zasługuje - mówił kilka dni w wywiadzie Ryszard Rynkowski.

ZOBACZ: To był chyba najbardziej udany żart primaaprilisowy

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (4)

 • pavulon78

  Oceniono 2 razy 0

  A jaki to ma związek z Trójmiastem?

 • Gość: ja

  Oceniono 4 razy -2

  Nie szkoda wam czasu na oglądanie telewizji? I jeszcze te esemesy. Idioci.

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • czerwonasukienka1

  Oceniono 3 razy -3

  125tys mieszkancow to elblag mial przed przystąpieniem do UE

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX