Kto dostanie Bursztynowego Słowika? My już wiemy

zm, pp
30.05.2011 16:42
W tym roku podczas Top Trendy w Sopocie ?Bursztynowy Słowik? zostanie wręczony dwójce artystów. Udało nam się poznać ich nazwiska.

Jak twierdzą nasi informatorzy związani z Polsatem dwa „Bursztynowe Słowiki” to wynik kompromisu. Władzom Sopotu, które nominalnie przyznają tą nagrodę, zależało na uhonorowaniu zespołu Kombii, który obchodzi w tym roku 35-lecie swojego istnienia i od początku istnienia związany jest z kurortem.

- Ale Polsat też chciał jakoś dopieścić swoją nową gwiazdę, Korę. Szczególnie teraz gdy wyszło na jaw, że Doda dostanie dwa razy wyższą gażę za koncert podczas festiwalu - mówi osoba związana ze stacją. - Polsatowi zależy też na promowaniu Kory, która najprawdopodobniej będzie jurorem w drugiej edycji„Must be the music”

„Bursztynowy Słowik” to od kilkudziesięciu lat główna  nagroda Sopot Festiwal. Zazwyczaj przyznawano ją zwycięzcy konkursu. Dwa lata temu TVN zrezygnował z organizacji festiwalu i nagroda „za całokształt twórczości” przyznawana jest podczas polsatowskiego Top Trendy.

Władze Sopotu liczą, że Sopot Festiwal odbędzie się w przyszłym roku, po zakończeniu remontu Opery Leśnej. W dalszym ciągu trwają dyskusje nad kształtem imprezy.

 

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku