Nergal chce więcej szpiku

mja
10.05.2011 16:14
Artysta wraca do zdrowia po białaczce. Pomógł mu przeszczep szpiku. Teraz Nergal włączył się w akcję szukania dawcy dla innych chorych.

W niedzielę, 15 maja na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Macieja i innych”, podczas której będzie można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. W akcję zaangażował się też Adam Darski, frontman zespołu Behemoth.

- Skoro ja dostałem szansę i ją wykorzystałem, dlaczego inni nie mają jej dostać? Jestem namacalnym dowodem na to, że można wygrać tę walkę. Teraz mogę i chcę pomagać innym. Powinna to być zachęta dla ludzi. Tak naprawdę ludzie chcą pomagać, ale potrzebują katalizatora, kogoś kto ich popchnie, dlatego angażuję się w takie akcje.

Natomiast 11 maja w Urzędzie Miasta Gdynia odbędzie się na ten temat konferencja prasowa, w której weźmie udział Adam Darski, ale również przyjaciele i najbliżsi Macieja Bukowskiego chorującego na chłoniaka. Mężczyzna zmaga się z chorobą od dawna. Potrzebuje przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego.

- Maciek jest katalizatorem do niesienia pomocy innym potrzebującym. Poznałem go na początku mojej choroby. Był bardzo pomocny, dawał mi rady - mówi Adam Darski.
- Ta akcja ma na celu propagowanie rejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. To jest szlachetne. W ciągu roku odkąd między innymi moja sytuacja została nagłośniona, również przez moja ex-narzeczoną, liczba rejestrujących się potencjalnych dawców szpiku wzrosła aż o 65%, co jest fenomenalnym wynikiem. W pewnym sensie jest to kwestia wychowania. Ludzi trzeba tego nauczyć. Nie potrafimy sprzątać kup po swoich psach, choć jest to coś naturalnego w całej Unii Europejskiej. Niech oddawanie szpiku będzie normalna procedurą - dodaje.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (3)

 • Gość: kkkkk

  0

  Wcale się nie zmienił. To był zawsze inteligentny człowiek. Różnica jest taka, że teraz media go słuchają

 • Gość: krach

  0

  Jakby się trochę zmienił po tej chorobie

 • Gość: lolek

  0

  Psie kupy też go denerwują? Niedługo zostanie Matką Teresą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX