Wystartowała aplikacja Foodie. Wszystkie food trucki parkują w jednym miejscu

Emilia Stawikowska
29.06.2015 09:39
Od lewej: Tomek Sulikowski , Blażej Speichert Kuba Sulikowski . Twórcy aplikacji na telefon

Od lewej: Tomek Sulikowski , Blażej Speichert Kuba Sulikowski . Twórcy aplikacji na telefon "Foodie" aplikacja pokazuje gdzie w danym czasie są food trucki . (KAMIL GOZDAN)

Aplikacja Foodie ma zebrać wszystkie informacje o food truckach w jednym miejscu. Dowiemy się z niej, gdzie dokładnie stacjonuje nasz ulubiony barowóz, jakie ma menu i ceny, a także, czy możemy skorzystać z promocji.

Już jest - długo wyczekiwana aplikacja Foodie, dzięki której znajdziemy m.in. dokładne lokalizacje food trucków, godziny ich otwarcia, menu oraz informacje o promocjach. Aplikację stworzyło trzech młodych mężczyzn: Kuba i Tomek Sulikowscy, właściciele studia projektowego BratBrat, oraz Błażej Speichert, który prowadzi firmę zajmującą się współpracą z agencjami reklamowymi na rynku skandynawskim. Foodie to ich pierwsze wspólne osiągnięcie - nastawione nie tyle na sukces komercyjny, co na propagowanie idei spędzania czasu "na mieście".

Nie tylko w Trójmieście

- Chodziło nam głównie o aspekt społeczny. Ludzie w końcu zaczynają wychodzić na miasto, a food trucki świetnie wpisują się w ten trend - mówi Błażej Speichert. - Jemy na świeżym powietrzu, aktywnie spędzamy czas, próbujemy nowych smaków. Podoba się nam ta kulturowa rewolucja i chcielibyśmy jej nieco pomóc. Nasza aplikacja ma pokazać ludziom, że jedzenie na mieście może być proste i przyjemne, że warto jest wyjść z domu, żeby spotkać się z innymi ludźmi.

Prace nad foodie trwały od lutego 2014 roku. - Zależało nam, żeby zrobić to najlepiej jak tylko jest to możliwe, tym bardziej, że konkurencyjnych aplikacji jest już kilka - wyjaśnia Tomek Sulikowski. - Pomysł zaświtał nam w głowach, kiedy szukaliśmy informacji, gdzie stacjonuje Muka Bar. Od tego czasu zaczęło się kombinowanie, jak przenieść lokalizacje food trucków na telefon, w możliwie czytelny sposób. Dwa miesiące temu do naszego zespołu dołączył Błażej i od tamtej pory wszystko ruszyło z dużym impetem.

Foodie wystartowało w Trójmieście, lecz w najbliższych tygodniach będzie dostępne również w innych miastach, m.in. w Warszawie i Krakowie. - Zaczęliśmy od Trójmiasta, bo stąd jesteśmy, przemawia przez nas patriotyzm lokalny - tłumaczy Błażej Speichert. - Będziemy organizować Festiwale Foodie przy okazji Festiwali Kolorów, które mają odbyć się latem w dużych miastach w Polsce. Będziemy zachęcać w ten sposób właścicieli food trucków do współpracy, a ich odbiorców do ściągnięcia naszej aplikacji.

Food trucka parkuje się w kilka sekund

Czym Foodie różni się od innych tego typu aplikacji? - Zależało nam przede wszystkim na jak najbardziej przejrzystym interfejsie - mówi Kuba Sulikowski. - Wiemy już z doświadczenia, że właściciele food trucków są bardzo zajęci. Nie mają czasu na skomplikowane wpisywanie danych w telefonie, które pomogą zlokalizować ich food truck.

- W naszej aplikacji tzw. "zaparkowanie food trucka" trwa dosłownie kilka sekund - dodaje Tomek Sulikowski. - To trzy proste kroki, dzięki którym właściciel food trucka oznacza miejsce na mapie, w którym się właśnie znajduje. Aplikacja jest bardzo intuicyjna również dla klientów food trucków. W prosty sposób dowiedzą się, gdzie mogą znaleźć ulubionego food trucka, albo czy któryś z nich stacjonuje w bliskiej okolicy. Komunikacja między food truckiem a jego klientem ma być możliwie szybka.

Kiedy food truck kończy pracę, musi się "wyparkować", czyli usunąć wybraną wcześniej lokalizację. Dodatkowo w aplikacji możemy oznaczać swoje ulubione food trucki, a w odpowiednich zakładkach znajdziemy informacje na temat menu, szczegółowy opis barowozu, informacje o promocjach czy też godziny otwarcia. Odległości podawane są w czasie, jaki potrzebujemy, żeby dojść do food trucka na pieszo. Niebawem będzie można też sprawdzić, ile czasu potrzebujemy, żeby do naszego ulubionego food trucka dojechać na rowerze.

Aplikacja zaczęła działać w poniedziałek, 29 czerwca. Do tej pory informacje na temat lokalizacji food trucków pojawiały się na Facebooku Foodie. - Stopniowo będziemy od tego odchodzić, zachęcając do korzystania z naszej aplikacji - tłumaczy Błażej Speichert. - Docelowo Facebook ma być miejscem, gdzie będziemy informować o promocjach i wydarzeniach.

- Nasza aplikacja już działa, teraz pałeczka jest po stronie właścicieli food trucków - dodaje Tomek Sulikowski. - Zachęcamy ich, żeby "parkowali" na mapie za pomocą naszej aplikacji. Udostępniliśmy im narzędzie i mamy nadzieję, że jak najszybciej zacznie działać na pełnych obrotach.

Aplikacja dostępna jest na telefony z system iOS i Android.

Więcej informacji na temat Foodie TUTAJ.

ZOBACZ:

Food trucki walczą o najlepszą lokalizację. Miejska, prywatna, czy darmowa pod biurowcem?

Takich targów piwa jeszcze nie było. Hevelka to 25 browarów rzemieślniczych z całej Polski

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (3)

 • mistermadmat

  Oceniono 22 razy 12

  Ja dziękuję za budki i ceny ,za tą kasę jem 2 dania na talerzu przy stole.

 • Gość: Alice Szymankiewicz

  Oceniono 14 razy 6

  ŚWIETNA APP'KA! Bardzo prosta i funkcjonalna :)

 • Gość: Bartek Nowakowski

  Oceniono 24 razy -10

  Na razie tylko 1 food truck w Trójmieście, a aplikacja się strasznie tnie na nowym sprzęcie - falstart ;-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX