Znamy zwycięzców Nocy Restauracji. Mieliśmy nosa!

Zuzanna Płończak
25.06.2015 14:30
Noc restauracji

Noc restauracji (Fot. Łukasz Głowala/AG)

W menu przygotowanym przez lokale z Pomorza na Noc Restauracji znalazło się wiele ekscytujących potraw. Klienci wybrali te najlepsze. Zwyciężyła kuchnia azjatycka.

W nocy z 29 na 30 maja 16 restauracji z Pomorza prezentowało wyjątkowe menu przygotowane specjalnie na Noc Restauracji. Można było spróbować między innymi polędwicy z łosia, mięsa z ogona wołowego czy schabu z dzika. Potrawy walczyły o uznanie gości. Ta, która zyskała najwięcej pozytywnych opinii, wyrażonych w ankietach wypełnianych przez klientów, zyskała tytuł „Grand Prix Nocy Restauracji”.

Na podstawie liczby głosów od osób, które spróbowały dań, trzecie miejsce zajęła restauracja San Marco, w której serwowany był tuńczyk w trzech odsłonach: panierowany w sezamie, w zalewie truskawkowej i w postaci tatara. Na drugim miejscu uplasował się Czekoladowy Młyn ze swoim ogonem wołowym, wolno gotowanym metodą sous-vide z sosem demi glace, tuile z ziaren kakaowca, dzikim bzem, fermentowanym burakiem i ziemniakiem, musztardą jeżynową i czipsem z białej mąki oraz torcikiem czekoladowym z wiśniami i rozmarynem na deser.

Palma pierwszeństwa przypadła restauracji Dom Sushi, gdzie daniem wieczoru było Spider Sushi, czyli futo uramaki z krabem smażonym w tempurze ze skorupką obtoczony w kawiorze z ryby latającej z dodatkiem chilli i egzotycznych owoców.

Mieliśmy szansę spróbować tej nocy kilku dań i gdybyśmy mieli wybrać jedno, które smakowało nam najbardziej, to właśnie Dom Sushi zyskałby nasz głos. Zaserwowana nam rolka była jednocześnie delikatna i chrupiąca, słodka, ale i pikantna. - Niemal każdy stolik zamawia ten zestaw - mówił podczas Nocy Restauracji Marcin Łańcucki, tutejszy sushi master. Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy nie mieli okazji pojawić się w Domu Sushi 29 maja. Spider Sushi wchodzi na stałe do menu.

Na Facebooku zorganizowano alternatywne głosowanie, w którym fani wskazywali najlepsze dania. Trzecie miejsce ex aequo zajęły restauracje Da Mario i Filharmonia. I w tej kategorii Czekoladowy Młyn znalazł się na drugim miejscu. Najwięcej głosów zdobyła restauracja Cała Naprzód, w której odbyło się wręczenie nagród.

 

ZOBACZ:

Kawa z Biedronki czy ze Starbucksa? Zapytaliśmy o zdanie przechodniów

Restauracja Grand Cru wprowadziła nową kartę oraz wkładkę z daniami kuchni portugalskiej

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku