Stacja Deluxe - pub w autobusie już gotowy. "Jedyne miejsce, gdzie można napić się piwa za kierownicą"

Emilia Stawikowska
03.05.2015 09:02
Stacja Delux

Stacja Delux (RENATA DĄBROWSKA)

Na początku lutego metraż Stacji Deluxe został powiększony o autobus. Dodatkowe pomieszczenie jest już po generalnym remoncie. Na zewnątrz zdobi je graffiti namalowane przez trójmiejskiego artystę ulicznego Tuse. Już niedługo będzie można zjeść śniadanie lub spotkać się z przyjaciółmi na dachu autobusu.

Stacja Deluxe to znany mieszkańcom Trójmiasta lokal, którego styl utrzymany jest w motorowym, drapieżnym stylu. Można tutaj zjeść i wypić, lecz niestety często brakuje wolnych miejsc przy stolikach. Właściciele lokalu już od dłuższego czasu zastanawiali się nad rozwiązaniem, dzięki któremu mogliby powiększyć powierzchnię swojej restauracji.

- Wpadliśmy na szalony pomysł, żeby dołączyć do restauracji autobus - tłumaczy Michał Rinz, manager. - Staliśmy się więc jedynym miejscem w Trójmieście, gdzie można wypić piwo, siedząc za kierownicą.

Już niebawem rusza taras

Pojazd przyjechał do Polski z Irlandii, gdzie pełnił rolę autobusu wycieczkowego. Stojąc już na miejscu, został wyremontowany i przystosowany do potrzeb Stacji: zamontowano stoliki, oświetlenie oraz klimatyzację. W środku jest ponad 20 miejsc siedzących, w tym m.in. za kierownicą autobusu. Niebawem dołączy do nich też taras na dachu.

- Planowaliśmy, że otworzymy dach autobusu już na majówkę, pogoda jednak pokrzyżowała nam plany - mówi manager. - Pozostały nam ostatnie prace remontowe, tak więc już za kilkanaście dni będzie można wypić piwo również na tarasie naszego autobusu.

O odmalowanie autobusu właściciele poprosili Tuse, absolwenta ASP, malarza grafitti, znanego przede wszystkim z dużych produkcji z fotorealistycznymi portretami.

- Zazwyczaj maluję osoby starsze, chciałem jednak, żeby goście Stacji Deluxe mogli utożsamiać się z postacią przedstawiona na autobusie - mówi Tuse. - Stąd też mężczyzna w sile wieku, zadowolony z życia. Nad realizacją projektu spędziłem jeden dzień. Przy tego typu pracach najwięcej czasu zajmuje przygotowywanie ściany, wyczyszczenie jej, obklejanie.

29.04.2015 Gdansk, Stacja de Lux , autobus imprezowy jest już otwarty. ul. Grunwaldzka 22 . Tuse artysta . Fot . Renata Dabrowska / Agencja Gazeta RENATA DĄBROWSKA

W kuchni szykują się zmiany

W Stacji Deluxe będą odbywać się imprezy tematyczne, już wkrótce zostanie wyodrębniona też przestrzeń do tańczenia.

Pracę w kuchni nadzoruje nowy szef kuchni, Maciej Werecki, który wprowadza kilka zmian do obecnego menu.

- Już w najbliższych tygodniach pojawi się więcej przystawek, będą też niższe ceny, żeby każdy mógł zamówić sobie jakiś dodatek do piwa, nie nadwerężając portfela - mówi szef kuchni. - Wprowadzamy też system kilku dań tygodnia, przygotowywanych z sezonowych składników, nawiązujących do różnych typów kuchni.

W Stacji Deluxe nie zabraknie z pewnością burgerów. Kotlet to 100 proc. wołowiny, a bułka wypiekana jest w lokalnej piekarni. "Ostra jazda" to burger z serem lazur, rukolą, papryczkami jalapeno, konfiturą z chili. "Burger Mistrzów" jest z kozim serem, karmelizowaną gruszką, konfiturą z czerwonej cebuli i rukolą. W nowym menu pojawi się burger "Chrzaniony" z sosem chrzanowym, sadzonym jajkiem, boczkiem i cebulą. Burgery w zestawie z frytkami kosztują 25 zł.

Przekąski to np. gravlax, czyli łosoś macerowany w whisky i koprze, podany na świeżym szpinaku z kaparami, suszonymi pomidorami, czerwoną cebulą, kremem balsamicznym, sosem bazyliowo-limonkowym oraz pieczywem.

Poza tym w ofercie są śniadania. Jajecznica z 2 jaj kosztuje 4 zł, a omlet z 3 jaj 6 zł. "Angielski Mechanik" to dwa sadzone jaja, dwie grillowane frankfurterki, fasola w sosie pomidorowym, pieczarki smażone na maśle, boczek i świeży pomidor - 16 zł. Zaskakiwać może pozycja "Śniadanie Mistrzów" - Red Bull, papierosy i "lufka" Bolsa za 25 zł.

Stacja Deluxe, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 22. Godziny otwarcia 9.30 - 24 (w weekendy dłużej).

ZOBACZ:

Kos przy ul. Piwnej istnieje od 10 lat. Hitem wciąż jest pizza, chociaż można zjeść też "fit"

Pub w Sopocie zaczyna serwować śniadania i obiady. Małe Piwko po zmianach

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku