Basia Ritz gotowała z dziećmi dla siatkarzy. Mateusz Mika: "To było o wiele lepsze od tego, co jadam zazwyczaj"

Zuzanna Płończak
18.02.2015
Uczniowie SP nr 8 gotujące z Basią Ritz dla siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk

Uczniowie SP nr 8 gotujące z Basią Ritz dla siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk (Fot. Rafał Malko/AG)

W ramach projektu ?Siatkarz z klasą? dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 ugotowały zdrowy lunch dla siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk.

27-osobowa klasa 5 e ze Szkoły Podstawowej nr 8 spotkała się w środę 18 lutego z Basią Ritz w jej restauracji. Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu Masterchef przygotowała z dziećmi specjalne menu dla siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk. - Podaliśmy krótko smażonego łososia z puree z batatów oraz sałatką ze szpinaku z pomidorkami koktajlowymi i płatkami migdałów. Wybrałam właśnie to danie, ponieważ jest ono lekkie i pełne wartości odżywczych - mówiła Basia Ritz, właścicielka restauracji Ritz.

 

"Dzieci czekały na to spotkanie z niecierpliwością"

Dzieci zostały podzielone na cztery grupy. Dwie pracowały w kuchni, a pozostałe przygotowały salę na przyjęcie siatkarzy oraz podawały im dania do stołu. - Dzieci czekały na to spotkanie z niecierpliwością. Kiedy przekazaliśmy im informację co będziemy robić, wpadły w prawdziwą euforię - mówił Rafał Mokrzycki, wychowawca klasy 5 e.

Sportowcy byli bardzo zadowoleni z zaserwowanego im posiłku. - To było o wiele lepsze od tego, co jadam zazwyczaj w ramach sportowej diety. Ryby jem rzadko, zazwyczaj wybieram mięso. Najważniejsze aby zjeść co najmniej dwie godziny przed treningiem - mówił Mateusz Mika, mistrz świata w siatkówce.

"Najchętniej zjadam cheeseburgera"

Danie smakowało nie tylko polskiej części drużyny. - To był modelowy posiłek sportowca. Staram się jeść zdrowo, ale raz na jakiś czas pozwalam sobie na małe odstępstwo. Jestem Amerykaninem, więc jeśli nadarzy się okazja, najchętniej zjadam cheeseburgera - przyznał Murphy Troy, atakujący Lotos Trefl Gdańsk.

Nad dietą siatkarzy czuwa sztab specjalistów. - Zawodnicy są pod stałą opieką dietetyka - mówił Andrea Anastasi, trener siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk. - Nie wolno im jeść potraw tłustych i słodkich. Energię do gry czerpią z dobrze zbilansowanych posiłków, takich jak ten, który nam dziś podano.

"Zainteresowanie sportem jest bardzo duże"

Uczniowie z 5 e biorą udział w pilotażowej wersji projektu „Siatkarz z klasą”. W ramach inicjatywy od początku sezonu co miesiąc spotykają się ze swoim opiekunem z drużyny Wojciechem Grzybem. - Wybraliśmy Wojtka ponieważ jest osobą bardzo rodzinną i ciepłą, a ponadto sam ma trójkę dzieci, więc świetnie się z nimi dogaduje - mówiła Anna Jędrzejkowska, koordynatorka projektu.

W ramach akcji dzieci tworzyły koszulki i logo klasy we współpracy z profesjonalnym grafikiem, przeprowadzały wywiad radiowy pod okiem dziennikarza sportowego, zwiedzały Ergo Arenę i uczyły się zarządzania klubem sportowym. - W kolejnych latach planujemy rozszerzyć zakres działań o kolejne klasy. Docelowo ma ich być 12 - mówiła Jędrzejkowska.

Jedną z atrakcji przygotowanych dla uczniów jest także uczestnictwo w meczach Lotosu Trefl Gdańsk. - Zainteresowanie sportem jest w klasie bardzo duże. Jeśli chodzi o siatkówkę, to pasja pojawiła się wraz z uczestnictwem w programie, ale teraz niektóre dzieci nie opuszczają żadnego meczu - mówił wychowawca.

 

ZOBACZ:

NOTOCIACHo to niewielka cukiernia we Wrzeszczu. Tu upieką Ci co tylko zechcesz

Proxy Pub to pierwszy w Trójmieście pub dla graczy. Lokal powstał w Sea Towers

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • mistermadmat

    Oceniono 8 razy 2

    Basia schowaj się ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Top Trójmiasto