Udział Nergala w gwałcie na pijanej Hiszpance będzie wyjaśniać gdyńska prokuratura

zp
08.02.2013
Adam

Adam "Nergal" Darski (Fot. Łukasz Cynalewski/AG)

Najnowsza książka Adama Darskiego wywołała istną burzę w mediach. Oprócz rozebrania na części swojego związku z Dodą, w "Spowiedzi Heretyka" pojawiło się także wiele opowieści o przygodach zespołu.

Największe poruszenie wywołała historia o gwałcie dokonanym przez członków "Behemoth" na pijanej Hiszpance, która wdarła się do ich busa podczas trasy koncertowej. Szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak jest przekonany, że Nergal popełnił przestępstwo.

- Nergal beztrosko opowiadał dziennikarce, jak 12 laty temu, podczas wspólnej trasy koncertowej Behemotha i Norweskiej grupy Khold po Hiszpanii, do ich autobusu weszła bardzo pijana dziewczyna i została wykorzystana seksualnie. Ze strony Nergala to był co najmniej bierny udział w zbiorowym gwałcie - opowiada Ryszard Nowak w rozmowie z gazeta.pl

Sąd Rejonowy w Gdyni nakazał prokuraturze wyjaśnić sprawę. Sam zainteresowany mówi, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a i jego obrońca jest spokojny.

- Nie mam żadnym obaw. Nergalowi nic nie grozi, bo on, ani członkowie jego zespołu, nie popełnili przecież żadnego przestępstwa. Jestem przekonany, że pan Nowak też zdaje sobie z tego sprawę, ale jemu absolutnie nie chodzi o sprawiedliwość i dobro dziewczyny. To jest kolejna akcja PR w jego wydaniu, która ma na celu dać mu ogólnopolski rozgłos -powiedział adwokat Jacek Potulski dziennikarzom z gazeta.pl

Przypomnijmy, że to właśnie za sprawą Nowaka Darski stanął przed sądem za darcie Biblii i nazywanie jej "kłamliwą księgą". Do rzekomej obrazy uczuć religijnych doszło podczas koncertu "Behemotha" w gdyńskim klubie Ucho. Sprawa będzie miała kontynuację ponieważ sąd uchylił wyrok uniewinniający.

Wygląda na to, że "Książę Ciemności" znów będzie musiał bronić swojej mrocznej duszy.

 

ZOBACZ:

Michał Piróg wypowiedział się ostro o Nergalu: "dla mnie jest trochę..."

Nergal stał się rasowym celebrytą. Przechadza się po salonach i dyskutuje z...

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Komentarze (2)
Zaloguj się
 • tomchata

  Oceniono 3 razy 1

  czy ktos ma pilota, prosze go wylaczyc

 • Gość: fek

  Oceniono 5 razy 1

  To jest wielki celebryta wypromowany na Dodzie ( dosłownie )

  że tez wyborcza nie ma o czym pisać? czy on wam za to płaci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Top Trójmiasto