Głosowanie na Gdańszczanina Roku. My popieramy Danutę Wałęsę. Za rewolucję domową

02.05.2012 18:48
Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Trwa plebiscyt na Gdańszczanina Roku, który władze miasta organizują z "Gazetą Wyborczą Trójmiasto". Głosowanie ma wyłonić osobę, która w minionym roku zasłużyła się dla miasta i rozsławiała jego imię.

Kandydatów nie brakuje, kapituła wyłoniła 10 osób które pretendują do tytułu. Wszystkie nam się podobają, ale jedna szczególnie.

Chodzi nam o Danutę Wałęsę, która w tym roku wydała swoją autobiografię. Pokazała w niej historię Polski z perspektywy kobiety - matki ośmiorga dzieci i żony wybitnego lidera politycznego. Książka stałą się bestsellerem, na spotkania autorskie przychodzi mnóstwo osób, pani Danuta jest rozchwytywana przez media.

Po przeczytaniu książki, najbardziej zdziwił się właśnie Lech Wałęsa. Okazało się bowiem, że walka o Polskę to jedno, a wychowanie ośmiorga dzieci i bycie kobietą to drugie - wcale nie łatwiejsze. Od tamtej pory w małżeństwie Wałęsów iskrzy, para publicznie przerzuca się na argumenty. Danuta żąda więcej uwagi i szacunku, a Lech grozi, ze się wyprowadzi z domu.

My trzymamy stronę pani Danusi, liczymy, ze jej też z czasem uda się przekonać Lecha, ze żona wcale nie musi żyć w cieniu męża.

Głosować można tu, na stronie „Gazety Wyborczej Trójmiasto. Obecnie pani Danuta zajmuje czwartą pozycję.

ZOBACZ:

Parodia Danuty Wałęsy w programie TVN. "Największa trudność przy pisaniu książki? Ortografia"

Lech Wałęsa: Gdym chciał mieć samodzielną żonę, ożeniłbym się z inną kobietą

Kryzys u Wałęsów. Lech grozi, ze się wyprowadzi

Jarosław Wałęsa: "Wszyscy ojca kochamy i nienawidzimy"

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku