Ola Kwaśniewska : Na dziecko mam jeszcze czas

mg
13.03.2012 17:05
.

. (AG)

Były prezydent nie zostanie tak szybko dziadkiem.

Pisaliśmy niedawno, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski zazdrości premierowi Tuskowi tego, że ponownie zostanie dziadkiem. 58 - letni były prezydent nie może się doczekać własnych wnuków. Jednak jego córce Oli nie śpieszy się ani do małżeństwa ani do macierzyństwa.

Tygodnik "Wprost" opublikował właśnie artykuł o tym, że 54% młodych Polaków nie chce mieć dzieci. O opinię zapytano między innymi 31-letnią Aleksandrę Kwaśniewską.

- Mój stosunek do dzieci jest bardzo pozytywny, ale jako 30-latka mam jeszcze czas, by je urodzić. Dobrze rozumiem te kobiety, które nie chcą zbyt wcześnie zostać matkami. Świat się zmienił. Granice wkraczania w okres macierzyństwa wyraźnie się przesunęły. Pierwsze dziecko urodzone w czwartej dekadzie życia powoli przestaje dziwić - wyznała Kwaśniewska w rozmowie z "Wprost".

Decyzja córki byłej pary prezydenckiej nie jest spowodowana tylko zwykłym "widzi mi się". Okazuje się, że Ola Kwaśniewska, młoda dziennikarka i bywalczyni salonów nie potrafiłaby jeszcze zapewnić dziecku bezpieczeństwa.

- Jestem zbyt odpowiedzialna, by sprowadzać na świat maleństwo, któremu nie umiałabym zapewnić poczucia bezpieczeństwa - powiedziała w "Wprost".

Aleksandra Kwaśniewska jest jednak daleka od poglądów Marii Czubaszek. Nie zdecydowałaby się na aborcję, nie rzuciłaby się również z powodu ciąży pod pociąg.

- Gdyby dziecko się pojawiło, nie protestowałabym, chociaż na razie myśl o macierzyństwie odkładam na później. Nie czuję presji ze strony rodziców, chociaż wiem, że wnuk sprawiłby im radość. Wiedzą, że ciężko na mnie wpłynąć. Muszą jeszcze troszkę poczekać. Jak długo? Czas pokaże. Na razie mam inne priorytety. Jestem zachłanna na życie, chcę próbować nowych rzeczy, się nasycić. Uwielbiam poznawać świat, wyznaczać sobie nowe cele i je realizować. Żyję od podróży do podróży. Tylko tę wyprawę w stronę macierzyństwa na razie odsuwam w czasie - zdradziła w rozmowie z "Wprost".

Czyli Aleksander Kwaśniewski będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (2)

  • j4s4

    0

    Nie dziwię się że A Kwaśniewski jeszcze nie jest "dziadkiem" skoro jego córka mówi "Gdyby dziecko się pojawiło" bo to bardzo źle świadczy o przygotowaniu Oli do życia w rodzinie, czyżby zabrakło Józka ... który wszystko wie?

  • j4s4

    0

    ... proponuję do trzydziestki dodać dwadzieścia pięć i wówczas wyjdzie pięćdziesiątpięć jako wiek mamusi gdy jej dziecko będzie teoretycznie gotowe do "samodzielnego życia"! Ale może na to wystarczy odsunięcie w czasie prawa do państwowego dożywocia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX