Hugh Grant wybiera się na premierę Sztosu 2

mg
20.01.2012 07:42
.

. (fot. filmweb.pl)

Brytyjski aktor wybiera się na londyńską premierę polskiej komedii Sztos 2. Część zdjęć do tego filmu była kręcona w Sopocie i Gdyni.

Zagraniczna premiera polskiej komedii „Sztos 2” będzie miała miejsce 26 stycznia w centrum londyńskiego West Endu. Jak podali organizatorzy zagranicznej premiery wybiera się na nią znany brytyjski aktor Hugh Grant.

Sztandarowy przystojniak Wielkiej Brytanii najbardziej znany jest z komedii romantycznych takich jak "Notting Hill", "Cztery Wesela i Pogrzeb", "Dwa tygodnie na miłość" czy bijących rekordy popularności filmów o losach Bridget Jones.

Ciekawe co skłoniło laureata Złotego Globu i nagrody BAFTA do wybrania się na polski film. Czy zadecydował o tym sentyment do Polski ( Hugh Grant miał swego czasu dziewczynę Polkę) czy uznanie dla polskich filmów czy po prostu plakat promujący komedię Olafa Lubaszenki skojarzył się Hugh z innym dobrym filmem?

.

Oprócz Hugh Granta na premierę filmu Sztos 2 wybiera się także dwukrotna laureatka Oskara Maggie Smith oraz Julie Walters - obie znane z produkcji o Harrym Potterze.

Sztos 2 jest kontynuacją kultowej komedii Olafa Lubaszenki z 1997 roku opowiadającej o losach cinkciarzy z lat 70. Tym razem historia będzie się toczyła w czasie stanu wojennego. Zdjęcia do filmu były realizowane w Warszawie, Zakopanem, w Sopocie i Gdyni. W filmie obok głównych bohaterów, których grają Borys Szyc i Cezary Pazura wystąpią Jan Nowicki, Bogusław Linda, Bartomiej Topa i Ewa Gawryluk.

Sztos 2 będzie wyświetlany w 40 kompleksach kinowych Cineworld w Wielkiej Brytanii, równocześnie w 33 miastach. Jest to już czwarty polski film, który został wprowadzony do powszechnej dystrybucji w Wielkiej Brytanii.

 

 

Polska premiera filmu odbędzie się 20 stycznia.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku