Leszek Blanik : "Co tam Euro, teraz czas na olimpiadę. Kto zdobędzie medal?"

pp
01.07.2012 14:42
Gimnastyk i parlamentarzysta PO, Leszek Blanik

Gimnastyk i parlamentarzysta PO, Leszek Blanik (fot. Dominik Sadowski / AG)

Leszek Blanik,  mistrz olimpijski i pomorski poseł PO zaczął prowadzić bloga o uroczym tytule "Skok w bok".

- Nie byłbym sobą, gdybym pomimo całej medialnej wrzawy wokół Euro 2012 nie zwrócił uwagi opinii publicznej na zbliżające się Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie. Nasi olimpijczycy, nieco w cieniu piłkarskich emocji i częstych kontrowersji wokół turnieju w Polsce i na Ukrainie, wykonują ostatni szlif formy przed imprezą powtarzającą się co cztery lata w sporcie światowym.

Którzy z pomorskich sportowców mają, zdaniem pana Leszka szanse na medal?

Adam Korol, wioślarstwo

- W Londynie nasz "dominator" Adam Korol znów wraz ze swoimi kolegami stanie do morderczej walki o olimpijskie złoto. [...] Korol to nasza główna nadzieja na medal olimpijski - najlepiej złoty. Nie patrzę na czterokrotnego mistrza świata i mistrza olimpijskiego z perspektywy obrony mistrzostwa. Nasz wioślarz popłynie w Londynie nie po to, by go bronić, ale by zdobyć kolejne! Niedawno miałem przyjemność spotkać kolegę po fachu na jednej z imprez charytatywnych i sądząc po sylwetce niezwykle wyszczuplonej, Adaś zapewne będzie w świetnej formie... na czas Igrzysk.

Mateusz Kusznierewicz, żeglarstwo

- Kolejna już zasłużona gwiazda polskiego sportu, mistrz olimpijski z Atlanty (a przypomnę tylko, że medalistą olimpijskim jest się do końca życia, natomiast mistrzem świata czy Europy się bywa) - to Mateusz Kusznierewicz. Myślę, że decyzja o przenosinach do Gdańska była ze wszech miar słuszna, bo to Wybrzeże kojarzy się ze sportami wodnymi, a żeglarstwem szczególnie.

Przemek Miarczyński, windusrfing

- Niezwykle utytułowany "Pont" będzie ścigał się po raz kolejny w Igrzyskach. Wszyscy wierzymy, że tym razem doświadczenie oraz dystans to tego rodzaju rywalizacji zaprocentują realną walką o medale w Londynie. Przed Igrzyskami w Pekinie pozwoliłem sobie na słowa: "mam nadzieję, że Bóg będzie rozdawał medale sprawiedliwie". Te słowa, mam nadzieję, będą mieć bezpośrednie przełożenie na sukces olimpijski Przemka.
Ania Rogowska, tyczkarka
- Pomimo że ostatnio przytrafiają się jej różne problemy zdrowotne, to o waleczności i wielkim talencie Ani nikt z polskich kibiców nie zapomni. Czy rok 2012 będzie dla sopockiej tyczkarki skokiem w olimpijskie marzenia? Myślę, że zawodniczka doskonale zna swoją wartość i o przygotowanie możemy być spokojni.

Karolina Tymińska, wielobój

- Mocno wierzę, że może okazać się czarnym koniem naszej reprezentacji. Często tak niewiele brakowało jej, by stanąć na podium największych imprez świata. Być może czasem warto poczekać dłużej na wymarzony sukces.

Igrzyska już za parę tygodni. Zobaczymy czy pan poseł nadaje się na jasnowidza.

ZOBACZ:

Poznajecie? Tak wyglądała gdy miała 13 lat. Teraz jest wielką gwiazdą i bawi się w Sopocie...[WIDEO]

Fankom Shakiry udało się spędzić z nią trochę czasu w Radiu Gdańsk. "Wymagało to kombinacji"

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku