Lech Wałęsa w Chicago ważniejszy od prezydentów USA. Ale w Gdańsku czeka go awantura...

pp
28.04.2012 10:29
Lech Wałęsa na zjeździe Noblistów w Chicago

Lech Wałęsa na zjeździe Noblistów w Chicago (lechwalesa.blip.pl)

Były prezydent Lech Wałęsa uczestniczył w ubiegłym tygodniu w 12. Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który w tym roku odbywał się w Chicago. Wzięło w nim udział aż 22 laureatów Pokojowego Nobla, zarówno osób jak i organizacji.

Oprócz Lecha Wałęsy do Chicago przybyło dwóch byłych prezydentów Stanów Zjednoczonych Jimmy CarterBill Clinton. Nie przyjechał obecny prezydent USA Barack Obama, który także w 2009 r. został laureatem nagrody. Obama brał udział w obchodach Dnia Holokaustu. 
Ale sławnych ludzi na zjeździe nie zabrakło. Pojawił się nawet ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow, b. prezydent RPA, Frederik Willem de Klerk oraz oczywiście dobry znajomy Wałęsy, Dalajlama.

Specjalnym gościem zjazdu był amerykański aktor Sean Penn, który odebrał  Peace Summit Award. Kapituła nagrody doceniła jego działania na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti oraz walkę o prawa człowieka.

Wałęsa jest w USA niezwykle szanowany. Prawie każdy Amerykanin marzy o zrobieniu sobie z nim zdjęcia. B. prezydent zawsze chętnie odpowiada na takie prośby.

Wałęsa wyróżniony został także na okolicznościowym zdjęciu ze zjazdu. Otrzymał najlepsze, honorowe miejsce pośrodku całej grupy prezydentów i innych sławnych laureatów. Wychodzi więc na to, że Lech Wałęsa jest ważniejszy nawet od byłych prezydentów USA.

Wałęsa wraca już do Polski i niestety w domu czekają go kłopoty. Podczas, gdy on pławił się w towarzystwie światowych sław w Chicago, jego żona Danuta udzieliła ostrego wywiadu w TVN. Powiedziała, że jej mąż jest „nieszczery”, „zazdrosny” i „nie lubi ludzi”.

Jak myślicie, chyba trochę przesadziła?

ZOBACZ:

Lech odgrywa się na Danusi. Rozwodowa fotka z Miami

Małżeństwo Wałęsów się sypie. Po książce

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (5)

 • violka-pl

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Danuta, jako żona Lech i najbliższa mu osoba zna go najlepiej, od zwykłej ludzkiej strony i chyba wie co mówi. Poza uwielbieniem dla Wałęsy za zasługi w obalaniu..bla bla, to nie słychać peanów dla jego cech charakteru od jego dawnych i obecnych kolegów. Cwaniak, zarozumialec, bufon - te cechy pomogły mu być przywódcą strajku i itd...
  Takie samo zdanie o swoim mężu miała poprzednia żona Sarkozy'ego Cecylia, i miała odwagę zostawić go po wygranych wyborach.

 • drbob20

  Oceniono 3 razy 1

  przeciez to kaczynski obalil komunizm, a zapraszaja walese

 • synanki

  Oceniono 3 razy 1

  no se pogadali jak uczony z uczonym....

 • buraczak

  Oceniono 2 razy 0

  wszystko fajnie ale wąsa by se zgolił

 • znj2

  Oceniono 1 raz -1

  Szkoda klawiatury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX