Poseł wyzywa posła: "ślepy", "głuchy", "tłusty kot", "bajtel z Włocławka" . O co poszło?

am
22.04.2012 10:46
Borowczak atakuje Jaworskiego, który chce zmienić nazwę gdańskiego lotniska.

Borowczak atakuje Jaworskiego, który chce zmienić nazwę gdańskiego lotniska. (AG/lechwalesa.blip.pl/jerzy-borowczak.pl)

Jakiś czas temu, poseł PiS Andrzej Jaworski ogłosił, że chciałby usunąć z nazwy lotniska imię Lecha Wałęsy.

- Zawsze się wstydzę, gdy słyszę zapowiedź, że samolot wyląduje na lotnisku im. Lecha Wałęsy - stwierdził w rozmowie z Onet.pl poseł PiS Andrzej Jaworski.

ZOBACZ: Poseł PiS chce zmienić nazwę gdańskiego lotniska. Nie podoba mu się Lech Wałęsa..

Zupełnie innego zdania jest Jerzy Borowczak, przyjaciel Wałęsy z czasów Solidarności, obecnie związany z PO.

Na swoim blogu nazwał Jaworskiego "bajtlem z Włocławka" i zaproponował mu więcej pokory, bo jego obecne zachowanie go ośmiesza.

"Panie pośle, proponuję aby dla pańskiego samopoczucia zatkał pan sobie uszy i zasłonił oczy, bo i tak jest pan ślepy i głuchy. Lech Wałęsa to nasze dobro narodowe. Uznawany na świecie, uhonorowany przez komitet w Oslo nagrodą Nobla, a także dziesiątkami doktoratów honoris causa nadanych przez uczelnie o najwyższym prestiżu. Posiada honorowe obywatelstwa wielu polskich miast.  Nagrody i nadane zaszczytne tytuły są uznaniem jego ciężkiej pracy, nie tylko na rzecz wolnej Polski. Dzięki jego wytężonej pracy i zaangażowaniu, wiele narodów odzyskało niepodległość i dziś cieszy się wolnością.
To Lech Wałęsa za przyjaciół miał takie głowy państw jak Jan Paweł II, Ronald Reagan, Margaret Thatcher czy Vaclav Havel i wielu innych. Niech Pan sobie przypomni, Panie pośle, jak w 25 rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie pokojowej nagrody Nobla, nie patrząc na pogodę i wiele obowiązków, przyleciał prezydent Francji Nicolas Sarkozy, aby osobiście złożyć mu życzenia i gratulacje. Drugim bardzo ważnym wydarzeniem był przyjazd duchowego przywódcy Tybetu - Dalajlamy, który też osobiście gratulował i cieszył się ze spotkania z Lechem Wałęsą. A Panu jest wstyd
Panie pośle, nie chcę się nad Panem znęcać, ale jakim prawem wypowiada się Pan w taki sposób o człowieku, dzięki któremu ma Pan możliwość zasiadać w Polskim parlamencie, że przytoczę słowa pańskiej do niedawna klubowej koleżanki Beaty Kempy, "jako tłusty kot"?"

Borowczak przypomina przy okazji Jaworskiemu o jego zasługach dla Stoczni Gdańskiej, a dokładnie o długach i o zakontraktowanym przez niego statku, który do dziś blokuje pochylnię.

Poseł Jaworski jeszcze nic nie odpowiedział. Nas najbardziej ciekawi słowo "bajtel". Brzmi dość obraźliwie, tylko co to znaczy?

ZOBACZ: Zadowolony Lech Wałęsa zwiedza gdańskie lotnisko. Ubrany jak kapitan Wrona.

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • wyboga

  Oceniono 3 razy 3

  Bajtel to m.in. niedorosły smarkacz który wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia

 • sw.patryk

  0

  Pan Jaworski jest w istocie nikim. Niczego nie osiagnal wlasna praca , wyksztalceniem ( jezyk malajski nie jest nadto w Europie przydatny ) ,czy postawa. Zostal posadzony na stolku kierowniczym w stoczni i bral z niej kasa nawet po usunieciu go z posady. Przy zadnych osiagnieciach. Jest tepym PIS-owskim aparatczykiem podlizujacym sie Rydzykowi i wlazacy bez wazeliny Kaczynskiemu....

 • 3miastowy

  Oceniono 2 razy 0

  w jakiej wiosce urodzil sie Borowczak? Walesa zdaje sie jakiegos Popowa pochodzi....

 • Gość: kier

  Oceniono 3 razy -1

  zastanawiam się co ma znaczyć podkreślenie, że "z Włocławka". Poseł Borowczak lepszy, bo z Gdańska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX