Paweł Adamowicz dał pół miliona złotych na film o Lechu Wałęsie. I drugie tyle wyżebrał...

mg
12.04.2012 11:49
Paweł Adamowicz da pół miliona na film o Wałęsie

Paweł Adamowicz da pół miliona na film o Wałęsie (AG)

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dofinansuje film Andrzeja Wajdy o legendzie Solidarności Lechu Wałęsie.

- (...) Zdecydowaliśmy się przekazać pół miliona złotych na tę produkcję filmową. Nie ma znaczenia, czy z funduszu, bo to pieniądze z tego samego miejskiego budżetu. Kwota, jak na te czasy, jest niemała. Ale proszę też nie zapominać o tym, że osobiście wychodziłem i wyżebrałem dodatkowe pieniądze od sponsorów na film. (...) Trzeba było wykonać wiele telefonów. Pisać listy, prowadzić osobiste rozmowy, prosząc o zrozumienie i zachętę finansową.(...) Ale dzięki tym staraniom kwota pół miliona złotych od miasta została powiększona o mniej więcej kolejne pół miliona złotych - przyznał w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Powód takiego wsparcia jest prosty. Lech Wałęsa jest bardzo ważny dla Gdańska, sam film będzie też świetną promocją miasta. Prezydent Adamowicz uważa jednak, że pół miliona złotych to również wyraz wdzięczności dla byłego prezydenta.

Film "Wałęsa" otrzymał również dofinansowanie w wysokości 6 mln złotych od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Cała produkcja ma kosztować 19 mln zł.

ZOBACZ: Wajda boi się Wałęsy. Nie zaprasza go na plan

ZOBACZ: Dwadzieścioro dwoje dzieci Wałęsów [ZDJĘCIA]

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (2)

  • Gość: ss

    Oceniono 10 razy 8

    "Adamowicz dał..." nie swoje pieniądze by żyło się lepiej.

  • michal-kot

    Oceniono 6 razy 4

    Świetnie tak się rozdaje pieniądze. Uczczeniem był juz port lotniczy....Hołd dla żyjącej osoby. Kiedyś narzekano, że Jana Pawła II robi się świętym za życia, bo stawia mu się pomniki. Teraz Wałęsa jest takim świętym.... Oferowanie 0,5 mln złotych nie jest wcale wyrazem wdzięczności dla Wałęsy, ale pomocą w realizacji filmu, co nie jest tym samym. Chociaż..... może Wałęsa coś z tego tez będzie miał, bo tak narzeka na niską, prezydencką pensję. Swoją drogą to ciekawe....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX