Agnieszka Pomaska: "Koalicja nie upadnie. Wrócę na głosowanie nawet prosto z porodówki"

mg
03.04.2012 12:55
Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Pomorska posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska już niedługo po raz drugi zostanie mamą. Pani polityk jest znana z promowania aktywnego macierzyństwa, więc nikogo nie dziwi, że i w ciąży pracuje pełną parą.

- Czuję się bardzo dobrze. Ciąża to przecież nie choroba - mówi nam posłanka.

Nas zainteresowała koszulka posłanki, którą miała podczas ostatniego głosowania w sprawie referendum o podwyższeniu wieku emerytalnego. Na czarnym tle widniał napis: ”Mamo, jeszcze poczekam. M.”. Kim jest M.?

- M. jest dziewczynką, więc będziemy mieć córkę. O ile się nikt nie pomylił. (śmiech) Nie chcę jednak zdradzać, jak będzie mieć na imię, żeby nie zapeszać. Mam nadzieję, że powitamy ją na świecie jeszcze w kwietniu, ale wiadomo, że natura jest nieprzewidywalna. Czekam na córeczkę, ale czekam aktywnie. Dzisiaj jestem w pracy w Warszawie - zdradziła nam Agnieszka Pomaska.

Młoda posłanka jest mamą  już prawie 1,5 rocznej córeczki Zosi. Podobno dziewczynka bardzo jest zadowolona, że zostanie starszą siostrą.

- Ze starszą córką komunikujemy się jeszcze na migi. Ona mówi w swoim języku, ale chyba rozumie, że w jej życiu coś się niedługo zmieni. Przytula się do mojego brzucha regularnie, więc widać, że się cieszy i mam nadzieję, że tak zostanie, gdy jej siostra przyjdzie już na świat - mówi dumna mama.

Agnieszka Pomaska i radny Gdańska Maciej Krupa są szczęśliwym małżeństwem od 4 lat. Mąż bardzo wspiera posłankę. Podobnie było przy pierwszej ciąży. Wspólnie wychowują starszą córkę dzieląc się obowiązkami po połowie. Czy tym razem będzie podobnie?

- Mój mąż przy pierwszym dziecku bardzo mi pomagał. Wróciłam wtedy do Sejmu do takiej częściowej pracy już po dwóch tygodniach. Do dzisiaj dzielimy się obowiązkami po połowie. Nawet wtedy kiedy karmiłam to mąż wyposażony w moje mleko zajmował się Zosią, gdy ja byłam w Warszawie. I tym razem, przez te pierwsze tygodnie na pewno będzie mnie bardzo wspierał. Nie wybieram się na jakiś szczególnie długi urlop. Na pewno ten pierwszy okres po porodzie będzie taki mniej intensywny, choć nie wykluczam takiego jednodniowego powrotu do Warszawy, przynajmniej na głosowania, które będą na mnie czekały i które są moim podstawowym obowiązkiem - powiedziała nam Agnieszka Pomaska.

Jak widać młoda posłanka zdyscyplinowaniem i obowiązkowością mogłaby obdarować wielu partyjnych kolegów. Ta dyscyplina może się im zresztą wkrótce bardzo przydać. Obecnie koalicja rządząca ma 3 głosy przewagi. Tymczasem Janusz Palikot zapowiedział, ze dwóch posłów PO przejdzie wkrótce do jego partii. Jeżeli to prawda, to gdy Agnieszka Pomaska będzie rodzić, rząd będzie miał problemy...

 

ZOBACZ: Piękna posłanka odpowiada na każde nasze pytanie...

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (9)

 • eat.pussy

  Oceniono 4 razy 2

  Agnieszka zostanie kiedyś premierem. Mam nadzieje, że już wtedy Głódzia nie będzie bo inaczej to by go szybko pogoniła... :)

 • gtpress

  Oceniono 2 razy 0

  przy takim bezrobociu i takiej diecie trudno nie wrocic......

 • asr1

  Oceniono 5 razy -1

  Jestem święcie przekonany, że posłowie z PO i PSL będą bronili rządu jak niepodległości bo jeszcze by się okazało, ze trzeba będzie wrócić do pracy a tam tyrać do 67 a może nawet na "zasiłek" ??? za jakieś 270 PLN ???

 • force1

  Oceniono 6 razy -2

  ta pani szybko się rozmnaża. Niedawno też chyba była zapylona..

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • dan3iger

  Oceniono 15 razy -3

  Byłoby uczciwe w stosunku do wyborców w tej sytuacji zrzec się mandatu pani poseł.

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX