Wpadka Kancelarii Sejmu. Biedroń bez internetu

pp
10.03.2012 12:52
Poseł Robert Biedroń

Poseł Robert Biedroń (Sławomir Kamiński/AG)

Miało być nowocześnie i oszczędnie...

Dziesięć dni temu wszyscy polscy posłowie otrzymali tablety Apple. Mieli być pierwszymi w Europie parlamentarzystami wyposażonymi w modne iPady. Tablety kosztowały półtora miliona złotych (ok 3 tys, za sztukę), ale zdaniem Kancelarii Sejmu miały przynieść spore oszczędności, np. na papierze. Program nazwano "Mobilny poseł".

Miało być nowocześnie, skutecznie i oszczędnie, a wyszło tak jak zwykle.

Kancelaria Sejmu za dużo myślała o oszczędnościach. Do łączenia się z internetem posłowie dostali karty SIM z miesięcznym limitem do 2 GB.

Aktywnym w internecie posłom to nie wystarcza. Robert Biedroń, pomorski poseł Ruchu Palikota jest załamany. Wykorzystał już swój limit. Ze względu na blokadę nie może doładować karty na własną rękę.

Poseł Robert Biedroń skarży się na wyczerpanie limitu w poselskim iPadzie

ZOBACZ: Biedroń dba o życie seksualne swoich wyborców

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (49)

 • morhile

  Oceniono 12 razy 12

  Tablety moze zostaly kupione za pieniadze na laptopy dla pierwszakow w biezacym roku szkolnym? Ale syf, posel musi miec tablet, emeryt nie moze miec lekow !!

 • seboc

  Oceniono 14 razy 12

  3000 za sztukę to są oszczędności?
  To oznacza, że ktoś najmniej wziął 500 tys. łapówki.
  S.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 19 razy 11

  Ten absolwent politologi ( ręce opadają )i dla którego Konwent Seniorów to czarna magia to przykład takiego dzieciaka, które dostało nową zabawke i po chwili ją popsuło:)) Biedroń jako podatnik kupiłem ci tablet do pracy a nie zebyś sobie pierdoły z netu sciągał!!

 • fletniapana

  Oceniono 13 razy 11

  Te tablety miały służyć do pracy. Czy w 10 dni Sejm rozesłał tyle dokumentów czy może Biedroń rzucił się na zabawkę jak dziecko? Stawiam na to drugie. Gdyby korespondencja sejmowa była tak obfita wtedy problemy dotyczyłyby wszystkich. Ja bym im ograniczył funkcjonalność tylko do poczty i to tylko na serwerze sejmowym.

 • kongreszydowski

  Oceniono 11 razy 9

  Moze pozyczyc od Pisskacza, on nie wie co to internet.

 • Gość: aaa

  Oceniono 17 razy 9

  ściągał homopornole :)

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • marrcel

  Oceniono 10 razy 8

  Zachłysną się nowinką. 2GB wystarczy do odbierania maili itd.
  Dokumenty powinny być pobierane w budynku sejmu po sieci LAN korzystając z WI-FI.
  Tak jak to było do tej pory. Dostawali drukowane, za pewne przychodzili po nie osobiście. Nikt im tego nie wysyłał na adres domowy ani nie dostarczał kurierem. Teraz też nie powinno być inaczej, w końcu jak są w pracy, są w stanie pobrać obszerne dokumenty korzystając z sieci wewnętrznej. Inna rzecz, że dla bezpieczeństwa tylko tak powinny być dostępne.
  W takim razie 2GB do wysyłania, odbierania maili i przeglądania newsów prasowych wystarczy (poseł musi czytać aby być zorientowanym co się dzieje).

 • 2-julita

  Oceniono 7 razy 7

  a po co mu internet , niech się bierze do roboty

 • grenides

  Oceniono 9 razy 7

  to nie wiem co on robi z tym limitem 2GB. Nie ma w dzień dostępnych innych sieci? WiFi w domu nie ma? Powinni mieć 500MB i to tyle - a jak coś chcą więcej to niech im odblokują możliwość doładowań, ale za to muszą płacić - i tak pieniędzmi nie swoimi...

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX