Policja wystąpi o uchylenie immunitetu Wałęsie

mg
27.02.2012 14:31
Jarosław Wałęsa bez immunitetu

Jarosław Wałęsa bez immunitetu (fot. Sławomir Kamiński / AG)

Jarosław Wałęsa być może odpowie za przekroczenie prędkości.

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że Jarosław Wałęsa prawdopodobnie nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za przekroczenie prędkości o 25 km/ h podczas wypadku, w którym został poszkodowany.

Nadmierna prędkość nie była przyczyną zdarzenia, a za jej przekroczenie syn byłego prezydenta co najwyżej mógłby zapłacić mandat w wysokości 200 zł. Chroni go jednak immunitet europarlamentarzysty.

Z zakończonego śledztwa wyłączono wątek dotyczący wykroczenia drogowego Wałęsy. Kierowcy Toyoty postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Okazuje się jednak, że to nie koniec. Sierpecka policja za pośrednictwem Komendy Głównej Policji ma zamiar wystąpić do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego o wyrażenie zgody na ściganie wykroczenia popełnionego przez młodego europosła. Wtedy Jarosław Wałęsa będzie musiał odpowiedzieć za drogowe wykroczenie.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (9)

 • 12plast

  Oceniono 7 razy 5

  Ten szczur bedzie sie chowal za immunitetem to pewne

 • Gość: n

  Oceniono 4 razy 4

  PO+wydłużony wiek emerytalny+brak pracy+głodne dzieci+drogie leki+szpitale przedsiebiorstwa+brak hospicjów=EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO. Gdzie jesteś Wałęso z 21-postulatami i tzw SOLIDARNOŚCIĄ????

 • Gość: oik

  Oceniono 4 razy 4

  w rodzinnych klanach cwiercinteligentów liczy się tylko władza

  od samego początku ( po stanie wraku po motocyklu ) bylo wiadome, że
  senior-oszołom stanie na swej pustej...i z synalka - sprawcy uczyni
  bidulkę-ofiarę ; tylko patrzeć , jak się zaczną dla Jarusia domagać dozywotniej renty . Mało kto wierzy w to , że synuś jechał z taką prędkością , jaką podaja pseudo-biegli . Bagno w Kraju coraz większe; rybie łby przegnite ; ale jak się tu czemukolwiek dziwić - jaki pan , taki kram ; wszechpanujaca tuskowina

 • Gość: kj

  Oceniono 3 razy 3

  WALESIE MOZNA WSZYSTKO BO TO SYN BOLKA SB

  JEST CHRONIONY. DAJCIE SPOKOJ Z TYMI WALESAMI BO ZYGAC SIE CHCE NA NICH.

 • p_3p

  Oceniono 5 razy 3

  Policja! Tak trzymać!

 • Gość: kilof

  Oceniono 2 razy 2

  tu mi kaktus wyrosnie !

 • uczonykot

  Oceniono 3 razy 1

  No cóż, wszystko wakazuje na to, że wyłączna wine za wypadek powinien ponieść nie kierowca Toyoty tylko Wałęsa. Ponadto ubezpieczenie Wałęsy powinno pokryc szkody kierowcy Toyoty, a Wałęsa nie powinien otrzymać żadnego odszkodowania. Tak jest w krajach prawa. Zobaczymy jak jest w Polsce, kolesiostwo, czy wreszcie państwo prawa. jak znam zycie to to pierwsze. Pozdrawiam

 • Gość: iu

  Oceniono 1 raz 1

  o To jest bandytyzm.

  Myślę że władza PO bardzo dobrze się trzyma.
  Pan Walter były właściciel TVN założył sobie firmę przewozową.
  Chciał aby na jego samochodach pracowali taksówkarze za darmo.
  Jak nikt nie chciał jeździć na tych taksówkach to walter zadzwonił do Pana Tuska i powiedział aby coś z tym zrobił. I Tusk to zrobi . Dzisiaj słyszałam że chcą znieść licencje na taksówki aby każdy mógł jeździć na jego samochodach. Muszą to zrobić do Euro. Wyjdzie na to że będzie dużo taksówek Żaden taksówkarz nie zarobi , będzie jeździł za darmo a cała kasa spłynie do Waltera. Tak właśnie wyglądają nasze rządy . To jeden wielki układ. Liczy się tylko ich kasa. Ludzie są mniej ważni.
  Na zachodzie taka licencja taksówki to emerytura taksówkarza.jak odchodzi na emeryturę to ją sprzedaje lub wynajmuje. Jak umiera to licencja przechodzi na kogoś innego. Jak ja mam utrzymać rodzinę jak całe życie jestem taksówkarzem zdawałem egzamin. Dostałem licencję a teraz co mam robić . Jeździć za 20 zł dziennie?
  Jeszcze z tego opłacić bazowe i paliwo. To jest wyzysk. To tak jak by zabrać tzw. licencje na adwokata. Niech każdy nim będzie . Jak się trochę interesuje prawem to sobie poradzi.
  W takiej sprawie widać że w naszym Państwie liczą się tylko układy.
  U nas można zarobić jedynie na przekrętach.
  Myślę że zrobią nagonkę na taksówkarzy że niby to oni są złodziejami i kradną. Ja zarabiam miesięcznie odliczając benzynę i koszty ok. 2500 zł.
  Jak będę miał zarabiać mniej przy tak dużej cenie benzyny to nie wiem jak utrzymam rodzinę.
  Myślę jednak że nikogo to nie obchodzi bo w naszym kraju liczy się tylko własny tyłek. Nie ma jedności w narodzie.
  Jest to przykre.

 • 12plast

  Oceniono 2 razy 0

  Ten szczur bedzie sie bronil immunitetem to pewne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX