Premier Tusk lubi latać. A to kosztuje...

mg
01.02.2012 07:54
.

. (AG)

Na weekendy premier Donald Tusk zazwyczaj wraca do rodzinnego Trójmiasta. Oczywiście rządowym embraerem.

Premier Donald Tusk jest bardzo rodzinnym człowiekiem. Mimo, że jako głowa rządu pracuje w Warszawie, to bardzo często przyjeżdża do swojego rodzinnego Trójmiasta. Tam czekają na niego jego żona, dzieci i ukochany wnuk. Jakim środkiem transportu podróżuje premier? Samochodem? Pociągiem? Nie, rządowym embraerem. Z Warszawy do Gdańska to tylko godzina drogi.

Radio RMF FM podliczyło weekendowe podróże premiera do domu. Tylko w tej kadencji, czyli od listopada Donald Tusk leciał z Warszawy do Gdańska 7 razy, a z Gdańska do Warszawy 4 razy. Jeden przelot to koszt rzędu 11 tys. złotych. W ciągu dwóch miesięcy weekendowe podróże Donalda Tuska kosztowały państwo 120 tys. złotych.

W tym czasie premier tylko dwa razy zrezygnował z rządowego środka transportu w celach prywatnych, a tylko 4 razy użył rządowego samolotu do celów służbowych.

Na konferencji prasowej premier nie wyjaśnił tej sytuacji. Wytłumaczył się tylko z zarzucanych mu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zbyt częstych urlopów.

- Nie mówię, że jestem stachanowcem. Kiedy potrzebuję wypoczynku, żeby później lepiej pracować, wykorzystuję czas wolny i wypoczywam - powiedział premier.

Radio RMF FM podało alternatywne sposoby powrotów do domu. Gdyby premier skorzystałby z samolotów rejsowych kosztowałoby to 2680 zł w dwie strony w tym samym czasie co embraerem. Podróż samochodem w dwie strony kosztowałby 1100 zł, ale niestety trwałaby już 3 godziny. Natomiast podróż pociągiem wyniosłaby premiera 963, 05 zł . Jednak trwałaby 6 razy dłużej niż rządowym embraerem.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (7)

 • leslaw28

  Oceniono 3 razy 3

  czy nie byloby taniej,zeby placic jemu pensje,ale zeby niczego nie robil?

 • leslaw28

  Oceniono 3 razy 1

  oszust i lajdak

 • marekfocus

  Oceniono 3 razy 1

  punkt widzenia od miejsca siedzenia - a tak krytykowal poprzedniego prezydenta i premiera -ale szczury najdluzej przetrwaja

 • j4s4

  Oceniono 6 razy 0

  ... a piloci muszą latać aby zachować sprawność..i to też musi kosztować! Nie dajmy się zwariować!

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • sw.patryk

  Oceniono 3 razy -1

  Oczywiscie , oczywiscie . Gosc powinien jezdzic rowerem .Bardzo sluszna krytyka . Sluszna i konstruktywna . A czy latal tez helikopterem lub jego zona tak , jak pani Kaczynska ?

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX