Adamowicz nie chce pomnika Kaczyńskiego

am
19.01.2012 09:51
Paweł Adamowicz, Lech Kaczyński

Paweł Adamowicz, Lech Kaczyński (facebook.com)

Czy gdańszczanie złożą się na pomnik dla byłego prezydenta?

Pomorscy posłowie PiS, Anna Fotyga i Andrzej Jaworski, domagają się od władz Gdańska budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego.

- Do dziś nie mamy godnego upamiętnienia świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego na terenie miasta Gdańska, miasta, z którym był związany, gdzie pracował, gdzie był wiceprzewodniczącym "Solidarności", gdzie pomagał stoczniowcom w czasie strajków i jeszcze wcześniej jako działacz Wolnych Związków Zawodowych- powiedziała w trakcie konferencji prasowej Anna Fotyga.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, wyraża zgodę na pomnik, ale jest przeciwny finansowaniu tego pomnika z budżetu miasta.

- Moje stanowisko jest proste. Taki pomnik może powstać w wyniku inicjatywy społecznej.  Niech gdańszczanie, czy Pomorzanie, jeżeli uważają ten pomnik za potrzebny złożą ofiarę - mówi Paweł Adamowicz.
- Jestem przeciwny budowie pomnika za pieniądze z budżetu miasta- dodaje.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (15)

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 2

  ... a ja jestem przeciwny stawianiu pomników zadymiarzom, nawet jeżeli "odzyskali" prezydenturę!

 • cookies9

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo Adamowicz:-)))

 • majster_g

  Oceniono 3 razy 1

  A dlaczego Pani Fotyga domaga się? Dobrą odpowiedż dostała chociaż uważam, że można było też zignorować takie domaganie się...

 • Gość: h

  Oceniono 8 razy 0

  manipulacja
  kiedy sobie przypomnę te wściekłe ataki tvnu, manipulacje i kłamstwa, które z porządnego człowieka i wspaniałego, broniącego polskości i dobrego imienia Polaków Prezydenta zrobiły kapryśnego nieudacznika... kiedy sobie przypomnę, gdy zaraz po katastrofie ta sama stacja ciepło i czule wypowiadała się o nim... kiedy sobie przypomnę, jak od jakiegoś czasu wszystko wróciło do normy i ta sama stacja powtórnie niszczy dobre imię prezydenta, teraz również pamięć o nim... brak mi słów... bardzo to przykre... dlaczego Polacy pozwalają na takie podłości i w tych podłościach uczestniczą... strasznie to smutne, że ten sam fałszywy, zakłamany i podły manipulator wciąż działa i ma się dobrze, jak gdyby nigdy nic... Marta, trzymaj się! Twoi rodzice pozostaną na zawsze w mojej pamięci, wspaniali, ciepli ludzie. Powodzenia w życiu osobistym!

 • Gość: okj

  Oceniono 4 razy 0

  nikogo nie interesuje co chce lub nie chce ten pan ,niech spada miernota

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • Gość: Gdańszczanin

  Oceniono 1 raz -1

  Krótko i na temat. Brawa dla Pana Adamowicza.
  Ręce precz od naszego Gdańska z takimi pomysłami!

 • Gość: ;l

  Oceniono 4 razy -2

  Hipoptetycznie 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem rozbija się samolot z kanclerz Merkel i innymi politykami Niemiec. Co wtedy się dzieje ? a) śledztwo prowadzi prokuratura rosyjska, b) Niemcy zdają się na opinie MAK i specjalistów rosyjskich, c) natychmiast przylatuje brygada fachowców i zabezpiecza wrak wraz z rozpoznaniem ofiar a sam wrak jest jak najszybciej przetransportowany do Niemiec w celu badań. Jeżeli większość wybiera odpowiedż c) tzn.że PO oszukało Polaków...

 • Gość: ;lkjhgx

  Oceniono 6 razy -2

  To nie przypadek, a fakty mówią same za siebie: 1. -Tusk oddał CAŁE śledztwo Putinowi (to jest jak zdrada i moralnie nie miał prawa tego zrobić), 2. -Putin stanął na czele śledztwa (pytanko: jak została wyjaśniona katastrofa okrętu podwodnego KURSK ? ). 3. -rosjanie już od samego początku wykluczyli możliwość awarii samolotu (który od ostatniego remontu w ROSJI miał ich sporo). Przypominam, że od 10-04-2010r były jeszcze katastrofy innych TU-154 (Rosyjskiego i Pakistańskiego i też jak zwykle w orzeczeniach MAK winny jest pilot). Po serii katastrof samolotów TU-154 rosjanie zawiesili loty tych maszyn. Polskie VIPy też nie chcą latać ostatnim pozostałym w polsce TU-154. Tak było np z Airbusem A320, który 3-05-2006r leciał z Erewania w Armenii do Soczi w Rosji i spadł do Morza Czarnego. Ruski MAK stwierdził, że to piloci popełnili błędy. Amerykański Centralny Zarząd Lotnictwa Cywilnego stwierdził, że nie wzięto pod uwagę błędów kontroli lotów. 18-08-1997r AN-24 lecący do Trazbonu spadł w okolicy Czerkieska. Również ruski MAK orzekł błąd pilotów. Dopiero podczas badań szczątków eksperci wskazali na korozję. 4. -śledztwo prowadzi winny w sprawie i robi to bardzo nierzetelnie. 5. -rosjanie przez ponad pół roku nie pozwolili polski archeologom zacząć badań na terenie katastrofy. Dopiero jesienią przy zbliżającej się zimie. 6. -rosjanie nie pozwolili otwierać trumien ze zwłokami ofiar ani robić dodatkowych badań (dlaczego Polska strona nie mogła zrobić swoich badań tych zwłok ?). 7. -rosjanie prawie rok nie pozwalali polskim prokuratorom przesłuchać rosyjskich kontrolerów i wszystkich obecnych w tym baraku (wieży kontroli lotów). Przez długi okres czasu nie było wiadomo ile tam osób było i kto, a także jakie prowadzono tam rozmowy oraz jakie komendy wydawano polskim pilotom w TU-154. Przy nieczytelnych kopiach zapisów z czarnych skrzynek nagrania rozmów kontrolerów są niezwykle ważne. 8. -rosjanie zmieniali zeznania kontrolerów. 9. -rosjanie nie oddali nam oryginalnych czarnych skrzynek i (w tym także osobistych nośników ofiar oraz broni BORowców). 10. -rosjanie zniszczyli wrak samolotu - to jest dowód rzeczowy (są dowody i filmy jak m.in wybijali szyby i przecinali przewody). 11. -na lotnisku nie działały wszystkie urzadzenia tak, jak trzy dni wcześniej w czasie wizyty Putina i Tuska w Katyniu. 12. -rosjanie po katastrofie wymieniali żarówki na pasie startowym. 13. -Rosjanie tak "Uporządkowali" miejsce katastrofy, że zatarli ślady. Dla mnie dowodem (na nieczyste sumienia Rosjan i ich winę) jest sam fakt nie ujawnienia stronie Polskiej przez Rosjan nagrań kontrolerów (gdyby Rosjanie byli naprawdę czyści - nie robiliby z tym problemów).

 • Gość: okijh

  Oceniono 7 razy -3

  Widzę że wolontariusze moskiewskiego KGB nie próżnują na tym forum.
  Tak, wmówić sporej części społeczeństwa że domaganie się rzetelnego śledztwa jest czymś niby nienormalnym, to rzeczywiście majstersztyk.

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX