Rodzina Jacka Kurskiego emigruje. "Przez PO"

pp
10.07.2011 17:49
Rodzina Kurskich

Rodzina Kurskich (Przemysław Skrzydło/AG)

Rodzina europosła PiS Jacka Kurskiego opuszcza Polskę. Udaje się na emigrację do Belgii, bo jego żona Monika czuje się szykanowana z powodu przynależności politycznej męża - napisał serwis wybrzeze24.pl.

O decyzji i przyczynach emigracji opowiedział portalowi Jacek Kurski.

- Monika uniosła się honorem i ze łzami w oczach powiedziała, że chce wyjechać z kraju. Chciała wrócić do pracy po urlopie wychowawczym w Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Ale tak spotkała się z pytaniami, czy będzie lojalna wobec zarządu województwa pomorskiego. Jest on właścicielem Agencji, a w zarządzie większość ma Platforma. Żona ma kwalifikacje, stanowisko nie było eksponowane, by nikt nie zarzucał, że to ja mam wpływy. Jednak monopol Platformy prowadzi do tego, że żona opozycyjnego polityka nie może wrócić do pracy, bo szef mówi, ze ma go przekonać, że będzie lojalna wobec zarządu województwa, de facto wobec rządzącej Pomorzem PO - mówi europoseł.
Monika Kurska miała objąć stanowisko starszego specjalisty w wydziale promocji, ale sama zrezygnowała. - Nie jestem politycznym "fighterem"(...). Spotkałam się zaś z pytaniami o czym będę rozmawiała z mężem przy obiedzie i czy potrafię przekonać, że będę lojalna wobec jedynego właściciela Agencji - mówi portalowi Monika Kurska.
O sprawie rozmawiali dzisiaj goście programu "Kawa na Ławę" w TVN 24. - Obrzydliwością jest to żeby pan Kurski swoją żonę wykorzystywał do walki politycznej - ocenił poseł PO Stefan Niesiołowski.
Monika Kurska zaczęła pracę w Agencji w czasie, gdy Jacek Kurski był wicemarszałkiem województwa.

Kurscy mają już wszystko zaplanowane. Dla najmłodszego syna Olgierda, Kurscy znaleźli miejsce w przedszkolu Brukseli, a córka Zuzanna zacznie się uczyć w Szkole Europejskiej. Syn Antoni zostaje w Polsce.

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (2)

  • korespondent1949

    0

    A ta pi... obok to jego synek, pogratulować skina.
    Ja myślę że lepiej czuli by się w Rosji takie rodzinne klimaty Syberia świeże powietrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX