Fantastyczny festiwal cheerleaderek w Gdyni [ZDJĘCIA]

mja
22.05.2011 18:11

Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Ostatnio głośno zrobiło się o cheerleadingu, głównie za sprawą dziewcząt z Asseco Prokom. Już rośnie im konkurencja. W Gdyni odbył się właśnie Festiwal Zespołów Cheerleaders. Przyjechało prawie 130 dziewcząt z całej Polski.

W sobotę 21 maja w hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Gdyni odbył się IX Gdyński Festiwal Zespołów Cheerleaders.

W dywizji Pom Dance rywalizowało ze sobą prawie 130 tancerek z Gdyni, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, i Słupska. Dziewczyny startowały w trzech kategoriach: junior młodszy do 13 roku życia, junior do 18 roku i senior powyżej 18 lat. W sumie zaprezentowało się 15 zespołów. W dwóch pierwszych kategoriach wygrały zespoły z Gdyni, a w seniorach zespół z Gdańska. Zwyciężczyniom zostały wręczone puchary i medale.

Impreza odbywa się rokrocznie od dziewięciu lat i spotyka się z coraz większym zainteresowaniem.

- Impreza staje się coraz bardziej popularna i wśród tancerek jak i wśród kibiców. Bardzo nas to cieszy. Jeszcze parę lat temu w festiwalu brały udział tylko zespoły z Gdyni, rok temu również z Gdańska. W tym roku impreza ma charakter ogólnopolski. Za rok natomiast będziemy obchodzić 10-lecie. Już nie możemy się doczekać. Będziemy szykować coś specjalnego - mówi jedna z pomysłodawczyń Izabela Sobiecka.

Tancerki są oceniane według zasad sędziowania Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, więc impreza nabiera profesjonalizmu. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami oprócz Izabelii Sobieckiej są Katarzyna Kuczyńska oraz Kamila Górecka - Kaszak

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku