Metamorfoza Bio Piekarni Ziarno w Gdyni. Teraz zjesz tutaj zdrowe śniadanie

Emilia Stawikowska
18.01.2015
Bio Piekarnia

Bio Piekarnia (DOMINIK SADOWSKI)

Bio Piekarnia Ziarno to trójmiejska sieć sklepów oferująca pieczywo wyprodukowane w rzemieślniczy sposób. Punkt przy ul. Dworcowej w Gdyni przeszedł dużą zmianę. Teraz można kupić tutaj już nie tylko kanapki i tarty, ale też tortille, sałatki, makarony, koktajle i jogurty z naturalnymi dodatkami.

Idea Bio Piekarni doczekała się realizacji w 2006 roku. Pierwszy punkt, w którym można było kupić ekologiczne pieczywo, powstał przy dworcu w Gdańsku Wrzeszczu. Później zostały otworzone sklepy w Gdyni przy ul. Dworcowej i przy ul. Abrahama.

Na zakwasie, bez barwników i konserwantów

W Bio Piekarni Ziarno sprzedawane jest pieczywo produkowane według tradycyjnych sposobów, wyłącznie z naturalnych składników. - Używamy tylko mąki i surowców pochodzących z rolnictwa konwencjonalnego - mówi Małgorzata Główczewska-Chudzik, właścicielka. - Chleb wypiekamy na zakwasie, unikamy polepszaczy, sztucznych barwników i chemicznych środków konserwujących.

15.01.2015 Gdynia . Bio Piekarnia . Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta DOMINIK SADOWSKI

Produkcja jest niewielka. Każdego dnia wypiekanych jest 120 bochenków chleba razowego, który cieszy się największą popularnością. W ofercie jest kilkadziesiąt rodzajów pieczywa, głównie pełnoziarnistego, ceny za pół kilogramowy bochenek wahają się w granicach 4,2 zł do 6,3 zł. - Nasz chleb może i jest droższy niż w standardowej piekarni czy też w supermarketach, ale tyle kosztują naturalne surowce - mówi właścicielka. - Tym, co nas wyróżnia od większości piekarni, jest niestosowanie gotowych mieszanek. Cały czas pracujemy nad podwyższaniem jakości naszego pieczywa, nie zapominając o naszym głównym przesłaniu: zdrowo, naturalnie i tradycyjnie.

Śniadania od kilku złotych

Właścicielka Bio Piekarni Ziarno postanowiła rozszerzyć swoją działalność. Wyremontowała lokal przy ul. Dworcowej w Gdyni, teraz znajduje się tutaj stół z krzesłami oraz wysoki blat, przy którym można usiąść na hokerach. Pojawiła się nowa lodówka pełna dań, które mogą być propozycją na śniadanie lub lunch. - Chciałam wykorzystać potencjał tego miejsca i wyjść na przód oczekiwaniom gości - mówi właścicielka. - Wszystkie kanapki, tortille, makarony, koktajle i sałatki przygotowujemy sami, w naszej kuchni na zapleczu lokalu.

15.01.2015 Gdynia . Bio Piekarnia . Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta DOMINIK SADOWSKI

Bagietka wiosenna z twarożkiem, warzywami, kiełkami, czosnkiem i szczypiorkiem kosztuje 5,9 zł, tortilla z kotlecikami z cieciorki kosztuje 8,9 zł, czy też musli z jogurtem naturalnym i mango, od 5,9 zł. W ofercie jest też makaron pesto z płatkami drożdżowymi - 7,5 zł. Można poprosić o tartę ze szpinakiem i serem ricotta, porcja kosztuje 7 zł, jest spory wybór koktajli, np. truskawkowy, malinowy czy truskawkowe smoothies w cenach od 6,5 zł. Jest też spory wybór słodkich wypieków, np. tartaletka z suszoną śliwką, babeczka czekoladowa z melasą, babeczka bananowo-czekoladowa.

Ekologiczna kawa dla świadomych klientów

Do śniadania można poprosić o kawę z certyfikatem międzynarodowej organizacji WFTO, dbającej o tzw. "sprawiedliwość handlu", czyli ruchu na rzecz ochrony producentów z Trzeciego Świata oraz jakości produktów. Espresso kosztuje 4,5 zł, cappuccino 6,5 zł (można zamówić z mlekiem sojowym). Czekolada na gorąco z syropem cynamonowym kosztuje 8,5 zł, herbaty od 5 zł.

Bio Piekarnia Ziarno, Gdynia, ul. Dworcowa 11. Godziny otwarcia 7-19.

Inne punkty Bio Piekarni znajdują się w Gdyni, na skrzyżowaniu ul. Abrahama 24 z 10 Lutego 7 oraz w Gdańsku Wrzeszczu, ul. Dmowskiego 11 F.

BYŁEŚ W BIO PIEKARNI ZIARNO? PODZIEL SIĘ SWOIMI WRAŻENIAMI W KOMENTARZU POD TEKSTEM!

ZOBACZ:

Upadł kultowy pub Duszek. Jego goście walczą z Adamowiczem pocztówkami

Restauracja Thai Thai. Pierwsza powstała w Sopocie, druga w Warszawie

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • jankeska2006

  Oceniono 5 razy 3

  Najlepsze na świecie ciasto marchewkowe z ananasem!

 • mistermadmat

  Oceniono 11 razy 1

  ,,Jest super,, bo wcześniej można było zjeść nie zdrowe śniadanie ,hipsterski bełkot .....

 • syndawidowy

  Oceniono 7 razy -5

  śniadania jada się w domu, się kobieta uparła na te śniadania, no! w sumie za darmoszkę to sam bym mógł być takim jedzerem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Top Trójmiasto