Bistro Między Nami, czyli smaczny i niedrogi obiad w centrum Wrzeszcza

es
03.07.2013

Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Między Nami znajduje się przy ul. Brzozowej 15. Ta część Wrzeszcza znana jest przede wszystkim z fast foodów i budek z kebabem. Bistro powstało z pomysłu dwóch sióstr: Olgi Hajdasz i Eweliny Kubery. - Chciałyśmy, żeby Między Nami wyróżniało się w tej lokalizacji - opowiada Olga. - Postawiłyśmy przede wszystkim na ciekawy design i menu oparte na upodobaniach smakowych Polaków

Siostry łączy przede wszystkim pasja do gastronomii, a otworzenie własnego lokalu okazało się być spełnieniem ich marzeń.

-Ten pomysł kiełkował w naszych głowach od wielu lat. Chciałyśmy stworzyć miejsce, w którym świetna jakość idzie w parze z przystępnymi cenami. Mam nadzieję, że się nam udało - śmieje się Olga Hajdasz.

Prym wiedzie szpinak

Specjalnością Bistro Między Nami są przede wszystkim dania ze świeżym szpinakiem.

- Dania ze szpinakiem cieszą się u nas ogromną popularnością, stąd też w naszym menu jest ich tak dużo - mówi Olga Hajdasz. - Nasi stali klienci mogą mieć pewność, że zawsze kiedy tylko przyjdą, to szpinak na pewno będzie.

03.07.2013 Gdansk , Bistro Miedzy Nami . Wrzeszcz . ul . Brzozowa 15 . FOT. Renata Dabrowska / Agencja Gazeta Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Liście szpinaku podawane są przede wszystkim w połączeniu z fetą. W menu znajdziemy m.in. pierś kurczaka nadziewaną szpinakiem za 17,90, naleśnik za 12 zł, czy też pierogi w cenie 11,90.

- Często zamawianym daniem jest też makaron penne z kurczakiem i szpinakiem - mówi Olga. - Kosztuje 15,90.

A na obiad...

Tradycyjne zestawy, czyli mięso, surówka i do wyboru frytki, ziemniaki z wody (lub opiekane), ryż. Wśród 19 dań uwagę zwracają takie pozycje jak np. schab po wiedeńsku z jajkiem sadzonym za 17,90, czy też pierś z kurczaka nadziewana suszonymi pomidorami i serem.

- Każde danie jest przygotowywane na świeżo, dopiero po zamówieniu przez klienta - opowiada Olga Hajdasz. - Jeśli ktoś życzy sobie schabowego, to jego przygotowywanie zaczyna się od krojenia mięsa, poprzez tłuczenie go i smażenie. Dlatego trzeba czekać nieco dłużej, niż w przeciętnym bistro, ok. 10 minut.

W standardowym menu znajdziecie też siedem rodzajów naleśników, np. z kurczakiem, brokułami, pomidorem i cebulą. Każdy z nich kosztuje 12 zł. Zachęcająco wyglądają w menu również własnej roboty pierogi, podawane z okrasą z boczku i cebuli, z masłem lub kwaśną śmietaną. Można wybrać m.in. ruskie, z mięsem, z soczewicą, czy też z twarogiem. Wszystkie kosztują tyle samo - 11,90.

Promocyjny zestaw obiadowy

W roli pożywnego obiadu najlepiej sprawdzi się zestaw zupa z drugie danie, który od poniedziałku do piątku jest w promocyjnej cenie 15,90.

03.07.2013 Gdansk , Bistro Miedzy Nami . Wrzeszcz . ul . Brzozowa 15 . FOT. Renata Dabrowska / Agencja Gazeta Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

- W tych zestawach codziennie jest coś innego, niż w karcie - mówi Olga Hajdasz. - Proponujemy przede wszystkim potrawy przygotowane z produktów sezonowych. W ofercie zup mamy najczęściej szczawiową, zupę ze świeżej kapusty, lub z botwinki. Drugie danie codziennie się zmienia, dzisiaj są to np. skrzydełka pieczone z młodymi ziemniakami i surówką.

Menu truskawkowe

Na lato siostry skomponowały specjalne menu truskawkowe, w którym znajdziemy przede wszystkim dania na słodko, jak np. pierogi z truskawkami za 11,90, czy też makaron z truskawkami i bitą śmietaną - za 12 zł. Do picia można zamówić mleczny koktajl truskawkowy, a na deser puchar lodowy z bitą śmietaną i - oczywiście - truskawkami.

03.07.2013 Gdansk , Bistro Miedzy Nami . Wrzeszcz . ul . Brzozowa 15 . FOT. Renata Dabrowska / Agencja Gazeta Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

- Wykorzystujemy sezon na truskawki, dlatego zawsze podajemy je w jak najmniej przetworzonej formie - opowiada Olga Hajdasz. - Trudno oszacować, jak długo będą dostępne dania ze świeżymi truskawkami, przypuszczamy, że do końca lipca.

Pizze i sałatki

W menu znajdziecie 20 rodzajów pizzy. Każda z nich podawana jest z sosem przygotowanym z pomidorków pelatti, świeżego oregano i bazylii. Kompozycje najprostszych z nich składają się z kilku składników: głównie z pieczarek, szynki, salami i sera. Na ostro można polecić pizzę Devil, czyli połączenie salami, boczku papryczek jalapenos, cebuli i tabasko - mała kosztuje 15,90, a duża 17,90. Żeby zjeść pizzę z mozzarellą trzeba zamówić Między Nami. Pod ta nazwą kryje się możliwość dobrania pięciu dowolnych składników, przykrytych serem (mała 16,90, duża 18,90).

Mniejszy głód zaspokoją sałatki, jest ich do wyboru sześć, a w tym grecka z serem feta, z kurczakiem grillowanym, z gyrosem, czy też farmerska. Ich ceny różnią się w zależności od rodzaju i wielkości. Koszt małej to kwoty od 9,90 do 11,90, a dużej od 12,50 do 13,90.

- Sałatki podajemy z wypiekanymi na miejscu bułeczkami, codziennie przygotowujemy też do nich sosy. Można wybrać czosnkowy, vinegre, łagodny majonezowy lub ostry.

Bistro Między Nami znajduje się we Wrzeszczu przy ul. Brzozowej 15. Lokal jest czynny od poniedziałku do piątku od 11 do 21, a w soboty w godzinach 12 - 21. Na terenie Wrzeszcza możliwy jest dowóz, a wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej.

ZOBACZ:

"Nie jecie jajek? To co wy w ogole jecie?!". Jak Jola Słoma i Mirek Trymbulak promują weganizm

Najbardziej modny napój, to teraz pije się w klubach

Polub nas na Facebooku!