Stragan Wojciecha Cejrowskiego nie podoba się władzom Sopotu. "Jest za kolorowy, szpeci miasto"

jado
22.07.2012
Wojciech Cejrowski i jego kolorowy namiot przy molo w Sopocie

Wojciech Cejrowski i jego kolorowy namiot przy molo w Sopocie (Namonciaku Exclusive)

Kolorowy namiot Wojciecha Cejrowskiego jest zbyt krzykliwy na sopockie molo. Hawajskie palmy za bardzo wyróżniają się na tle straganów okolicznych sprzedawców. Nie pasują też do architektury miasta - tak przynajmniej uważają urzędnicy magistratu.

- Zgłosiliśmy sprawę do zarządcy molo - mówi Magdalena Jachim, rzecznik Urzędu Miasta. - Z tego co wiem, nikt nie wydał zezwolenia na postawienie kolorowego namiotu.

Urząd już w zeszłym tygodniu nakazał zmianę. Sprawa miała zostać załatwiona podczas weekendu. Tymczasem słoneczny stragan podróżnika stoi, jak stał.

Dziennikarz pojawia się w nim kilka razy w tygodniu, nazywa go WC-Sklep. Sprzedaje w nim książki, święte obrazy i koszule hawajskie. Wszystko w promocyjnych cenach. Można sobie nawet zrobić z nim zdjęcie, ale najpierw trzeba się pomodlić...

- Chodzi tylko o to by jego namiot był dostosowany kolorystycznie do reszty. Nie możemy dla niego robi wyjątku. A modlić się może ile chce - uważa Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Czy Cejrowski modli się o to, żeby władze miasta przestały zwracać na niego uwagę, nie wiadomo. W weekend nie udało nam się z nim skontaktować.

ZOBACZ:

Wojciech Cejrowski próbuje nawrócić grzeszny Sopot. Powodzenia...

Mateusz Kusznierewicz ma swój szczęśliwy talizman. Podczas startów trzyma go w kapoku

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Komentarze (127)
Zaloguj się
 • baha11

  Oceniono 87 razy 65

  o matko! czy wszystko i wszędzie musi być takie samo i jednakowe? mam swoje lata,więc jeszcze pamiętam,gdy musiało i było jednakowe--szare bloki,domy-klocki, ubrania itd...jesteśmy różni,mamy różne gusta--zatem i nasze otoczenie też niech będzie różne--jak w innych krajach,w końcu RP jest dla wszystkich a nie tylko dla rządzących,prawda? Więcej tolerancji!!!!!

 • Gość: WK

  Oceniono 57 razy 47

  Z wypowiedzi rzecznika Urzędu Miasta wynika jasno, że:
  1) Żaden regulamin NIE OKREŚLA kolorystyki straganów - inaczej pani rzecznik przytoczyłaby konkretny punkt, z którym kolorystyka namiotu nie jest zgodna
  2) Władze NIE WYMAGAŁY uzgadniania wyglądu straganu przed jego postawieniem - gdyby tak było, to pani rzecznik zarzuciłaby Cejrowskiemu niewypełnienie obowiązującego go punktu regulaminu
  2) Komuś z władz nie spodobał się ten stragan i chciałby go zamknąć ale nie ma właściwego paragrafu.
  Typowy popis arogancji władzy.

 • kelob3

  Oceniono 58 razy 46

  na straganach obok sprzedaja mieso(upał) smierdzace sery i kupe badziewia rodem z Cepelii przejsc nie mozna akurat namiot Cejrowskiego to najmniejszy problem

 • Gość: heavenrider

  Oceniono 60 razy 44

  Cejrowski to jest równy gość. Ma swoje poglądy(bardzo zdrowe z resztą), nie ulega presji otoczenia, jest sobą. Szacunek dla tego Gościa. Robi dobrą robotę.

 • trans.sib

  Oceniono 88 razy 34

  Gdyby to Biedroń z Grodzką rozstawili namiot okryty tęczowymi flagami, a obok stał Palikot z wibratorem w jednej ręce, w drugiej ze skrętem, to by tenże stragan "dodawał kolorytu i odmieniał smutny, szary wizerunek polskiego społeczeństwa".
  Niestety stragan postawił Cejrowski, który jasno wyraża swe poglądy wobec obecnej władzy, zatem decyzją lokalnego aparatczyka PO: łapówkarza Jacka Karnowskiego, "namiot nie pasuje do wizerunku miasta".

 • Gość: dfgfsdgsgdf

  Oceniono 41 razy 33

  "Z tego co wiem, nikt nie wydał zezwolenia na postawienie kolorowego namiotu."
  Niedługo będzie potrzebne pozwolenie żeby podrapać się po tyłku.

 • man345

  Oceniono 58 razy 30

  czyli zakaz wyróżniania się, zakaz bycia kimś, zakaz bycia odmiennym - gratuluję gustu zarządzających miastem...

 • nick.rivers

  Oceniono 44 razy 30

  A władzom Sopotu nie przeszkadza że z Monciak i Centrum Haffnera przekształciły się w burdel? Nie da się przejść, żeby nie dostać od wyzywająco ubranej małolaty ulotki zachęcającej do odwiedzin w klubie GOGO.. Biegają ich tłumy z różowymi parasolami i nagabują mężczyzn i wcale nie późnym wieczorem.. Rozumiem, że są takie kluby i mają swoich klientów, ale czy to musi się dziać w "prestiżowym" centrum miasta?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Top Trójmiasto