Sławny amerykański choreograf docenił tancerzy z Trójmiasta

am
02.07.2012 15:21
Zofia Styn, Kacper Matuszewski i Adam Merchel reprezentują Polskę w projekcie amerykańskiego choreografa

Zofia Styn, Kacper Matuszewski i Adam Merchel reprezentują Polskę w projekcie amerykańskiego choreografa (facebook.com)

Tancerze z Trójmiasta zostali docenieni przez jednego z najlepszych światowych choreografów- Jermaine'a Browne'a.

Zofia Styn, Kacer Matuszewski i Adam Merchel zostali poproszeni o nakręcenie jednominutowego filmiku, który zaprezentuje ich taniec i osobowość. Ich filmiki zostały umieszczone na stronie respectmystep.com i reklamują projekt tego znanego choreografa.

Jermaine Browne jest pomysłodawca projektu "Respect My Step". Na co dzień jest jednym z głównych choreografów w prestiżowej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Współpracował z takim gwiazdami jak m.in.: Christina Aguilera, Jennifer Lopez, Justin Timberlake. Na swoim koncie ma choreografie dla takich marek jak Nike, Toyota, Gap, Victoria's Secret.

Respect My Step to projekt, który ma służyć stworzeniu wirtualnej społeczności tanecznej. Dzięki tej platformie internetowej tancerze i amatorzy z całego świata mogą dzielić się swoimi pomysłami na choreografię, innowacyjnym podejściem do tańca i kulturą.

Dla Jermaine'a właśnie tak wygląda przyszłość tańca.

" I wanted to give dance a bigger voice. Get it to a larger audience and put a name to the nameless faces who share a passion for dance. A place to bring everyone together."
( Chciałem dać tańcu większy rozgłos. Zaprezentować go szerszej publiczności i przedstawić nieznane osoby, które dzielą się swoją pasją do tańca. To będzie miejsce, które zbierze wszystkich razem.)

Teraz już każdy tancerz może wrzucić swój filmik na tę stronę.

- Nie chodzi tu o rywalizację tylko o to, żeby każdy mógł się podzielić tym, co kocha najbardziej. Na tej stronie mają zebrać się pasjonaci tańca, przedstawiciele wszystkich styli i społeczności oraz ludzie, którzy poprzez taniec wyrażają swoją pasję- mówi Zosia Styn.

Zosia jest założycielką szkoły tańca Smooth Moves Unique. Z Jermainem współpracuje już od 3 lat. Poznała go w Nowym Jorku na jego zajęciach tanecznych. Zauroczyła się jego stylem i osobowością, i postanowiła zaprosić go do Polski przy okazji warsztatów i zawodów "Bit Północy", których zwycięzca wygrywa wyjazd do Nowego Jorku do szkoły tanecznej Broadway Dance Center. Tutaj możecie obejrzeć filmiki naszych tancerzy.

ZOBACZ:

Roboty z Trójmiasta powaliły Polsat na kolana

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku