Ile kosztuje piwo w Strefie Kibica w Gdańsku? Hmmm... bardzo skomplikowane pytanie

pp
10.06.2012 15:49
Żeby kupić piwo w strefie kibica w Gdańsku trzeba posiadać kartę płatniczą za 50 zł.

Żeby kupić piwo w strefie kibica w Gdańsku trzeba posiadać kartę płatniczą za 50 zł. (Namonciaku.pl)

Czy nam się to podoba czy nie, ulubionym napojem kibiców jest piwo. W gdańskiej Strefie Kibica piwa nie brakuje, choć jest baaaaaaaaardzo słabe. Pół litrowy plastikowy kufel wodnistego płynu kosztuje 8 zł. Ale to tylko teoria, tak naprawdę większość kibiców musi zapłacić dużo więcej.

Bo sprawa jest skomplikowana. Żeby zapłacić za piwo trzeba posiadać kartę płatniczą o niepokojącej nazwie PAY PASS. Karta sprzedawana jest przez ubrane na czerwono hostessy. Kosztuje 50 zł. Po ich uiszczeniu otrzymujemy kartę na której jest 35 zł. Możemy za to kupić 4 piwa za zapłacimy 32 zł (na karcie zostanie 3 zł). Potem można kartę doładować. Można też ją zwrócić. Ale nie w strefie, tylko w siedzibie banku, którego nazwy (z litości) nie wymienimy.

Hostessy tłumaczą zdziwionym kibicom, że karta na której znajduje się zdjęcie piłkarskiego stadionu jest wspaniałą pamiątką z Euro.

Pamiątka? 4 piwa za 50 złotych? Czy Euro nie uderzyło komuś za bardzo do głowy?

ZOBACZ: Mieszkańcy są przerażeni. Agencje towarzyskie mnożą się przed Euro 2012

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (15)

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 6 razy 6

  To są szczyny a nie piwo, w dodatku drogie..Najdroższa woda na świecie chyba.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 5 razy 5

  Carlsber skasuje za wydane piwo, a reszta to zarobek banku. W razie kłopotów podatnicy bank wesprą swoimi pieniedzmi, które da rząd i Unia.

 • kaszob

  Oceniono 4 razy 2

  tylko w siedzibie banku, którego nazwy (z litości) nie wymienimy.
  HAHAHA Z LITOŚCI-DOBRE DOBRE :)))))))))))

 • Gość: beee

  Oceniono 2 razy 2

  PEKAO SA

 • yarrrr

  Oceniono 1 raz 1

  Karta zapewne po to, żeby UEFA trzymała łapę na wszystkich transakcjach. Ja dziękuję. I za kartę, i niestety, za strefę również. Też, za 3.5% siki z plastikowego kubka za 8 zł. Oraz, za konieczność kupienia karty za 50zł.

 • rezun-one

  Oceniono 1 raz 1

  Niech Europa zobaczy jak doją nas ich banki.
  Nie darmo pisze się że mamy najdroższe usługi bankowe w Europie.

 • alanprahny

  0

  siki nie piwo! 3,5%

 • szejker1984

  0

  Porównując to co tu zostało napisane do oficjalnego przewodnika Strefy Kibica w Gdańsku widzę trochę nieścisłości. Po pierwsze napisane jest w przewodniku, że owszem wyrobienie karty kosztuje 15 zł ale jeśli ktoś nie będzie chciał z niej później korzystać to może ją zwrócić i otrzyma zwrot poniesionych kosztów. W przewodniku jest także napisane, że można kartę zwracać na stoiskach w strefie - więc ciekawe jak to faktycznie funkcjonuje.
  Po drugie jak zostanie 3 zł to przecież można te 3 zł wydać gdziekolwiek się chce.
  Po trzecie dziwne jest postępowanie banku... ten sam bank w Gdańsku każe płacić sobie 15 zł za wyrobienie karty a w Poznaniu oferuje tą kartę w strefie za darmo... Trochę niezrozumiała polityka... Dodam, że w praktyce nie sprawdzałem czy wszystko co napisane w informatorach jest faktycznie takie w realu bo posiadam już kartę PayPass od dawna więc nie musiałem nowej wyrabiać.

 • doleblanche

  Oceniono 6 razy 0

  Kolejny raz na siłę szukacie afery. Karty PayPass są przecież bardzo popularne, większość z nas ma je w portfelach, choć może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - są one najczęściej zintegrowane z kartami debetowymi. Nie trzeba więc wcale ich kupować.

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX